Kelionės tikslas – žiedų jūra

Autorius: Raminta Žalkauskaitė | Kelionių manija , 2010, Birželio 15d.

Vyšnių, levandų, laukinių gėlių ir migdolų medžių žydėjimas – tai tik trumpalaikis spalvingas ir kvapnus vaizdinys. Tad gamtos mylėtojams jų žydėjimo metas yra geriausias laikas aplankyti vienas ar kitas vietas. Svarbiausia žinoti, kas kur ir kada žydi.


Vyšnių žydėjimas Japonijoje

Vyšnių medžiai nėra jokia retenybė. Šiauriniame pusrutulyje jie auga kiekviename žemyne. Tačiau Japonijoje vyšnių žydėjimas yra atrakcija, pritraukianti minias vietos gyventojų ir turistų. Japoniška vyšnia sakura laikoma Tokijo simboliniu medžiu ir gerbiama kaip nacionalinis reliktas. Nepaprastai graži ir trapi ji vadinama Japonijos siela ir savo rausvos bei baltos spalvos žiedais skelbia pavasarį. Nuo piečiausios salos Kyushu žiedų jūra nuo kovo keliauja į šiaurę gegužės mėnesį pasiekdama antrąją pagal dydį šalies salą Hokkaido.

Vyšnių žydėjimas trunka tik dešimt dienų, tačiau šiuo metu japonai plūsta į parkus bei sodus ir po kvepiančiais medžiais su užkandžiais ir sake (ryžių degtinė – tradicinis gėrimas) švenčia vyšnių žydėjimą. Daugelyje parkų stebuklingo grožio sakuros žiedai naktį apšviečiami kaip scenoje ir galima stebėti gausų žiedų lietų. Laikraščiai ir televizijos praneša, kada ir kur pumpurai išsprogs.


Levandų festivalis Provanse

Kvapų gurmanams ir besidomintiems aromaterapija kelionė į Levandų festivalį Provanse gali būti tikras svajonės išsipildymas. Tai ir kvapnūs lininiai suvenyriniai maišeliai su levandų žiedais, ir apsilankymas Levandų muziejuje ar gausiai lankomame Provanso vienuolyne.

Šis festivalis vyksta liepos pabaigoje-rugpjūčio pradžioje, kai žydi levandos. Šiuo laikotarpiu keliaujant po regioną neįmanoma nesigėrėti levandų laukais, nes aplink Niono miestą birželio ir liepos mėnesiais žalias lygumas keičia violetinių žiedų jūra. Provanse galima pajusti kaip iš tiesų kvepia levanda bei daugelis kitų laukinių augalų, kurie nuo seno naudojami parfumerijoje ir medicinoje. Gėlėmis išpuošti vežimai ir automobiliai kuria ypatingą festivalio atmosferą.

levandos1.jpg


Migdolų žydėjimas Maljorkoje

Norintys išvysti kaip žydi migdolai kelione į Maljorką turėtų pasirūpinti dar metų pradžioje. Jau sausio viduryje pradėję sprogti pirmieji pumpurai kulminaciją populiariojoje Balearų saloje pasiekia vasario viduryje. Kiekvieną pavasarį maždaug septyni milijonai migdolų medžių paverčia didžiąją dalį salos šviesiai rožinės spalvos gėlių kilimu. Nuo rytų iki vakarų palaipsniui sprogsta migdolų ir abrikosų pumpurai. Šį žydintį kraštovaizdį galima stebėti iki kovo.


Lubinų žiedai Islandijoje

Nors lubinų kvapas ne toks geras kaip levandų, bet jie savo spalva Islandijoje gali prilygti Provanso levandų žydėjimui. Čia atsiradę lubinai tvirtai įleido šaknis ir įsitvirtino šioje žemėje. Islandų nemėgstami kaip visur dygstančios piktžolės šie pašarui naudojami augalai savo įvairiais atspalviais džiugina turistus, kurie gegužę-liepą keliauja po šiaip gėlėmis negausų kraštą.

lubinai.jpg


Hortenzijos Azorų salose

Mėlynai žydintys hortenzijų krūmai liepą ir rugpjūtį puošia vulkaninius Azorų salų kalnų šlaitus. Jų gyvatvorės taip pat tęsiasi palei gatves, ganyklas ir namus. Dėl šių augalų Faial sala net yra gavusi mėlynosios salos pavadinimą ir čia siūloma daugybė įvairiausių turistinių mėlynųjų ir žaliųjų maršrutų. Nuo vieno iš vulkanų atsiveria puikus vaizdas į krantą, kraterių ežerus bei baltus, mėlynus ir violetinius gėlių šlaitus. Dėl derlingos vulkaninės dirvos čia labai gerai vešintys hortenzijų krūmai kai kur išaugę net iki žmogaus aukščio.


Laukinių gėlių žydėjimas Pietų Afrikoje

Namaqualand regiono šiaurinė provincija metai iš metų traukia turistus savo apelsino geltonumo ir raudonai violetinėmis gėlių pievomis. Nesibaigianti laukinių gėlių jūra plyti kelio dešinėje ir kairėje, kur bevažiuotumėte ar eitumėte. Čia rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais organizuojami foto-safariai yra populiariausia pramoga, kuri nurungia liūtus, žirafas ir zebrus, ir siūlo 4000 rūšių gėles, kurių dalis aptinkama tik šiame pusiau dykumų kraštovaizdžio regione.

Jei norite pamatyti laukinių gėlių žydėjimą Pietų Afrikoje, pirmiausia prieš tai būtina sekti kelių mėnesių orą ir tikėtis, kad jus lydės sėkmė. Čia daug lyja birželio ir liepos mėnesiais, tad daugybę laukinių gėlių nuotraukų padarysite afrikietiško pavasario pradžioje, kuris šiame žemyne būna rugpjūčio pabaigoje. Nuo Keiptauno (Pietų Afrikos Respublikos sostinė) reiktų keliauti apie 60 kilometrų į šiaurę, kad rastume pirmuosius gėlių laukus, o daugiausia jų žydi Namaqualand nacionaliniame parke.

pietu-afrika.jpg