Ką aplankyti Berlyne: nemokamos įžymybės

Autorius: Kelionių manija , 2014, Balandžio 03d.

Lietuvos šilti orai dar nelepina, o į Europą jau atėjo pavasaris. Tai puikus metas aplankyti žymiausius Europos didmiesčius – paskendę žieduose miestai dar nevargina karščiais, o žiema jau seniai ten pamiršta. kelioniumanija.lt tęsia straipsnių ciklą apie nemokamas įžymybes labiausiai lankomuose Europos miestuose. Šįkart mūsų žvilgsnis krypsta į Berlyną, garsėjantį kultūros ir istoriniais paminklais bei audringu naktiniu gyvenimu.
Brandenburgo vartai

Šie vartai yra Berlyno simbolis ir bene žymiausias statinys, kurio kolonas puošia bareljefai. Pastatą vainikuoja pompastiška kvadriga – keturių arklių tempiamas kovos vežimas. 18 a. pabaigoje iškilę vartai Šaltojo karo metu buvo dalis Berlyno sienos, skyrusios Rytų ir Vakarų Vokietiją. Brandenburgo vartai tapo suvienytos Vokietijos simboliu po istorinio Berlyno sienos griuvimo 1989 m.

 

9berlynas-brandenburgo-vartai.JPG
Unter den Linden

Viena iš pagrindinių gatvių Vokietijos sostinėje – Unter den Linden. Dar 17 a. ši gatvė buvo apsodinta liepomis, nuo to ir kilo jos pavadinimas. Seniau tai buvo kelias, vedęs link karališkųjų medžioklės plotų, kur šiuo metu įkurtas Tiergarten parkas. Unter den Linden gatvėje – daugybė restoranų ir kavinių, čia įsikūrusios ambasados, valstybinė biblioteka bei Vokietijos istorijos muziejus.
Potsdamo aikštė

Anksčiau judri Potsdamo aikštė (Potsdamer Platz) ir jos apylinkės buvo visiškai sugriautos Antrojo pasaulinio karo metu. Ilgą laiką šioje vietoje plytėjo dykynė ir tik 1995 m. čia prasidėjo statybos. Dabar tai – patrauklus finansų ir verslo centras su moderniais daugiaaukščiais, prekybos centrais, kino salėmis. Beje, pastarosiose kasmet vyksta žymusis Berlyno kino festivalis.

 

9potsdamo-aikste.JPG
Berlyno siena – Rytų galerija

1,3 km ilgio betoninės sienos, Šaltojo karo metu skyrusios Rytų ir Vakarų Vokietiją, ruožas Šprė upės pakrantėje dar vadinamas Rytų galerija (East Side Gallery). Šią sieną puošia įvairūs padalintos Vokietijos ir jos susivienijimo epochą įamžinę paveikslai. Iš viso galeriją po atviru dangumi kūrė apie 120 menininkų iš 21 šalies.

 

5berlyno-siena.JPG
Reichstago kupolas

Vokietijos parlamento rūmų, arba Reichstago kupolas apdovanoja puikia Berlyno panorama. Įspūdingą Reichstago kupolą galima nemokamai aplankyti kasdien nuo 8.00 val. iki vidurnakčio.

 

9berlynas-bundestagas.jpg

 

Holokausto memorialas 

Memorialas nužudytiems Europos žydams yra netoli Brandenburgo vartų. Architekto P.Eisenmano sukurtą memorialą sudaro apie 2700 betono blokų, savo išvaizda niūriai primenančių kapines.

 

4berlynas-holokaustas.JPG

 

Checkpoint Charlie kontrolės postas 

Šis kontrolės postas Berlyno sienos gyvavimo laikais (1961-1989 m.) buvo viena iš nedaugelio vietų, kuriose galima buvo kirsti šią absurdišką sieną, dalijusią miestą į dvi dalis – amerikiečių ir sovietų valdomas teritorijas. Checkpoint Charlie kontrolės postas yra Friedrichstrasse gatvėje, šalia jo įsikūręs Haus am Checkpiont Charlie, arba Berlyno sienos muziejus.

 

5berlynas-nemokamai1.JPG

 

Tiergarten parkas

Tai didžiausias miesto parkas, įkurtas pačiame Berlyno centre, tad neveltui yra pramintas „žaliąja miesto širdimi“. Įdomu tai, kad iki pat 18 a. šioje vietoje plytėjo karališkieji medžioklės plotai. Antrojo pasaulinio karo metu parko medžiai buvo iškirsti ir sukūrenti kaip malkos šildymui. Šiandien žalumoje paskendęs Tiergarten parkas yra mėgstama berlyniečių pasivaikščiojimo ir laiko praleidimo vieta.

 

5berlynas-nemokamai.JPG

© Nuotraukos Daivos Zaveckienės

 

Taip pat skaitykite:

10 nemokamų dalykų Ispanijos miestuose | Kas yra nemokama Europos sostinėse?

 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.