Kelionių idėjos 2010

Autorius: Raminta Žalkauskaitė | Kelionių manija , 2010, Vasario 11d.

Įpusėjus antrajam naujųjų metų mėnesiui ir artėjant pavasariui imame galvoti apie šių metų atostogas ir keliones. Kas įdomaus vyksta pasaulyje? Kada ir kur galima nuvykti?


Vasaris: Žiemos olimpinės žaidynės


Jau šį penktadienį Kanados mieste Vankuveryje prasideda 2010 m. Žiemos olimpinės žaidynės. Vasario 12-28 dienomis vyksiančios žaidynės yra antros žiemos olimpinės žaidynės rengiamos Kanadoje. Žaidynėse dalyvaus apie 80 šalių. Jose bus varžomasi 15-oje sporto šakų. Aštuonios iš jų įvardintos kaip žiemos sporto šakos, trys sporto šakos priklauso slidinėjimo ir snieglenčių sričiai, keturios – šiaurės sporto šakos. Lietuvai atstovaus šeši sportininkai trijose sporto rungtyse – slidinėjime, biatlone ir kalnų slidinėjime.


Kovas: Hario Poterio pramogų parkas Orlande


Šių metų pavasarį – tiksli data dar laikoma paslaptyje – JAV Floridos mieste Orlande bus atidarytas Hario Poterio pramogų parkas. Aštuonių hektarų plote filmo fanai ir gerbėjai ras tikrą Hogvartso ekspreso traukinį, Pelėdyną, Trijų šluotų restoraną, Olivanderio burtų lazdelių parduotuvę, Hogs Head barą, du amerikietiškų kalnelių atrakcionus, gausybę kitokių pramogų ir didžiulę Hogvartso pilį. Šio pramogų parko statyba kainavo beveik vieną milijardą dolerių.


Kovas-lapkritis: Formulės-1 lenktynės


Šiais metais Formulės-1 sezonas kovo 14 d. prasidės Bahreine, o ne Australijoje, kaip buvo įprasta iki šiol. Be to, paskutinės sezono lenktynės lapkričio 14 d. vėl vyks Brazilijoje, nors šį sezoną paskutinį čempionato etapą iš brazilų buvo perėmę Abu Dabio trasos savininkai.

Ateinantį sezoną pirmą kartą lenktynės vyks Pietų Korėjoje. Nors trasa ten dar statoma, organizatoriai pažadėjo, kad ji bus baigta iki liepos mėnesio, o spalį ten numatomas Formulės-1 komandų vizitas.


Gegužė: EXPO paroda Šanchajaus mieste Kinijoje


Su šūkiu „Geresnis miestas, geresnis gyvenimas“ Kinijos miestas Šanchajus kviečia į pasaulinę parodą EXPO 2010. Ji truks 6 mėnesius, nuo šių metų gegužės 1 d. iki spalio 31 d. Parodos organizatoriai tikisi sulaukti apie 70 milijonų lankytojų bei 200 dalyvių.

Lietuva šioje parodoje taip pat turės savo paviljoną, kuriame mūsų šalis bus pristatoma tarsi iš skrydžio oro balionu. Oro balionas buvo pasirinktas neatsitiktinai: Lietuva yra pirmaujanti pasaulyje pagal oro balionų skaičių, tenkantį vienam šalies gyventojui, o sostinė Vilnius – vienintelė iš Europos sostinių, virš kurios yra įmanomi skrydžiai oro balionu.


Birželis: Žvilgsnis į kalnus nuo AlpspiX


Bavarijos Alpių slidinėjimo kurorte Garmišpartenkirhene Vokietijoje bus atidaryta apžvalgos aikštelė su futuristiniu pavadinimu AlpspiX. Didysis X kalba apie pačią platformą – ji susidės iš metalo konstrukcijų, kuri turistus pakels į aštuonių metrų aukštį.


Birželis-liepa: FIFA pasaulio futbolo čempionatas


Pietų Afrikos Respublikos sostinėje Keiptaune šiais metais populiariausiu objektu taps Green Point stadionas, kuriame nuo birželio 11 d. iki liepos 11 d. vyks FIFA pasaulio futbolo čempionato finalinis etapas. Šis futbolo čempionatas organizuojamas jau devynioliktą kartą. Tai pirmasis pasaulio čempionatas, kuris bus surengtas Afrikoje. Jame dalyvaus 32 komandos.


Rugsėjis: Didžiausias TV bokštas pasaulyje


Šiais metais bus baigta Pietų Kinijos milijoninio metropolio Kantono (Guangzhou) didžiulio televizijos bokšto statyba. Guangzhou Sightseeing & TV Tower – 610 metrų aukščio, didžiausias televizijos bokštas pasaulyje.


Gruodis: Didžiausi kruiziniai laivai pasaulyje


2009 metais vienu iš svarbiausių pasaulio įvykių tapo didžiausiojo kruizinio laivo Oasis of the Seas pirmoji kelionė. Šių metų gruodį laivų kompanija Royal Caribbean į jūrą paleis ir Allure of the Seas, kuris kartu su Oasis of the Seas bus didžiausieji kruiziniai laivai pasaulyje.

 

Taip pat skaitykite:

Esenas – Europos kultūros sostinė 2010

Stambulas – Europos kultūros sostinė 2010

Pečas – Europos kultūros sostinė 2010