Ko nedaryti Norvegijoje?

Autorius: Anne-Sophie Redisch , 2010, Sausio 19d.

Parengė: kelioniumanija.lt

Planuojate keliauti į pasakiškos gamtos šalį Norvegiją? Jums pravers Matadornetwork.com įžvalgos, ko reikėtų vengti šioje šalyje ir ką patartina aplankyti ar nuveikti.


1. Nevykite į Norvegiją šaltuoju metų laiku

Gerokai žemiau nulio nukritusi temperatūra ir trumpos dienos nedžiugina netgi slidinėjimo entuziastų. Žiema Norvegijoje yra žavinga, tačiau jeigu norite keliauti pigiai, nevykite ten šaltuoju metu.

Geriau planuokite kelionę į Norvegiją vasarą

Osle saulė vasarą nusileidžia tik 3-4 valandoms, tad vasarą galima nakvoti tiesiog po žvaigždėtu dangumi. Arba… šviečiant saulei, jei planuojate vykti į šiaurę, nes ten būna baltosios naktys. Be to, vasarą norvegai, yra kur kas draugiškesni ir labiau linkę bendrauti.

 

2. Nenuvertinkite šalies dydžio

Norvegija yra palyginti nedidelė šalis pagal gyventojų skaičių, tačiau pagal plotą – didžiulė. Nuo Oslo iki šalies šiaurėje esančio Kirkenes atstumas beveik toks pats kaip nuo Oslo iki Romos.

Geriau skirkite mažiausiai savaitę

Mažiausiai savaitės prireiks norint pamatyti Oslą, kalnus, šalies vakaruose esančius fiordus ir Bergeną.


3. Neskriskite iš Oslo į Bergeną lėktuvu

Taip pat neskriskite iš Bergeno į šiaurėje esančias vietoves. Be abejo, lėktuvu yra kur kas greičiau, o kartais ir visai nebrangu, tačiau skrisdami nepamatysite įspūdingų kalnų. Šiuo atveju galima drąsiai teigti, kad keliavimas yra lygiai toks pats svarbus,kaip ir kelionės tikslas.

Geriau iš Oslo į Bergeną vykite traukiniu

Tai ne tik ekologiškiau. Šis maršrutas, vinguriuojantis per kalnus ir Hardangervidos nacionalinį parką, yra vienas vaizdingiausių pasaulyje. O jei pasiseks, Hardangervidos  plynaukštėje išvysite besiganančias šiaurės elnių kaimenes.

Norint vykti į šiaurę nuo Bergeno, galima užsisakyti kruizą vaizdinga vakarine Norvegijos pakrante, iki pat sienos su Rusija šiaurėje. Tokius kruizus organizuoja Hurtigruten kompanija, kuri taipogi siūlo reguliarius maršrutus į tolimas Norvegijos vietoves.


4. Nevykite siūlomu trumpuoju maršrutu „Norway in a Nutshell“ 

Na, bent jau nemanykite, kad Norvegijai pamatyti užteks vienos dienos! Per tiek laiko nespėsite pasimėgauti, o ir kainuos nepigiai.

Geriau važiuokite dviračiu vaizdingais maršrutais

Rallarvegen – tai kelias, kuris prieš 100 metų buvo naudotas geležinkelio liniją tarp Bergeno ir Oslo tiesusių darbininkų.


5. Neapsistokite vien tik viešbučiuose

Geriausi viešbučiai Norvegijoje yra labai brangūs. Be to, apsistodami viešbučiuose prarasite galimybę pabūti gamtoje – juk to ir vykstama į šią šalį.

Geriau apsistokite kalnų nameliuose

Arba dar geriau – pasistatykite palapinę ir nakvokite nemokamai. Pagal Norvegijos įstatymus, nedirbamose žemėse (miškuose, kalnuose, paplūdimiuose, prie ežerų) gali lankytis bet kas,net jei tai ir privati nuosavybė. Stovyklavietę galima įsirengti dviems paroms, tačiau norint apsistoti ilgesniam laikui, būtina gauti žemės savininko leidimą. Vienintelis reikalavimas – apsistoti galima ne arčiau kaip 150 metrų nuo artimiausio namo ar kalnų namelio. Kalnuose ir atokesnėse vietovėse dviejų parų apribojimas netaikomas. Taip pat leidžiama rinkti uogas, grybus.


6. Neapsipirkinėkite nedidelėse maisto ir būtiniausių reikmių parduotuvėse

Kainos paprastai būna aukštesnės tokiuose nedidelių parduotuvių tinkluose kaip Deli de Luca, Narvesen, 7-Eleven.

Geriau apsipirkite vietiniame prekybos centre

Nepatingėkite paieškoti didesnio prekybos centro, pavyzdžiui, Kiwi, Rimi, ar Rema.


7. Neapsipirkinėkite madingose Oslo parduotuvėse

Bogstadveien, Aker Brygge – tai madingos universalinės parduotuvės Osle, tačiau šios vietos tinka tik jei norite pamatyti, kaip greitai tirpsta pinigai. Jei vis dėlto nuspręsite kažką pirkti, būtinai ieškokite „tax-free“ ženklo ir susigrąžinkite 25% PVM.

Geriau apsipirkinėkite Grünerløkka arba Grønland rajonuose

Čia galima rasti nedidelių jaukių parduotuvėlių ir daugybę šaunių dalykėlių geromis kainomis.


8. Nepietaukite Karlo Johano gatvėje Osle

Valgyti Norvegijos restoranuose ir užkandinėse yra labai brangu, o ypač pagrindinėse gatvėse.

Geriau pietaukite toliau nuo centro

Paėjus 5-10 minučių toliau nuo centro, galima rasti ir skanesnį, ir pigesnį maistą siūlančių maitinimo įstaigų. Pavyzdžiui, Grønland rajone galima išbandyti indiškų patiekalų restoranus. Alus Norvegijoje taip pat nepigus, tačiau kainos gali skirtis nuo 30 iki 90 NOK (apie 13-38 Lt) už pintą.

Matadornetwork.com 

Lankytinos vietos