Kur slidinėti Italijoje?

Autorius: Kelionių manija , 2013, Spalio 02d.

Italijoje veikia apie 350 slidinėjimo centrų, kurių dauguma įsikūrę šalies šiaurėje, Dolomitinėse Alpėse.

Italijos slidinėjimo kurortai žiemos sporto entuziastams patrauklūs dėl keleto priežasčių: čia slidinėti yra pigiau, palyginus su Austrija, Prancūzija ar Šveicarija; žymiai daugiau saulėtų dienų, net ir viduržiemį nebūna didelių šalčių; gerai įrengtos slidinėjimo trasos.

Apžvelgsime keletą didžiausių ir populiariausių Italijos slidinėjimo kurortų.

 

Livinjas

Vienas iš didžiausių kalnų slidinėjimo kurortų Italijos Dolomitinėse Alpėse – Livinjas (it. Livigno), esantis Šveicarijos pasienyje. Livinjo miestelis įsikūręs maždaug 1800 m aukštyje virš jūros lygio, o slidinėjimo trasos išsidėstę iki 2800 m aukštyje. Šio kalnų miestelio pavadinimas kilo nuo vokiško žodžio, reiškiančio sniego laviną.

Slidinėjimo trasos įrengtos skirtinguose šlaituose – Carosello ir Motollino. Bendras slidinėjimo trasų ilgis – per 110 km. Ilgiausia trasa – 4 km. Slidininkų patogumui įrengtą 30 keltuvų, o kurorte kursuojantys autobusai nemokamai veža slidininkus ir snieglentininkus. Apskritai, Livinjas laikomas vienu pigesnių Alpių slidinėjimo kurortų. Slidinėjimo sezonas čia prasideda lapkričio pabaigoje ir trunka iki pat gegužės.

Livinjas – „duty free“ zona, kurioje veikia daugiau nei keli šimtai neapmokestinamų prekių parduotuvių. Be to, čia gausu restoranų, barų, diskotekų. Laisvalaikį galima leisti ir rogučių trasoje ar ledo čiuožykloje, siūloma pasivažinėti sniego motociklais.

Livinjo kurorte vienos dienos slidinėjimo bilietas šį sezoną suaugusiems kainuoja apie 22-44 EUR, 7 dienas galiojantis bilietas – 150-231 EUR, priklausomai nuo laikotarpio. T.y. brangiausi bilietai – Kalėdų laikotarpiu ir vasario mėnesį, pigiausi – gruodžio ir balandžio mėnesiais.

livigno.jpg
Bormijus

Bormijus (it. Bormio) – 1225 m. aukštyje įsikūręs Alpių miestelis, kuris buvo įkurtas prieš kelis tūkstančius metų. Miestelyje ne tik gausu autentiškų pastatų, šis kurortas garsėja terminiais šaltiniais ir pirčių kompleksais. Teigiama, jog vienoje iš Bormijaus pirčių XV a. pabaigoje lankėsi pats Leoardo da Vinčis.

Žinomiausi SPA kompleksai, įsikūrę netoli Bormijaus – Bagni Vechi ir Bagni Nuovi, kuriose naudojamas natūraliai trykštantis 9 karštųjų versmių vanduo. Šio vandens temperatūra siekia 36-43°C. Apsilankymas šiuose SPA centruose kainuoja apie 40 EUR/asmeniui.

Bormjaus kurortas priklauso Alta Vatellina kalnų slidinėjimo regionui. Šiame regione yra įrengta per 200 km įvairaus sudėtingumo slidinėjimo trasų. Slidinėjimo zona įrengta 1225-3000 m aukštyje virš jūros lygio. Bormijaus kurorte įrengta 20 slidinėjimo trasų, ilgiausia iš jų tęsiasi apie 10 km. Bendras slidinėjimo trasų ilgis – apie 50 km.

Bormijaus kurortas itin populiarus jaunimo tarpe, čia daugybė diskotekų, naktinių klubų, barų. Miestelyje taip pat yra čiuožykla.

Bormijaus kurorte vienos dienos slidinėjimo bilietas šį sezoną suaugusiems kainuoja apie 22-40 EUR, 7 dienas galiojantis bilietas – 128-201 EUR.

bormio-kur-slidineti-italijoje.jpg
Val Gardena

Val Gardena – tai žiemos sporto mėgėjų pamėgtas kurortas Dolomitinėse Alpėse. Šį slidinėjimo centrą, įsikūrusį apie 15 km besidriekiančiame vaizdingame Gardenos slėnyje, sudaro keli miesteliai – Ortisei, St. Cristina, Selva Gardena.

Selva Gardena miestelis įsikūręs 1563 m aukštyje virš jūros lygio. Šiame miestelyje be kalnų slidinėjimo taipogi siūloma čiuožykla, veikia jodinėjimo mokykla. Lygumų slidinėjimo trasų ilgis – beiveik 100 km.

St. Cristina – tai nedidelis miestelis, esantis 1428 m aukštyje virš jūros lygio, Gardenos slėnio viduryje, ties Sassolungo kalnu, kurio viršūnė kyla į 3181 m aukštį. Čia įrengtų slidinėjimo trasų bendras ilgis – apie 175 km.

Ortisei – įsikūręs 1236 m aukštyje virš jūros lygio traukia poilsiautojus tiek žiemą, tiek ir vasarą. Šioje vietovėje veikia apie 176 km slidinėjimo trasų. Miesteslis taipogi nuo seno išgarsėjo kaip svarbus prekybos centras, tad ir šiandien čia tikras rojus tiems, kas mėgsta apsipirkinėti.

Iš viso Val Gardenos slėnyje įrengta apie 175 km ilgio trasų ir 83 keltuvai. Val Gardenos slėnyje vienos dienos slidinėjimo bilietas šį sezoną suaugusiems kainuoja 37-46 EUR, 7 dienas galiojantis bilietas – 193-248 EUR.

val-gardena.jpg
Val di Fiemme

Italijos Dolomitinėse Alpėse esantį Val di Fiemme slidinėjimo regioną sudaro penkios slidinėjimo zonos: Latemar, Alpe Cermis, Alpe Lusia-Bellamonte, Passo Rolle ir Passo Lavaze. Iš viso šiose zonose – per 100 km slidinėjimo trasų, tinkamų įvairaus pasirengimo slidininkams ir snieglentininkams. Bendras keltuvų skaičius – 50.

Norint slidinėti minėtose zonose, galima apsistoti Kavalezės ar Predaco miesteliuose, kurie įsikūrę ~1000 m aukštyje. Apylinkėse yra ir daugiau miestelių, įsikūrusių netoli Val di Fiemme slidinėjimo trasų. Kavalezė, įkurta XII a., tapo Val di Fiemme slėnio sostine, kurioje šiandien žiemos sporto aistruoliams siūloma gausybė paslaugų ir pramogų.

Val di Fiemme slėnyje vienos dienos slidinėjimo bilietas šį sezoną suaugusiems kainuoja 38-43 EUR, 7 dienas galiojantis bilietas – 188-235 EUR. Perkant bilietą visai Dolomiti Superski zonai (1220 km trasų, 450 keltuvų), vienos dienos slidinėjimo bilietas kainuoja 42-52 EUR, 7 dienų bilietas – 222-278 EUR.

fiemme.jpg
Val Di Fassa

Dar vienas gražus slėnis Dolomitinėse Alpėse – Val di Fassa. Šis slėnis, be kalnų slidinėjimo kurorto, garsėja dar ir tuo, jog čia gyvena ladinų etninė grupė, išlaikiusi savitą kalbą ir kultūrą.

Val di Fassa slidinėjimo kurortą sudaro dvi slidinėjimo zonos: Canazei-Campitello ir Pozza-Vigo di Fassa. Canazei-Campitello slidinėjimo zona keltuvais sujungta su kitu populiariu slidinėjimo kurortu – Val Gardena, o taip pat ir kitais mažesniais slidinėjimo centrais. Tokiu būdu bendras trasų ilgis sudaro apie 500 km. Pozza-Vigo di Fassa slidinėjimo zonoje keri aukščiausia Dolomitinių Alpių viršukalnė – Marmolados kalnas.

Val di Fassa slėnio slidinėjimo trasos įrengtos 1300-3000 m aukštyje. Bendras jų ilgis – 220 km. Val di Fassa slėnyje vienos dienos slidinėjimo bilietas šį sezoną suaugusiems kainuoja 35-44 EUR, 7 dienas galiojantis bilietas – 191-239 EUR.

val-di-fassa.jpg
Kortina d‘Ampeca

Vienas iš madingiausių kalnų slidinėjimo kurortų Italijoje, įsikūręs saulėtame Ampecos slėnyje, Veneto regione – tai Kortina d’Ampeca (Cortina d’Ampezzo). Nuo XX a. pradžios šį kurortą pamėgo ne tik paprasti italai, bet ir žymūs žmonės iš viso pasaulio. Kortina d’Ampeca kurortas nutolęs apie 160 km į šiaurę nuo Venecijos.

Šiame slidinėjimo kurorte veikia apie 110 km ilgio slidinėjimo trasos, įrengta per 50 km ilgio lygumų trasos, veikia 37 keltuvai. Be slidinėjimo, Kortina d’Ampecos kurorte siūloma čiuožinėti čiuožykloje, laipioti ledynais ir daugybė kitų žiemos pramogų.

Vasarą į miestelį atvyksta poilsiautojai, kurie ieško ramių ir vaizdingų pasivaikščiojimo kalnuose vietų. Taipogi siūlomi ir kiti laisvalaikio praleidimo būdai – golfas, jodinėjimas, kalnų dviračiai, raftingas ir kt.

Kortina d’Ampeca slidinėjimo kurorte vienos dienos slidinėjimo bilietas šį sezoną suaugusiems kainuoja 38-48 EUR, 7 dienas galiojantis bilietas – 206-257 EUR.

cortina-slidinejimas-italijoje.jpg
Kronplacas

Dolomitinėse Alpėse įsikūręs slidinėjimo kurortas Kronplacas (Kronplatz, arba Plan de Corones) slidininkus žavi puikiais vaizdais ir ypatingai saulėtu klimatu. Šiame kurorte įrengtos slidinėjimo trasos laikomos vienomis geriausių Italijoje. Be to, kurortas itin tinkamas šeimoms su vaikais – mažiesiems čia siūloma daugybė pramogų, yra kalnų vaikų darželis, slidinėjimo mokyklos.

Kronplaco kurortas apima kelis miestelius – tai Riskonė, Brunikas ir San Stefano. Brunikas buvo įkurtas XIII a. ir tapo šio regiono centru. Čia galima aplankyti pietų tiroliečių liaudies buities muziejų, įrengtą po atviru dangumi, taip pat užsukti į Bruniko pilį, kurioje įrengtas muziejus.

Kronplaco slidinėjimo kurorte vienos dienos slidinėjimo bilietas šį sezoną suaugusiems kainuoja 39-49 EUR, 7 dienas galiojantis bilietas – 206-258 EUR.

kronplatz.jpg
Sestriere

Sestriere kalnų slidinėjimo kurortas yra įsikūręs 2035 m aukštyje virš jūros lygio, tad slidinėjimo sezonas čia paprastai būna palyginti ilgas. Miestas yra įsikūręs netoli sienos su Prancūzija, o nuo Italijos miesto Turino yra nutolęs apie 100 km į vakarus.

Sestriere kurortas buvo vienas iš pirmųjų pasaulyje, pastatytų specialiai slidinėjimui. Šiame kurorte ne kartą buvo rengiami pasaulio slidinėjimo čempionatai ir kitos svarbios pasaulinio lygio varžybos.

Sestriere priklauso Vialattea slidinėjimo regionui, kuriame iš viso yra įrengta per 400 km ilgio slidinėjimo trasų.

Sestriere slidinėjimo kurorte vienos dienos slidinėjimo bilietas šį sezoną suaugusiems kainuoja 34 EUR, 7 dienas galiojantis bilietas – 205 EUR.

sestriere.jpg

 

Taip pat skaitykite:

Kur slidinėti Austrijoje?

Kur slidinėti Slovakijoje?

Kur slidinėti Latvijoje?

Patarimai slidininkams: apranga ir reikmenys