Ką parvežti lauktuvių?

Autorius: Raminta Žalkauskaitė | Kelionių manija , 2009, Gruodžio 28d.

Greičiausiai jau žinote, kur sutiksite Naujuosius metus. Ir galbūt pasitiksite juos slidinėdami kalnuose arba kokios nors šalies sostinėje. O kai per šventes daug minčių sukasi apie dovanas, nepamirškite, kad ir iš svetur parvežtos lauktuvės nudžiugintų jūsų artimuosius ir draugus. kelioniumanija.lt patars, ką ir iš kur galima parvežti.

 

Vokietija

Viešėdami šioje šalyje galite įsigyti šių lauktuvių – Švarcvaldo laikrodžių su gegute, Bavarijos alaus bokalų, vokiško baltojo vyno, Meiseno porceliano, Harco kalnų medžio dirbinių, taip pat ir „Steiff“ firmos pliušinių meškučių. Taip pat galite parvežti vokiško alaus, nes juo garsi ši šalis.

 

Austrija

Į Austriją nemažai lietuvių žiemą traukia slidinėti. Tad kaip lauktuvė gali tikti buteliukas „Jagatee“ koncentrato, pagaminto iš stiprios juodos arbatos, romo, degtinės ir raudonojo vyno. Šis gėrimas geriamas slidinėjant kalnuose ir šiaip siekiant sušilti žvarbiu oru. Dar tinka Swarovskio kristalai, nors jie yra gana brangūs. Turbūt populiariausia lauktuvė iš šios šalies yra Mocarto kūgeliai (šokoladiniai saldainiai), kurie ypač tinka, jei lankotės Vienoje arba Zalcburge, kur gyveno šis garsus genijus. Dar galite pirkti marcipanus, austrišką vyną, abrikosų likerį, kavą.

 

Italija

Italija garsėja savo vynais. Juos gamina apie milijonas vyndarių. Garsiausi vynai: „Chianti“, „Barbera“, „Cinzano“, „Martini“, „Marsala“, Benevento likeris „Strega“, Asčio provincijos vynas „Piemonte“. Be vynų namiškiams verta parvežti gardžiųjų Italijos sūrių ar citrininio „Limoncela“ likerio. Svarbu nepamiršti, kad Italija garsėja mada ir menu, tad jei turite pinigų, artimiesiems galite parvežti garsių dizainerių drabužių ar aksesuarų. Arba ką nors, kas susiję su meno pasauliu.

 

Prancūzija

Grįždami iš Prancūzijos savo artimuosius ar draugus galite nudžiuginti miniatiūriniais Eifelio bokštukais, šokoladu, meno dirbiniais, džiovintomis levandomis, „Provanso“ prieskoninėmis žolelėmis, parfumerijos ir kosmetikos gaminiais, papuošalais, keramika, medumi, cukatais, alyvuogėmis ir jų aliejumi, vynu, sūriais.

 

Ispanija

Iš šios šalies tinka parvežti vėduokles, kastanjetes, labai įvairios keramikos, skraistes, avies ar ožkos sūrių, vyno, vytinto kumpio, alyvuogių. Taip pat galima įsigyti odinių gertuvių ar šiaip ką nors iš odos, nes jautis yra vienas iš šios šalies simbolių.

 

Graikija

Graikija garsėja alyvuogių aliejumi ir vaistažolėmis, todėl iš čia daugelis veža lauktuvių aliejų bei įvairius prieskonius (nuo raudonėlio iki diktamus – vaisto nuo visų ligų). Taip pat galite įsigyti graikų tradicinės degtinės „Uozo“ arba „Rakki“. Iš Kretos salos populiaru vežti keramiką, muilus, šampūnus, kurių sudėtyje yra alyvuogių aliejaus.

 

Čekija

Lauktuvėms iš šios šalies tiks tradicinė produkcija – „Bohemia“ krištolo stiklas, „Karlovy Vary“ porceliano dirbiniai, avalynė, granato spalva puošti juvelyriniai dirbiniai, nėriniai, tradiciniai liaudies dirbiniai, Pilsen Urquell alus, Pietų Moravijos ir Bohemijos vynas, Bercherovka likeris.

 

Slovakija

Šioje šalyje labai gražios medinės, dailiai išdrožinėtos piemenukų dūdelės, kalniečių kirvukai; įvairiausi iš odos sukurti suvenyrai: kalniečių bateliai, kuprinytės; žaisliukai – avytės ar švilpikai. Tad nepamirškite ko nors parvežti ir vaikams. O dar akį traukia papuošalai iš pusiau brangių mineralų, kuriais nudžiuginsite ne vieną merginą ar moterį.

 

Švedija

Viešėdami Švedijoje lauktuvių pirkite rankų darbo amatų dirbinius, švedišką stiklą, medinius „Dala“ arkliukus (vienas nacionalinių šalies simbolių), dar galite įsigyti pasaulyje garsios Švedijos „Absolut Vodkos“, kramtomo tabako ir pypkių tėvams bei seneliams.

 

Norvegija

Iš šios Šiaurės šalies siūloma vežti nacionaliniais raštais megztus megztinius, pirštines, kepures, trolių, briedžių, vikingų figūrėles, rudąjį sūrį, ožkos sūrį, rūkytą banginio mėsą, jei kelionė neilga.