Ko nedaryti Niujorke?

Autorius: Julie Schwietert | Matadornetwork.com , 2010, Balandžio 20d.

1. Neikite į MoMa ar Met‘ą

MoMa (Museum of Modern Art) – Modernaus meno muziejus

Met (Metropolitan Museum of Art) – Metropolitano meno muziejus

Aš neturiu nieko prieš šiuos muziejus, tačiau vien apsilankymas MoMa muziejuje jums kainuos 20 USD, nebent prisijungsite prie ištisos armijos kitų lankytojų, kurie čia susigrūda penktadienio vakarą, kadangi nuo 16.00 iki 20.00 valandos įėjimas į muziejų yra nemokamas. Panaši situacija yra ir su Met‘u.

Be to, abu muziejai yra tokie didžiuliai, kad vieno apsilankymo metu sunku „išspausti“ visą bilieto vertę.

Geriau užsukite į MOCA, MOCADA, El Museo del Barrio arba Žydų muziejų

Žinant Niujorko istoriją, neturėtų stebinti tai, jog niujorkiečiai turi įvairių tautų imigrantams skirtus muziejus. Tai – MOCA (Amerikos kinų muziejus), MOCADA (Afrikos emigrantų šiuolaikinio meno muziejus), El Museo del Barrio (Puerto Riko ir Lotynų amerikiečių meno muziejus), Žydų muziejus.

Patekimas į visus keturis išvardytus muziejus kainuoja kur kas mažiau nei į MOMA ir Met‘ą, t.y. nuo 4 iki 12 USD, o kai kuriomis savaitės dienomis įėjimas nemokamas.

Vis dėlto, pagrindinė priežastis, kodėl verta aplankyti minėtus muziejus – tai, kad jie yra mažesni, o po apsilankymo tikrai jausitės sužinoję kažką naujo. Be to, šie muziejai nebūna perpildyti lankytojų.


2. Nelankykite Laisvės Statulos


Atrodytų, gana nepatriotiška siūlyti nesilankyti prie Laisvės Statulos, tačiau tam turiu priežasčių. Pirmiausia, šiam apsilankymui sugaišite visą dieną dėl milžiniškų eilių ir griežtos apsaugos. Antra, jei jau būtinai norite pamatyti statulą, žymiai geresnis jos vaizdas atsiveria plaukiant keltu arba iš Elio salos, negu viešint pačioje Laisvės Statulos saloje.

Geriau apsilankykite Elio saloje ir afrikiečių kapinėse

Elio sala – tai Amerikos imigrantų pirmoji stotelė. Tiems, kurie domisi Amerikos istorija, čia bus kur kas įdomiau, nei lankantis prie Laisvės Statulos.

Pusvalandžio trukmės dokumentinis filmas „Vilties ir ašarų sala“ supažindins su šios salos istorija ir papasakos apie emigrantų išgyvenimus. Į Elio salą XX a. pirmoje pusėje atvykusių emigrantų palikuonys dabar sudaro beveik 40% JAV gyventojų.


3. Neikite į Centrinį parką


Tiesa, šis parkas yra didžiulis, gražus ir jame netgi gyvena laukinių gyvūnų. Tačiau Niujorke yra daugybė kitų parkų, kurių dauguma yra tokie pat gražūs.

Vienas iš mano mėgstamiausių – tai Ft.Tryon parkas šiaurinėje Manheteno dalyje. Šį parką, iš kurio atsiveria puikus Hadsono upės vaizdas, įkūrė Centrinio parko architekto sūnus. Taip pat apsilankykite Hadsono upės parke, kuris driekiasi siaura juosta Manheteno vakaruose.


4. Nemanykite, kad Niujorko viešbučiai per brangūs


Iš tiesų, viešbučiai čia yra brangūs, tačiau dėl to neverta rizikuoti savo sveikata ir apsigyventi kokiame nors purviname hostelyje.

Geriau paieškokite viešbučių toliau nuo Manheteno

Vos už 5 minučių kelio nuo Manheteno galima rasti padorių viešbučių už gerą kainą.


5. Neikite į populiarias kavines


Tokios kavinės kaip Serendipity ar Magnolia tapo populiarios tokių žymių filmų, kaip „Seksas ir miestas“ dėka. Tačiau ar iš tikrųjų norite stovėti milžiniškoje eilėje norėdami išgerti kavos puodelį ar suvalgyti desertą?

Geriau užsukite į mažiau populiarias vietas

Kitose kavinėse galima užsisakyti ne prasčiau paruoštų desertų. Taip pat verta paragauti gatvėje parduodamų ledų arba belgiškų vaflių.


6. Neikite į kiną


Niujorke yra puikių kino teatrų, dalis jų specializuojasi rodydami tik tam tikrus filmus, pavyzdžiui, Azijos režisierių darbus. Tačiau ar iš tiesų atvykote į Niujorką žiūrėti filmus?

Geriau nueikite pažiūrėti, kaip filmai filmuojami

Internete rasite sąrašą filmų ir TV šou, kurie šiuo metu filmuojami mieste.


7. Neapsipirkinėkite Canal gatvėje


Nesusiviliokite skelbiamomis nuolaidomis. Čia parduodamos pigios prekės yra žinomų prekinių ženklų falsifikatai.

Geriau užsukite į Union Square aikštę

Šioje aikštėje vietiniai menininkai parduoda paveikslus, nuotraukas, papuošalus, įvairius rankų darbo dirbinius. Čia galima įsigyti tikrai originalių daiktų.


8. Nesilankykite Mažojoje Italijoje ar Kinų kvartale


Vėlgi – nieko nėra blogo lankytis šiose emigrantų salelėse. Į Mažąją Italiją verta užsukti per San Gennaro šventę, o į Kinų kvartalą – Kinų Naujųjų metų šventės metu. Abu kvartalai yra įdomūs kultūriniai anklavai, sugebėję išlaikyti autentiškumą.

Geriau užsukite į  mažiau žinomus emigrantų kvartalus

Kodėl gi neapsilankius mažiau žinomuose emigrantų kvartaluose, pavyzdžiui, Mažojoje Brazilijoje, lenkų, korėjiečių ar graikų kvartaluose? Šios emigrantų salelės yra ne mažiau įdomios ir autentiškos, o turistų čia sutiksite žymiai mažiau.


9. Neikite į spektaklius Madison Square Garden, Radio City Music Hall, ar Brodvėjuje


Panašiai kaip MoMa ar Met‘as, šios kultūrinių renginių vietos yra žinomos visame pasaulyje. Tačiau Niujorke yra šimtai kitų renginių – koncertų, spektaklių, pasirodymų.

Geriau nueikite į mažiau žinomą renginį, pavyzdžiui, Bruklino muzikos akademijoje, Manheteno teatro klube ar kt.

 

Parengta pagal Matadornetwork.com

 

Taip pat skaitykite:

Ko nedaryti Tibete?

Ko nedaryti Egipte?

Ko nedaryti Norvegijoje?