Keliaujame po Rusiją: ambicingoji Maskva (I)

Autorius: Alfa.lt , 2010, Rugpjūčio 04d.

Nors didžiosios Rusijos sostinės pavadinimas tėvų ir senelių lūpomis tariamas su nostalgiška ar šiek ironiška gaidele, jaunosios kartos keliautojams tai dar vienas iššūkis: savo akimis pamatyti, ar pasaulio istorijos lūžius menantis mietas dar alsuoja legendinės SSRS dvasia, o gal šiuolaikiškame kultūros ir ekonomikos metropolyje jau nebeliko užuominų apie „tautų draugystę“?

Jei trokštate kuo greičiau pajusti išskirtinę kelionės dvasią, į Maskvą vykite traukiniu. Nors 14 valandų kelionė vykstant kupė į abi puses atsieis per 800 litų (o tai jau savaitės atostogos smėlėtame paplūdimyje su palengvėjimu dėkojant ekonomikos dėsniui, paskatinusiam „paskutinės minutės“ atsiradimą), įspūdžiai bus nepamirštami. Vakare 17 val. išvykus iš Vilniaus Maskvoje būsite devintą ryto.

Apie tai, kad paliekate mandagių žmonių šalį jus pajusite jau po pirmosios kelionės valandos. Baltarusijos pasieniečiai, kurie, net neabejoju, kad moka ir mandagesnių frazių, visai nesivargina jų vartoti savo darbe. Žinoma, keleivių dokumentų tikrinimas apsiribojant vos 3-4 liepiamosios nuosakos žodžiais sutaupo laiko ir energijos, bet keleivių nuotaikos, o ir pačios tarnybos įvaizdžio anaip tol negerina.

Kiekvienas doras turistas privalo aplankyti Kremlių, paslampinėti Raudonojoje aikštėje ir nusifotografuoti prie Lenino mauzoliejaus. Deja, šiandien prie mauzoliejaus neišvysite eilių turistų, pasišovusių pamatyti balzamuotą tautos tėvą. Kukliai atrodo mauzoliejus per aikštę žvelgdamas į didžiausią Maskvoje prabangių parduotuvių centrą „GYM“, kur pasaulinio garso prabangių prekių parduotuvės sulaukia kur kas daugiau lankytojų dėmesio.

Net ir plieskiant trisdešimties laipsnių karščiui prie Kremliaus sargyboje stovintys kariškiai nejuda. Jauni vaikinai privalo nekrutėdami praleisti po valandą prie Nežinomo kareivio kapo. Net menkiausias krustelėjimas baigtųsi rimtais nemalonumais, tačiau matyt geranoriškai nusiteikę turistai ir pati vadovybė yra linkusi nepastebėti nežymaus svyravimo pagal vėjo kryptį. Sargybos pasikeitimas vyksta pompastiškai, ceremonija surepetuota milimetrų tikslumu, tačiau stebint paskutines karių minutes karštyje iš veidų matyti, kad bet kurią akimirką visą „didingumą“ gali sugadinti neplanuotas nualpimas.

Lankantis Rusijoje vertėtų nepamiršti vienos labai svarbios taisyklės: verčiau sutikti lokį, nei pamesti pasą, mat vietiniai pareigūnai turi teisę bet kada iš jūsų pareikalauti šio asmens dokumento ir jei kartais po suvenyrų pirkimo vienoje pagrindinių gatvių – Senajame Arbate, staiga supratote, kad jūsų asmens dokumentas jūsų asmeniui jau nebepriklauso, nedrąsinkite savęs žinomų žmogaus teisių konvencijų pavadinimais – patekote į didelę bėdą.

Vietiniai pareigūnai labai vikrūs ir entuziastingi vykdydami „užsieniečių“ nuginklavimo operacijas, bet labai lėti aiškindamiesi žioplų turistų gyvenimo subtilybes, tad jei rimtai nusiteikėte pakeliauti po šią šalį išmokite atmintinai ambasados telefoną, patekus į turistų prastai apibūdinamą nė vienos viešbučio žvaigždutės neturinčią belangę – gali labai praversti.

Alfa.lt-logo1-1.gif

 

 

Taip pat skaitykite:

Keliaujame po Rusiją: ambicingoji Maskva (II)