Kelionės Valentino dienai

Autorius: Raminta Žalkauskaitė | Kelionių manija , 2017, Vasario 14d.

Vasarį įsimylėjėliai švenčia Valentino dieną – raudonos rožės, širdutės formos saldainiai, tradicinė romantiška vakarienė…

Tačiau jei norite iš tiesų nustebinti savo mylimąjį ar mylimąją, dar yra pakankamai laiko suplanuoti romantišką išvyką ir su savo antrąja puse aplankyti vieną iš kelių Europos miestų, tinkančių meilės dienos kelionėms.
Venecija

Kas gali būti romantiškiau nei pasiplaukiojimas gondola Venecijoje? Gondola yra klasikinė Venecijos valtis. Tačiau šiuo metu jomis naudojasi tik turistai arba gyventojai vestuvių ar kitų švenčių proga. Šiame mieste taip pat verta aplankyti garsiąją Šv. Morkaus aikštę, pasivaikščioti gatvelėmis ir tiltais.

Venecija žymi visame pasaulyje savo kanalais. Miestas turi 118 salelių ir apie 150 kanalų. Salas, ant kurių stovi miestas, jungia apie 400 tiltų. Senamiestyje tiltai naudojami kaip keliai, o visas transportas yra ant vandens. Dar viena svarbi priežastis, kodėl verta aplankyti šį miestą per Valentino dieną yra čia vasario mėnesį vykstantis garsusis Venecijos karnavalas.

venecija.jpg
Londonas

Sukantis „Londono akimi“, didžiausiu Europos ratu, dangus atrodo visai netoli. Pakilę virš Temzės pamatysite Big Beno bokštą ir Parlamento rūmus. Londonas turi nemažai pasaulinių paveldo objektų, kuriuos verta pamatyti. Tai Londono Tauerio pilis, istorinė Grinvičo gyvenvietė, karališkieji botanikos sodai bei teritorija, kuriai priklauso Vestminsterio rūmai, Vestminsterio vienuolynas ir Šventosios Margaritos bažnyčia.

Pasižvalgę po miestą iš aukštai, galėsite paplaukioti laivu Temzės upe. Londone galima įdomiai praleisti laiką, nes muziejai ir galerijos šiame mieste yra nemokami. Valentino dienos proga galite aplankyti Viktorijos ir Alberto muziejų, kuriame sukaupta gausi meno ir dizaino darbų ekspozicija iš įvairių turtingiausių pasaulio kultūrų. Šis muziejus yra didžiausias pasaulyje taikomosios dailės muziejus. O taip pat šia proga pažiūrėkite romantinę dramą „Viktorija ir Albertas“, pasakojančią karalienės Viktorijos ir princo Alberto meilės istoriją.

londonas.jpg
Praha

Prahoje jūs rasite daug romantiškų vietelių. Kai apžiūrėsite senamiestį ir Karlo tiltą, aplankykite parką, kuriame stovi paminklas romantiškiausiam čekų poetui Karel Hynek Macha – tai ideali vieta įsimylėjėliams. Macha yra sukūręs Jarmilos ir plėšiko Vilem meilės istoriją, kuri yra čekiška Romeo ir Džiuljetos versija. Visų įsimylėjėlių dieną čekai švenčia du kartus: vasario 14 dieną ir kovo 1 d. – ši diena pasirinkta poeto Macha garbei.

Švento Valentino dieną Prahoje siūlomos įvairios galimybės pailsėti. Tai romantiškos ekskursijos po senamiestį, vakarienė jaukiose kavinėse ir prašmatniuose restoranuose, kruizai Vlatavos upe. Smaližiai gali aplankyti Šokolado muziejų, gamtos mėgėjai – Pato Morgano tropinių augalų oranžeriją. Mėgstantys pabūti dviese gali vykti į Česky Krumlov, esantį už 160 kilometrų nuo Prahos – tai puiki vietelė romantiškiems pasivaikščiojimams.

praha.jpg
Paryžius

Meilės miestu vadinamas Paryžius taip pat yra geras pasirinkimas Valentino dienos kelionei. Pasibučiuoti prie Eifelio bokšto ar pasiplaukioti laivu Senos upe gali būti romantiška patirtis jūsų porai.

Prancūzams turime būti dėkingi už romantiškus širdelės pavidalo laiškelius. Būtent jie sugalvojo šią dieną dovanoti ketureilius meilės laiškelius. Pagal tradiciją, meilės laiškeliai privalo būti širdelės formos parašyti kaire ranka ir anoniminiai. Gavėjas gali taip ir neatspėti, kad eilėraštuką jam atsiuntė žmona. Todėl šią diena Paryžiaus gatvės mirga širdelėmis.

Miestas pastatytas Senos upės vingyje, abiejuose upės krantuose. Paryžius visame pasaulyje gerai žinomas dėl gausybės istorinių paminklų bei savo unikalios kultūros. Aplankykite garsiausius Paryžiaus pastatus – Eifelio bokštą, Triumfo arką, Luvrą ir žymiausią gatvę – Eliziejaus laukus. Lotynų kvartale siūloma užsukti į Maroko pirtis, kur iėjimas tik 10 eurų, o į šią kainą įtrauktas dar ir pilingas. Valentino dienai taip pat tiktų pažiūrėti filmą „Myliu tave, Paryžiau“, kuriuo siekiama parodyti šių dienų miestą. Filmas atskleidžia susižavėjimą, kurį išgyvena kiekvienas, atsidūręs šiame mieste.

9paryzius-eifelio-bokstas1.jpg

Zalcburgas

„Saldus kaip meilė ir švelnus kaip bučinys“ – toks yra Zalcburgo kūgelių skonis. Mocarto miestas žinomas ne tik dėl šių skanumynų, bet ir savo romantiškomis gatvelėmis. Šiame mieste galėsite pasivažinėti arklio traukiama karieta, aplankyti Mocarto namus, Untersbergo kalną prie miesto.

Zalcburgas garsus savo baroko architektūra, ilga ir įdomia istorija. Miestas įsikūręs ant Zalcacho upės krantų, Austrijos Alpėse. Šiame mieste taip pat buvo nufilmuotas miuziklas „Muzikos garsai“, kurį bus smagu drauge pažiūrėti. Tai vienas garsiausių kino istorijoje filmų, tobulai įkūnijęs dar vieną gražią Pelenės istoriją, kurios pagrindą sudaro reali istorija. Filmas pelnė milijonų žmonių simpatijas ir penkis „Oskarus“.

zalcburgas.jpg
Verona

Verona žinoma dėl čia gyvenusios garsiosios Romeo ir Džiuljetos poros. Šiame mieste aplankysite Džiuljetos balkoną ir pasivaikščiosite siauromis gatvelėmis. Prie žymiojo balkono dar ir šiandien visi rašo meilės laiškus, o per kiekvieną Valentino dieną į šį Italijos miestą atsiunčiama apie 1000 laiškų, adresuotų Džiuljetai.

Meilės dienos proga miestas ypatingai pasipuošia. Manoma, kad iš čia kilo jau ir Lietuvoje populiarus dalykas šalia upės ant tilto prisegti spyną, o raktą išmesti į upę. Taip tikint, kad būsite kartu amžinai. O kodėl jums šio ritualo neatlikus Romeo ir Džiuljetos mieste? Miestas yra šalia Gardos ežero ir turistus žavi savo senamiesčiu – viduramžiais susiformavusiomis aikštėmis, puoštomis kolonomis ir fontanais. Prieš apsilankydami šiame mieste arba po to galite pažiūrėti filmą „Romeo ir Džiuljeta“.

Lankytinos vietos