Įdomūs renginiai sausio mėnesį

Autorius: Kelionių manija , 2014, Sausio 08d.

Nors šiemet sausis Lietuvoje ir neskuba pasidabinti šerkšnu ar užkloti laukų puriomis pusnimis, tradiciškai vienas šalčiausių metų mėnesių negaili įdomių renginių bei švenčių. Tiesa, šiltesniuose kraštuose net ir viduržiemį vykstančios šventės bei karnavalai labiau primena karštas fiestas, tuo tarpu labiau į šiaurę nutolusiose šalyse rengiamos kur kas žiemiškesnės šventės.

Patrų karnavalas Graikijoje
Patruose vykstantis karnavalas – vienas iš didžiausių kasmetinių renginių Graikijoje. Kelias savaites vykstančios tradicinės šventės metu rengiami persirengėlių paradai, koncertai, gatvės teatrų pasirodymai. Paprastai šventė prasideda sausio 17 d. – Šv. Antano dieną. Šventės metu visas Patrų miestas paskęsta linksmybėse, kurios įtraukia visus susirinkusius – pasyvių stebėtojų paprastai beveik nelieka.

Triukšmingoji ispanų Tamborada
Viena iš triukšmingiausių švenčių Ispanijoje – Tamborados festivalis (La Tamborrada) – prasideda sausio 19 d. prieš pat vidurnaktį. Ramaus San Sebastiano miestelio gatvės prisipildo triukšmo: čia visą parą nenutyla būgnų garsai. Miestelio gatvėmis žygiuoja pulkai būgnininkų, priverčiančių ramesnius žmones apsiginkluoti ausų kimštukais! Tūkstančiai būgnininkų, persirengusių kareiviais ir virėjais, muša būgnus ir groja tradicinius maršus.

 

tamborada-ispanija.jpg

Tamborada, nuotr. donostiakultura.com

 

Bernso naktis – škotų nacionalinio poeto garbei
Sausio 25 d. škotai visame pasaulyje švenčia Roberto Bernso (Robert Burns) gimtadienį – šis vakaras dar vadinamas Burn‘s Night. Šventės, kuri skirta paminėti nacionalinio škotų poeto gimtadienį, metu įprasta skaityti škotų bardo sukurtą „Odę hagiui“ į stalą patiekus šį tradicinį škotišką patiekalą. Hagis gaminamas avies skrandį prikimšus maltomis kepenėlėmis, plaučiais ir kitais priedais. Škotai tiki, kad hagis – tai mitinė būtybė, gyvenanti miškuose. Šventės metu ne tik skaitomos eilės ir valgomas hagis. Susirinkę svečiai ragauja tradicinį škotišką viskį, o nuotaiką praskaidrina dūdmaišių skambesys bei tradiciniai škotiški šokiai, vadinami „ceilidh“. Reiktų pridurti, jog ši tradicinė škotų šventė praūžia ne tik škotijoje, bet ir visur pasaulyje, kur tik yra škotų!

Tarptautinis oro balionų festivalis Šveicarijoje
Vasarą gana įprasta pamatyti ore „kabantį“ spalvingą oro balioną. Tačiau šveicarai oro balionų fiestą rengia gan neįprastu metu – sausio mėnesį. Jau daugiau nei 30 metų skrydžių oro balionais entuziastai renkasi Château-d’Oex kurorte, kuris įsikūręs Šveicarijos vakarinėje dalyje. Tūkstančiai žiūrovų susirenka pasigrožėti virš Alpių kylančiais spalvingais oro balionais. Šiemet jau 36-oji Žiemos oro balionų šventė Šveicarijoje truks nuo sausio 25 d. iki vasario 2 d.
Panašus oro balionų festivalis vyksta ir Austrijoje: netoli Zalcburgo esančiame Filzmoos miestelyje spalvingi oro balionai šiemet kils į orą sausio 11-18 dienomis. Paskutinę šio festivalio dieną oro balionai į dangų pakylą tamsiuoju paros metu – ugnies apšviesti balionai, tamsus nakties dangus ir baltas sniegas kalnuose turėtų sudaryt išties įspūdingą vaizdą!

Ledo skulptūrų šventės
Sausio-vasario mėnesiais šaltuosiuose kraštuose rengiami ledo skulptūrų festivaliai. Idėja iš ledo išskaptuoti įvairiausias figūras, manoma, gimė Sankt Peterburge, kuomet Rusijos imperatorės Anos įsakymu 1740 m. buvo pastatyti ištaigingi ledo rūmai, išpuošti įmantriomis interjero detalėmis, juos saugojo ledo patrankos. Iki šiol Sankt Peterburge kiekvieną žiemą apie Naujuosius metus rengiama ledo skulptūrų šventė, pritraukianti žymiausius pasaulio ledo skulptorius. Tokios ledo fiestos rengiamos ne tik įvairiuose Rusijos miestuose, bet ir Kinijoje, Japonijoje, Kanadoje, Aliaskoje, o taip pat ir kitose šalyse, jei tik leidžia oro sąlygos.

 

ledo-skulpturos.jpg

Ledo festivalis Korėjoje
Netoli Hvačeono miesto, įsikūrusio kalnuose į šiaurės rytus nuo Seulo, kiekvieną sausį vyksta Sančeneo ledo festivalis. Ši vieta pasirinkta neatsitiktinai – čia pirmiausia visoje Korėjoje upės pasidengia storu ledo sluoksniu. Šiais metais renginys vyksta sausio 4-26 dienomis.  Šventės metu šimtai tūkstančių dalyvių susirenka į tradicinę poledinę žūklę – kiekvieną apledėjusios upės lopinėlį nusėda žvejai.

 

Kvebeko žiemos festivalis
Didžiausiu žiemos festivaliu kaip ir ilgomis bei speiguotomis žiemomis gali pasididžiuoti Kanada. Kvebeko mieste rytinėje Kanadoje sausio-vasario mėnesiais rengiamas Kvebeko žiemos festivalis. Festivalio metu rengiami įvairiausi paradai, leidžiami fejerverkai, važinėjamasi rogėmis su šunų kinkiniais, statomos sniego skulptūros. Bet pats populiariausias ir ne veltui sulaukiantis daugiausiai dėmesio užsiėmimas – sniego maudynės. Jo metu šimtai žmonių apsirengia maudynėms vasarą skirtus drabužius ir voliojasi po sniegą bei plaukia baidarėmis Šv. Lauryno upe. Beje, jei upė būna užšalus, baidares žmones velka tiesiog per ledą! Festivalis šiais metais vyks tris savaitgalius iš eilės – nuo sausio 31 iki vasario 16 dienos.
Taip pat skaitykite:

„Ledinė“ idėja: nakvynė ledo viešbutyje

7 žiemos stebuklai

10 žiemos atostogų idėjų, arba ką veikti žiemą, jei nekenti slidžių