Ko Egipte geriau nedaryti

Autorius: Nick Rowlands | Matadornetwork.com , 2009, Gruodžio 01d.

Parengė: kelioniumanija.lt

 

1. Nejodinėkite ant kupranugarių prie piramidžių

Daugybė įmantrių papuošimų ir puošnių kutų ant kupranugario atrodo gana patraukliai ir, jei norite įspūdingos nuotraukos atminimui, turbūt neįmanoma surasti didingesnio fono negu piramidės. Kupranugario savininkas netgi leis jums užlipti ant savo gyvulio nemokamai. Tačiau… norint nulipti teks gerokai patuštinti kišenes. O pačiam nušokti nuo maždaug 2,5 m aukščio gyvulio nėra taip paprasta, juolab, kad ir smėlis jau nebeatrodo toks minkštutėlis, kai įsibedi į jį nosimi.

Geriau pajodinėkite ant kupranugarių dykumoje

Netoli Didžiojo Sfinkso yra daugybė tvartų, kuriuose laikomi kupranugariai. Čia galima užsisakyti pasijodinėjimą po dykumą ant kupranugario nugaros. Tik nepamirškite pasiderėti – kainos ir kupranugarių būklė gali gerokai skirtis nuo pradinių derybų sąlygų.

Geriausias metas išsinuomoti „dykumos laivą“ – saulėlydis, kuomet piramidžių vaizdas yra gražiausias, o įspūdį paįvairina graudžios muedzinų giesmės, sklindančios iš Kairo mečečių ir aidinčios per dykumą.

Beje, kiekviena valanda, praleista apžergus kupranugario nugarą, visai dienai atitinkamai „pakoreguos“ jūsų eisenos grakštumą.

 

egiptas11-800x600.jpg

 

2. Nepirkite ekskursijos į Luksoro Vakarinį krantą

Didelė tikimybė, kad įsigiję šią ekskursiją daugiau laiko praleisite lankydami alebastro gamyklas negu istorinius objektus. Ir netgi geriausias gidas po kurio laiko privers jus tapti abejingu nesibaigiančiai tiradai faktų apie faraonus.

Be to, visai neverta eiti į Tutanchamono kapavietę Karalių slėnyje. Už tai reikės mokėti papildomai, o pati kapavietė yra mažytė ir kažin ar paliks didesnį įspūdį. Be abejo, pamatysite susiraukšlėjusią faraono galvą ir kojas, kyšančias iš po bjauraus apkloto, bet dalis, dengianti kūną yra labai jau įtartinai plokščia.

Geriau išsinuomokite dviračius ir keliaukite savarankiškai

Važiuokite pro dulkėtus kaimelius ir ryškius cukranendrių laukus aplankydami tas vietas, kurias norite ir būdami ten tiek, kiek norite. Karalių slėnyje geriau aplankykite spalvingą Ramzio V kapavietę.

 

3. Nekopkite į Sinajaus kalną pasitikti saulėtekio

Daugybė žmonių tai daro, tačiau daugeliui ši, atrodytų, maloni pramoga tampa košmaru. Pirmiausia, tenka „keltis“ dar prieš gulant į lovą ir klupinėti visiškoje tamsoje einant duobėtu takeliu ir stengiantis išvengti priekyje einančių piligrimų ir kupranugarių bezdėjimo. O kol užkilsite į kalno viršūnę bergždžiai tikėdamiesi palengvėjimo ir palaimos, čia greičiausiai jau nebebus jums vietos.

Geriau kopkite į kalną pasitikti saulėlydį

Tokiu būdu galima išvengti spūsčių ir pasidžiaugti puikiu kraštovaizdžiu. Suplanavus iš anksto, galima nakčiai apsistoti kalno viršūnėje ir ramiai pasimėgauti vietinių beduinų paruošta vakariene. O atsibudę ryte būsite nepavargę ir užsiėmę geriausią vietą stebėti saulėtekį.

sinajus.jpg 

 

4. Nevykite į Filės šventyklą dieną

Ši šventykla yra saloje, esančioje į pietus nuo Asuano. Vieta yra atvira, be menkiausio šešėlio, todėl dieną čia būna itin karšta. Be to, pastačius Asuano ir Aukštąją užtvankas, potvyniai nuplovė tvirtovės sienų spalvas, tad spiginant saulei sunku įžiūrėti bet kokias detales. Pastačius Aukštąją užtvanką, Filės šventykla buvo visiškai apsemta vandens, o vėliau – perkelta į kitą salą. 

Geriau aplankykite šią vietovę naktį, kuomet rengiamas garsų ir šviesos šou

Stebėkite juodame danguje švytinčią šventyklą ir klausykitės melodramatiškos istorijos, kurią pasakoja „senovės dievai ir deivės“. Istorijos, tuo pat metu žavinčios, įkvepiančios ir labai linksmos. 

 

5. Nesakykite taksistui, jog esate ateistas

Jis vis viena nesupras, kad tai yra įmanoma. Protingoms religinėms diskusijoms reikia tinkamos vietos ir laiko, tad vargu ar ta vieta yra taksistui stovint kamštyje Kairo vidury ir klausantis erzinančių automobilių signalų. Labiau panašu į pragarą.

Geriau pasakykite, kad esate krikščionis, musulmonas ar žydas

Tai tiesiog palengvina gyvenimą. O duodami nurodymus, kur važiuoti, kiekvieną sakinį užbaikite sakydami „inša Alah“, reiškiančio kažką panašaus į „su Dievo palaima“. Neįtikėtina, bet tokiu būdu galima net ir nuolaidą gauti!

 

6. Nerūkykite Kleopatros cigarečių

Neabejotinai yra priežastis, kodėl šio seksualaus pavadinimo cigarečių pakelis nekainuoja net vieno lito. Ir netikėkite, jei kažkas jus bandys įtikinti, kad jose yra vitamino C. 

Geriau atsipalaiduokite rūkydami kaljaną

Traukiant kaljano dūmą, galima išmėginti įvairiausių rūšių ir skonių tabaką. Klasikinis skonis yra obuolių. Kaljanais galima pasimėgauti vietinėse kavinėse, ragaujant turkiškai ruoštą kavą ir žaidžiant vietinių pamėgtą „trik-trak“ stalo žaidimą (backgammon).

 

7. Nepirkite turistinio šlamšto Khan al-Khalili prekyvietėje

Khan al-Khalili – viena iš pagrindinių Kairo prekyviečių, kurioje gausu turistinio kičo. Nepirkite tokių niekniekių kaip meistriškai padirbti papirusai, senovės Egipto dievų ir deivių statulėlės, dievybėmis išmargintos skaros ar marškinėliai su įvairiais kvailais užrašais, tokiais kaip „Kupranugaris gali 14 dienų negerti, o aš negaliu“. O nusiderėję 10 procentų nuolaidą nesidžiaukite pirkiniu ir sėkmingomis derybomis.

Geriau venkite klastočių ir paieškokite praktiškų suvenyrų

Vietinėse turgavietėse galima rasti puikių skarų, geros kokybės kaljanų. Gerais pirkiniais gali tapti prieskoniai, šaliai, kvepalai, o kartais ir sidabro gaminiai, nors egiptiečių sidabras nėra labai grynas. Na, o jei būtinai norite kokio nors faraoniško kičo, geriau jau įsigykite piramidės formos prespapjė…

Matadornetwork.com