Kaip susikrauti kuprinę ar lagaminą?

Autorius: Raminta Žalkauskaitė | Kelionių manija , 2010, Kovo 20d.

Atostogų ir kelionių džiaugsmą neretai aptemdo pasiruošimas, kai reikia susidėti daiktus ir viskas netelpa į turimą kuprinę ar lagaminą. Tad svarbu pasiimti tik tai, kas tikrai bus reikalinga, ir pagaliau pradėti mažiau varginančias ir daugiau malonumo teikiančias keliones tik su viena kuprine ar lagaminu.

 

 

 

 

  • Iš anksto pasidarykite planuojamų vežtis daiktų sąrašą

Darydami sąrašą galvoje pakuojate savo kurpinę ar lagaminą, todėl bet kada galite įtraukti papildomų daiktų – tai mažina tikimybę, kad ką nors pamiršite. Paskutinę minutę jums reikės tik sutikrinti ar nieko nepamiršote iš savo sąrašo.

  • Pasidomėkite, ko negalima vežtis lėktuvu

Jei kada nors esate skridę lėktuvu, žinote, kad kai kurių daiktų neleidžiama skraidinti lėktuvu. Tai yra didelės talpos skysčiai, kaip losjonas, kontaktinių lęšių tirpalas, dantų pasta ar kvepalai. Taip pat įvairūs aštrūs daiktai, kaip manikiūro žirklutės ar pan. Šių daiktų negalima vežtis rankiniame bagaže, tad prieš pradedant pakuotis lagaminą, avialinijų tinklapyje dar kartą pasitikrinkite skrydžių taisykles bei apribojimus, kad tiksliai žinotumėte, ką galima ir ko negalima imtis su savimi į rankinį bei registruojamą bagažus.

Pasistenkite sutilpti į vieną kuprinę ar lagaminą, o į lėktuvą pasiimti krepšį, kur įsidėsite piniginę ir knygą ar ką nors, ko prireiks skrydžio metu.

  • Nesusikraukite į lagaminą visos drabužių spintos

Neprisikraukite daugybės drabužių. Dėkitės mažiau nei manote, jog jums reikės. Suplanuokite savo aprangą taip, kad tuos pačius drabužius galėtumėte dėvėti daugiau nei kartą. Rinkitės kuo universalesnius drabužius, kad juos galima būtų derinti su kitais.

Beisbolo treneris vertina žaidėjus, kurie gali atlikti bent keletą skirtingų pozicijų. Pakuojantis daiktus jums taip pat reiktų pagalvoti, kurie jų kelionės metu galėtų atlikti keletą funkcijų. Jūs tikrai atrasite drabužių, kuriuos galima dėvėti keliais atvejais. Pavyzdžiui, vyriškas glaudes šiltą dieną galima dėvėti kaip šortus. Marškinėliai taip pat gali jums atstoti naktinius. Tai gali pasirodyti ir ne pats geriausias pasirinkimas, tačiau jis yra veiksmingas.

Kai kurie žmonės į keliones pasiima mažiausiai patinkančius drabužius, kuriuos vėliau tiesiog išmeta užuot vežę juos namo. Naudojant šį metodą jūsų kuprinė arba lagaminas lengvės kiekvieną kelionės dieną.

  • Pasirūpinkite nešvariais drabužiais

Mažiau patyrusiems keliautojams kyla klausimas, ką kelyje daryti su susipurvinusiais drabužiais. Kai kurie viešbučiai už tam tikrą kainą siūlo išvalyti jūsų drabužius, kol jūs miegate. Tačiau kartais ši paslauga gali pasirodyti brangoka. Bet kuriuo atveju jūs galite skalbti drabužius kriauklėje arba vonioje, jei tokia yra viešbučio kambaryje ar kitoje vietoje, kur apsistojate. Vėliau šlapius drabužius padžiausite džiūti per naktį. Šiuo atveju į kelionę būtų geriausia pasiimti lengviausiai ir greičiausiai džiūstančius drabužius. Jei kelionėje neturėsite galimybės išsiskalbti susipurvinusių drabužių, juos galima tiesiog išmesti, jei jie nėra patys mėgstamiausi. Arba kelionės metu galite turėti mažą nailono maišą, į kurį dėsite nešvarius drabužius, kad parvežtumėte juos namo skalbti. Šis maišas gali būti naudojamas ir kaip saugi vieta padėti trapiems suvenyrams.

  • Taupykite erdvę

Batus ir sunkesnius daiktus, tokius kaip buteliukus, tualeto reikmenis ir elektroniką dėkite į lagamino dugną, prispaustus prie lagamino šonų. Kojines sukiškite į batus, taip sutaupysite erdvę. Jei drabužius ne lankstysite, o susuksite visus kartu, vietą panaudotumėte dar efektyviau, be to, jie kur kas mažiau susiglamžys.

  • Pagalvokite apie purvinus batus

Turėti kelias poras batų kelionėje yra svarbu, ypač jei reikės daug vaikščioti arba bus blogas oras. Pavaikščiojus esant prastam orui batų padai gali labai susipurvinti, todėl naudinga būtų pasiimti plastikinių maišų, į kuriuos įdėję batus apsaugosite kitus daiktus nuo susipurvinimo.

  • Saugokite dokumentus

Dokumentus, žemėlapius, pinigus ir kitus svarbius daiktus pakuokite paskutinius, kad jie būtų viršuje ir lengvai randami. Jūs suprasite, koks tai geras būdas, kai oro uoste arba geležinkelio ar autobusų stotyje jums prireiks ką nors greitai susirasti. Niekas nenorėtų pavėluoti į lėktuvą ar traukinį kažko ieškodamas savo bagaže. Pavyzdžiui, nedėkite į kuprinę ar lagaminą savo paso arba lėktuvo įsilaipinimo bilieto. Laikykite šiuos daiktus šalia savęs kišenėje arba piniginėje ant kaklo, kad jie visada būtų arti jūsų kūno. Dingus žemėlapiui jūs galite įsigyti kitą, bet pavogti svarbūs dokumentai ar pinigai, gali tiesiog sugadinti jūsų kelionę.

  • Pasirūpinkite kelionių vaistinėle

Galbūt jūs vartojate tam tikrus vaistus, pavyzdžiui, jei esate alergiškas bitės įkandimui, kuris jums gali būti mirtinas. Kelionėje svarbu nepamiršti, kad šie vaistai visada turi būti šalia jūsų ir lengvai pasiekiami. Nerizikuokite – visada būkite pasiruošę!

  • Ant bagažo pritvirtinkite savo kontaktus

Prieš išvykdami į kelionę ant bagažo matomoje vietoje pritvirtinkite savo kontaktinius duomenis. Kadangi daug kuprinių ir lagaminų atrodo vienodai, kas nors gali netyčia pasiimti jūsų bagažą. Bus daug lengviau įrodyti savo nuosavybės teisę, jei ant jo bus jūsų kontaktai. Jums nepastebėjus ir tik vėliau pamatęs, kad pasiemė ne savo daiktus, žmogus taip pat galės nesunkiai su jumis susisiekti.

Pasinaudoję šiais patarimais jūs padėkosite sau, kai per vieną dieną turėsite porą skrydžių arba reikės pakeisti kelias transporto priemones. Jūs suprasite keliavimo su mažai daiktų naudą, kai viešbutyje ar kur kitur nebus lifto ir savo bagažą į viršų reikės nešti laiptais. Be to, jūs atrodysite rimtesni ir labiau patyrę keliautojai nešdami vieną kuprinę ar lagaminą nei vilkdami daug krepšių.