„Ledinė“ idėja: nakvynė ledo viešbutyje

Autorius: Kelionių manija , 2017, Sausio 23d.

Šiaurės kraštuose, kur žiemos paprastai būna ilgos ir gilios, naujų pojūčių ištroškusiems turistams siūloma apsistoti ledo viešbučiuose. Įsivaizduokite – iš ledo ir sniego pastatytos sienos, lubos, net lovos ir kiti interjero elementai!

Ledo viešbučiuose, kurių daugiausia galima rasti už Poliarinio rato esančiuose kraštuose, siūloma miegoti itin šiltuose miegmaišiuose, viešbučio savininkai parūpina šiltų kailių, kadangi įprastinė kambario, kainuojančio ne vieną šimtą eurų, oro temperatūra neviršija 0°C… Tačiau, iš pirmo žvilgsnio stingdantis šaltis kambarių viduje nebėra toks baisus, kadangi ten lauke įprasta matyti termometro stulpelį, nukritusį žemiau -15°C!

Viešbučiai iš sniego ir ledo kasmet statomi iš naujo, juose paprastai įrengiami ne tik gyvenamieji kambariai, bet ir kitos tradiciniuose viešbučiuose įprastos patalpos: restoranas, baras ir kt. Tokie statiniai paprastai išsilaiko 4-5 mėnesius, o vėliau – tiesiog ištirpsta.

Ledo viešbučiuose gan populiaru organizuoti įvairius renginius ir vakarėlius – be abejonės, jie visada yra ypatingi – svečiai turi galimybę valgyti ir gerti iš ledo indų, „apšilti“ ledo baruose, apžiūrėti ledo skulptūras, sukurtas menininkų.

Ledo viešbučių operatoriai nestokoja fantazijos. Pavyzdžiui, Švedijos Jukasjervio vietovėje galima ne tik apsistoti viename didžiausių pasaulio ledo viešbučių, bet ir susituokti netoliese esančioje ledo koplyčioje. Kasmet šioje koplyčioje santuokos įžadus duoda apie 150 porų, kurių didžioji dalis atvyksta iš užsienio. Romantikos ištroškusių jaunavedžių negąsdina nei koplyčios vidaus temperatūra (-5°C), nei nepatogumai dėl šventinės aprangos – nuotakos santuokos ceremonijos metu čia paprastai puošiasi kailiais.

 

15ledo-viesbutis-jukasjarvi.jpg

Jukasjarvyje lankytojų laukia ledo baras (icehotel.com nuotr.) 

 

Viena iš istorinių idėjų statyti pastatus iš ledo – tai Rusijos imperatorės Anos įsakymu 1740 m. Sankt Peterburge pastatyti ištaigingi ledo rūmai, kuriuose galima buvo rasti kone visą tradiciniuose rūmuose įprastą įrangą – nuo prabangių interjero detalių iki maisto. Žinoma, visa tai buvo išskaptuota iš ledo! Šiame Šiaurės Venecija pramintame mieste iki šiol išlikusi tradicija kiekvieną žiemą rengti ledo skulptūrų šou, kurios metu menininkai iš ledo skaptuoja įmantriausias figūras.

Ledo viešbučių galima rasti Švedijoje, Norvegijoje, Suomijoje, taip pat Kanadoje, o ne taip seniai tokia tradicija prigijo ir Alpių slidinėjimo kurortuose, ledo viešbutis buvo atidarytas ir Rumunijoje.

Vienas didžiausių (ir pirmųjų) pasaulyje ledo viešbučių, Ice Hotel, yra Švedijoje, Jukasjervyje (Jukkasjärvi). Paprastai jau gruodžio viduryje duris atveriančio viešbučio plotas siekia per 5,000 kv. m, o kambarių skaičius – 60. Viešbutis populiarus keliautojų, trokštančių išvysti ir Šiaurės pašvaistę, tarpe, mat yra įsikūręs apie 200 km į šiaurę nuo Poliarinio rato.

 

15ledo-viesbutis.jpg

Ledo kambarys Jukasjarvyje (icehotel.com nuotr.) 

 

Suomijoje lankytojus kviečia „Sniego pilis“ (Snow Castle), esanti Kemi vietovėje, Laplandijoje. Šioje pilyje galima apsistoti sniego apartamentuose, apsilankyti sniego koplyčioje ir sniego restorane. Snigo pilyje netgi yra apartamentai jaunavedžiams. Vidutinė kambarių temperatūra siekia -5°C. Apgyvendinimo sezonas čia prasideda sausio mėnesį ir trunka iki pat balandžio.

 

 

 

Kitas Suomijoje veikiantis ledo viešbutis – tai Lainio Snow Village, esantis už 200 km į šiaurę nuo Poliarinio rato. Šio maždaug 3,000 kv. m ploto viešbučio statybai sunaudojama apie 1,500 tonų sniego ir 300 tonų ledo.

Norvegijos Sorrisniva vietovėje, netoli nuo Altos miesto, veikia Igloo viešbutis, taip pat siūlantis galimybę apsistoti šalčio sukaustytuose kambariuose.

Šalčio ištroškusius lankytojus taipogi kviečia Norvegijos šiaurėje įsikūręs Kirkenes Snowhotel.

Rumunijoje veikia įspūdingas Lake Balea Ice Hotel, įsikūręs kalnuose, maždaug 2,000 m aukštyje ir pasiekiamas tik lyniniu keltuvu.

 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama. 

Taip pat skaitykite:

Kaip pasaulyje švenčiamos Kalėdos | Laplandija, arba kur gyvena Kalėdų senelis

Patys keisčiausi viešbučiai pasaulyje