Kas yra nemokama Europos sostinėse?

Autorius: Raminta Žalkauskaitė | Kelionių manija , 2010, Vasario 26d.

Į Lietuvą pamažu atkeliaujant pavasariui ir už lango šiltėjant orams taip ir norisi kur nors išlėkti savaitgaliui, o gal net pasiimti savaitę atostogų ir aplankyti kokį nors Europos miestą. Bet ką daryti, kai kišenėje švilpia vėjai ir kelionėms visai nėra pinigų? Nors ar išties jų reikia tiek daug? Svarbu prisiminti kurioje nors Europos sostinėje gyvenantį draugą ar draugę, susirasti pigų skrydį ir nuvykus išnaudoti tai, kad kiekviename mieste yra puikių dalykų, kurie yra visiškai nemokami.


Paryžius

  • Luvro ir Orsė muziejai

Jei norite nemokamai aplankyti garsiausius Paryžiaus muziejus, Orsė muziejus yra nemokamas pirmąjį mėnesio sekmadienį, o Luvras jaunimui iki 26 metų yra nemokamas penktadienio naktimis nuo 6 iki 9:45 ryto. Apsilankymas muziejuje yra viena svarbiausių nemokamų pramogų mieste.

  • Nemokami filmai

Būdami Paryžiuje aplankykite Parc de la Villette. Čia galėsite gerėtis gatvės menu, klausytis muzikos, o vasarą žiūrėti nemokamus filmus. Tad sėskite į penktą metro liniją ir važiuokite iki Porte de Pantin.

  • Pere Lachaise kapinės

Šios garsios kapinės, kurias rasite išlipę Philippe Auguste arba Pere Lachaise metro stotelėje, yra puiki vieta praleisti ramią sekmadienio popietę. Pere Lachaise kapinės yra žymių aristokratų poilsio vieta. Čia palaidoti rašytojai Honoré de Balzac, Marcel Proust ir Oscar Wilde, kompozitorius Frederikas Šopenas ir Jim Morrison. Nepagailėkite laiko pasivaikščioti po Pere Lachaise kapines.


Londonas

  • Covent Garden

Svečiuodamiesi Londone apsilankykite Covent Garden, kur galėsite pamatyti gatvės meną. Čia visada daug atlikėjų ir artistų. Savaitgaliais šioje vietoje veikia turgus. Šis garsus Londono rajonas vilioja smaližius pirkėjus į šį senąjį turgų.

  • Britų muziejus

Aplankykite Britų muziejų, kuris laikomas vienu iš geriausių pasaulyje. Britų muziejus yra žmonių istorijos ir kultūros muziejus. Jo kolekcijoje yra daugiau kaip septyni milijonai objektų, kurie atvežti iš visų žemynų. Jie užfiksuoja ir iliustruoja žmogaus kultūros istoriją nuo pat pradžios iki dabar. Taip pat nepamirškite, kad ir visi kiti muziejai Londone yra nemokami.

  • Hyde Park'as

Hyde Park‘as yra labiausiai turistų lankomas parkas šalyje. Populiariausia šio parko vieta yra 11.34 hektarų ploto Serpentine ežeras, kuriame galima maudytis, žvejoti, plaukioti įvairiausiu vandens transportu. Kita populiari parko dalis yra Rotten row – garsiausia pasaulyje jojimo trasa. Ši trasa buvo pirmoji šalies gatvė, kuri buvo apšviesta naktį.

Nepaisant didžiulio žmonių srauto Hyde Park'as sugeba išlaikyti ramią kaimišką atmosferą, kuri labai vertinama visų turistų bei vietinių gyventojų. Parkas dar garsėja vieta, vadinama Speakers corner, kur kiekvienas žmogus gali garsiai reikšti savo idėjas bet kokia tema.


Amsterdamas

  • Begijnhof

Begijnhof – katalikiškojo Amsterdamo laikotarpio paveldas. Šis nuošalus XIV a. pamaldžiųjų moterų prieglobstis – tai ramybės oazė, įsikūrusi pačiame miesto centre. Beginės (begijnen) buvo ne vienuolės, o pamaldžios moterys, kurios rinkosi mažiau asketišką gyvenimo būdą, rūpinosi vargšais ir ligoniais.

Dauguma jų namų su privačiais sodais išlikę iš XVI-XVIII a. Beveik visi to laikotarpio mediniai pastatai sudegė. Vienintelis išlikęs medinis namas buvo atstatytas ir yra seniausias iš dviejų mieste likusių medinių namų. Šiuo metu jame įsikūręs Begijnhof informacijos centras.

  • Rijksmuseum

Nors įėjimas į šį muziejų yra mokamas, nemokamai jūs galite aplankyti muziejaus sodą, kuris pilnas gerai prižiūrimų gėlių lysvių, fontanų ir pavėsinių. Jame eksponuojama skulptūrų fragmentų iš visos Olandijos kolekcija: galima pasigrožėti Fragmentų pastatu, gausybe piliastrų, frontonais, liūtų kaukėmis ir sugriuvusių paminklų puošybos elementais.

  • Vondelpark

Vondelpark – atgaivos vieta karštą dieną, žalia ir grynu oru dvelkianti oazė, kur amsterdamiečiai užmiršta visus suvaržymus ir draudimus. Parke iki šiol liko nutrūktgalviška atmosfera, kuri susidarė XX a. 7-8 dešimtmečiais, kai čia buvo įsikūrusi Amsterdamo hipių kolonija. Dar ir šiandien čia galite išvysti pagyvenusių hipių, nors dažniau susidursite su riedutininkais ir bėgikais bei kitais parko lankytojais, išėjusiais pasilepinti saule.

Įvairūs artistų pasirodymai neleidžia apsnūsti – čia galima išvysti tiek Karališkąjį Concertgebouw orkestrą, tiek aktorius, vaikščiojančius su kojūkais, pantomimos atlikėjus, ugnies rijikus ir žonglierius, teatro ir šokio trupes, rokenrolo ir džiazo grupes.