Kaip taupyti pinigus keliaujant?

Autorius: Raminta Žalkauskaitė | Kelionių manija , 2010, Kovo 16d.

Yra daug įvairių būdų kaip taupyti pinigus keliaujant. Čia patariama kaip išvengti bagažo mokesčių ir sutaupyti valgant kelionėje.


Venkite bagažo mokesčių


Bagažo mokesčiai gali būti neplanuotos išlaidos keliaujant lėktuvu. Norėdami jas sumažinti arba visiškai jų išvengti kai kurie keliautojai sugeba apsiriboti ir viena nedidele kuprine arba lagaminu. Tai suteikia ir kitų privalumų, tokių kaip geresnės transportavimo galimybės ir mažesnis krūvis ant pečių arba rankoms tampant lagaminą.

Taigi svarbu protingai susipakuoti kuprinę arba lagaminą. Surinkite viską, ką norite pasiimti, o tada suskirstykite daiktus į tris krūvas: būtina pasiimti, mažiau negu būtina ir nebūtina. Vėliau visiškai panaikinkite trečią krūvą ir apie pusę antros krūvos. Iš pradžių tai skambės drastiškai, tačiau šis pratimas išmokys jus pasiimti kiek galima mažiau daiktų į kelionę. Kai kas išgirdę šį patarimą atmeta jį kaip nepraktišką, tačiau todėl dažniausiai į kelionę vežasi per daug daiktų. Svarbu į pakavimo procesą žiūrėti realistiškai ir su savimi pasiimti tik pačius reikalingiausius daiktus.

Jei negalite tilpti į vieną kuprinę ar lagaminą arba nesate tikras, kad neviršysite leistinos kilogramų ribos, geriau iš anksto pasidomėkite kiek galima turėti bagažo skrendant jūsų pasirinktomis avialinijomis bei kokia yra priemoka už viršsvorį.

Keliaujant taip pat svarbu žinoti, kad skrydžio anuliavimo ar vėlavimo atveju jūs dažniausiai turite teisę į nakvynę viešbutyje, skrydį kitomis oro linijomis, piniginę kompensaciją ar kompensaciją už maistą ir gėrimus. Ši taisyklė be išimties galioja tada, kai pametamas jūsų bagažas.


Taupykite valgydami


Keliaudami po kitas šalis galite nemažai sutaupyti, jei planuosite savo išlaidas maistui ir pasinaudosite patarimais kaip per daug neišlaidauti.

  • Sutaupyti maistui galite jau savo hostelyje arba viešbutyje. Jei į kainą įskaičiuoti pusryčiai, galite valgyti kiek tik telpa. Juk sakoma, kad pusryčiai yra svarbiausias dienos maistas.
  • Jei pusryčiai viešbutyje kainuoja papildomai, galite apsilankyti kavinėje, kur parduodamos šiltos bandelės. Tai suteiks jums galimybę paragauti vietinių kepinių ir šiek tiek sutaupyti.
  • Jeigu pavalgėte sočius pusryčius viešbutyje, pietums galite suvalgyti užkandį, kuris kainuos tik kelis eurus. Geriausia, kad tai būtų kas nors tipiško tai šaliai.
  • Jei pusryčiai nebuvo geri, pietums surenkite pikniką prieš tai apsipirkę prekybos centre arba turguje. O jei apsistojate hosteliuose, daugelyje jų yra virtuvė, kur maistą galima ruoštis patiems.
  • Daugelyje šalių maistas gali kainuoti daug brangiau, jei valgoma prie stalo. Tad paslauga maistas išsinešimui jums tikrai padės sutaupyti. Azijos šalyse maistas dažniausiai parduodamas gatvėje, kur pirkti ir valgyti yra daug pigiau nei restoranuose.
  • Jei laikysitės aukščiau išvardintų patarimų, turėsite sutaupę nemažai pinigų vakarienei. Tad galėsite išleisti daugiau ir susipažinti su vietine virtuve.
  • Jei norite sužinoti apie pigias vietas pavalgyti, pravartu paklausti rekomendacijų vietinių. Taip pat gali būti įdomu geras kavines ar restoranus atrasti patiems.
  • Jei norite greitai ką nors užkąsti, užsisakykite picą. Šį patiekalą galima rasti daug kur, be to, paprastai jis ir kainuoja nedaug. Tik nevalgykite picos ar kito greito maisto kiekvieną dieną.


Vienas iš efektyviausių būdų planuoti kelionės išlaidas – numatyti dienos biudžetą. Tokiu atveju jūs turėtumėte nuspręsti kiek pinigų galite išleisti per dieną arba, pavyzdžiui, maistui. Tai galima pasiekti reikiamą sumą tiesiog įsidedant į kišenę arba pildant išlaidų skiltį užrašų knygutėje.