Linksmybių ir nuotykių dozė – pramogų parkas „Gardaland“

Autorius: Italija.lt , 2007, Birželio 06d.

Tūlam italui Gardos ežeras pirmiausia asocijuojasi su „Gardalandu“. Itališkas „disneilendo“ atitikmuo masina mažus ir didelius, vietinius ir turistus. Ežero pakrantėje įkurta nuotykių, pramogų, atrakcijų šalis kiekvieną dieną sulaukia tūkstančių lankytojų. Jau penkiasdešimties kilometrų spinduliu išsidėsčiusios nuorodos neleis pasiklysti ir atves tiesiai prie parko vartų. Kiekvieną pakerės preciziškai išpuoselėtas „Gardaland‘o“ landšaftas, įmantriausios dekoracijos, kuriančios magiško pasaulio nuotaiką. Neišpasakyta pramogų įvairovė patenkins net išrankiausią skonį: penkiolika „Fantazijos“ kategorijos atrakcionų, skirtų mažiesiems, šeši „Nuotykių“ kategorijos – visai šeimai, dvylika kvapą gniaužiančių karuselių „Adrenalino“ mėgėjams, šeši pakaitomis vykstantys pramoginiai spektakliai ir gyvūnų pasirodymai, speciali programa švenčių metu, aštuoniolika suvenyrų parduotuvių, vienuolika kavinių, penki restoranai, neminint tūkstančių šypsenų, džiaugsmingų krykštavimų ir stebuklų šalies nuotaikos.

Linksmasis parko simbolis – drakoniukas, garbingai apsuptas fontanų, pasitinka visus atvykusius. Pačioje pradžioje pramogos mažiesiems – margaspalviai lėktuvėliai skraidina po cukrinį pasakų pasaulį, kuriame auga kalbantys medžiai, tarsi šonais susirėmusios grumiasi žaislų parduotuvės. Aikštės vidury išsikerojęs šimtametis pasakų medis su burbuliniais lapais, leidžia pasigrožėti vaikų šalimi iš viršaus. Nuotaikingos karuselės, skirtos patiems mažiausiems vaikučiams. Laukinių žvėrių balsai kviečia leistis į kelionę džiunglėmis. Nedidelis laivelis lengvai plukdo po atogrąžų miškus, dekoruotus plėšrūnų iškamšomis, didžiųjų gyvūnų statulomis, žmonių ir žvėrių kovų inscenizacijomis.

Milžiniška senovinė škuna su besiplaikstančomis vėliavomis atveria vartus į nuotykingą piratų pasaulį, Luksoro rūmų fasadą primenančios dekoracijos tiesia kelią į slėpiningus Egipto lobius. „Kelionių laike“ kino teatras siūlo gana trumpą, tačiau įspūdingą skrydį į ateitį trimatėje erdvėje. Filmas prikausto dėmesį, sužadina vaizduotę ir pakutena žmogiškus pojūčius.

Dar programa mums skelbia, jog delfinariume prasideda delfinų pasirodymas. Šeši gražuoliai linksmai vykdo dresiruotojų nurodymus, bendrauja su publika, mėto pripučiamus kamuolius, atlieka sudėtingus šuolius ir kūlverščius, o tuo metu žiūrovai pilnomis susižavėjimo akimis, dėkoja negailėdami aplodismentų. Po pasirodymo galima nusileisti aukštu žemyn ir pro akvariumo langus pasigrožėti gyvūnais po vandeniu.

Visą dieną nenutylantis spygsmas atveda prie taip vadinamų „amerikietiškųjų kalnelių“. Perspektyva pasisukti mirties kilpose nebaugina drąsuolių, kurių eilė prie atrakciono niekada nemažėja. Užvertę galvas stebime traukinuką, lekiantį milžinišku greičiu ir atliekantį bauginančias figūras. Pradžioje dar svarstę galimybę pasisupti, nusprendėme, jog visi šie žmonės tikri pramuštgalviai.

Palikome juos išgyventi akistatą su savo baimėmis ir patraukėme prie mažiau sukrečiančių karuselių. Mus pasitinka ramiai rūkstantis ugnikalnis ir susėdę į apvalų laivelį plaukiame į Indiją. Upė vis sraunėja, pradeda laivelį sukti, atplukdo į slenksčių pilną tunelį, po to prie krioklio, kurį norisi praplaukti nesušlapus. Už staigaus posūkio senovinės šventyklos liekanos ir daugybė upės slenksčių. Deja, visiškai sausiems pasprukti nepavyko, tačiau karštą vasaros dieną lengvas dušas ne pro šalį. Nepabūgę vandens pramogų leidžiamės į kitą kelionę upe. Mitinė Atlantida ir jos griausmingas valdovas Neptūnas, nuožmiu žvilgsniu perveriantis kiekvieną, kurio akyse mato nors krislelį baimės. Laivelis stačiai kyla į kalnelį, upė nurimsta, bet tai tik tyla prieš audrą. Visi keleiviai susižvalgo, tvirčiau įsikimba į turėklus ir pajutę nesvarumo būseną, nebetvardydami emocijų šaukia kiekvienas savo „maldą“. Staigus nusileidimas, palydėtas dvimetrinės purslų bangos, šiek tiek numalšiną baimės įkarštį. Tačiau atokvėpis netrunka ir vėl prieš akis kalelis, tik rodosi, jis dar statesnis… Tas pats pasiruošimo ritualas ir žemyn!!! Nusileidę sveiki ir gyvi, pasitikriname ar „neištirpom“, ar makiažas netapo tinkamas cirkui ir lekiam toliau.

Programoje pasirodymas ant ledo. Cirko areną primenančioje ledo aikštėje prasideda pažintis su visais „Gardaland‘o“ gyventojais: drakoniuku, džiunglių žvėrimis, kur žavinga šviesiaplaukė tigrė atlieka neįtikėtinus akrobatikos triukus ant ledo, ją keičia Aladinas ir džinė, piratai ir jų pasiutėliški salto. Spektaklis abejingų nepalieka, todėl finalinės dainos metu netyla plojimai.

Laikrodžio rodyklės negailestingai tiksi ir nepaisydamos mūsų norų skelbia pramogų pabaigą. O kiek dar nepamatėm, nepakilom skraidančia lėkšte, neapvažiavom linksmuoju traukinuku, o kur dar riterių varžybos, Brodvėjaus spektaklis, laukinių Amerikos Vakarų nuotykiai, net ėmėme gailėtis tų amerikietiškų kalnelių… tik dabar supratom, kodėl kasoje buvo siūloma įsigyti bilietą kelioms dienoms…

Išeidami pamojame drakoniukui ir tariame „iki“. O visiems norintiems aplankyti linksmojo drakoniuko šalį, turime naudingos informacijos.

Bilietų kainos:

Vienai dienai suaugusiems – 27 Eur, vaikams iki 10 metų – 23 Eur.

Dviems dienoms suaugusiems – 44 Eur, vaikams iki 10 metų – 37 Eur.

Vaikai mažesni, nei 1 metras ir neįgalieji – įleidžiami nemokamai, neįgalųjį lydintis asmuo moka vaiko iki 10 metų bilieto kainą.

Grupės didesnės nei 20 asmenų ( dešimčiai mokančiųjų skiriamas vienas nemokamas bilietas ):

Vienai dienai – 22 Eur

Dviems dienoms – 40 Eur

Nuolaidos grupėms galioja informavus apie grupės vizitą prieš 3 dienas

Delfinų šou – 3.5 Eur žmogui

Automobilio stovėjimas aikštelėje – 4 Eur

„Kamperio“ stovėjimas aikštelėje – 5 Eur

Darbo laikas:

Nuo balandžio 1 iki birželio 21 dienos, parkas dirba nuo 10 – 18 val.

Nuo birželio 22 iki rugsėjo9 dienos, parkas dirba nuo 9.30 – 24 val.

Nuo rugsėjo 10 iki rugsėjo 30 dienos, parkas dirba nuo 10 – 18 val.

Spalio mėnesį parkas dirba tik savaitgaliais nuo 9.30 – 18.30 val.

Lapkričio mėnesį 1 – 4 dienomis parkas dirba nuo 9.30 – 18.30 val.

Gruodžio mėnesį parkas dirba tik savaitgaliais ir Kalėdų savaitę nuo 10 – 19 val.

Dėmesio! Norime įspėti, jog švenčių dienomis ir savaitgaliais parke labai gausu lankytojų, todėl prie kai kurių atrakcionų gali susidaryti eilės.

Svečiai turi būti deramai apsirengę, t.y. negali būti tik su trumpikėmis ar maudymosi kostiumais.

Parke suteikiamos greitosios pagalbos, bagažo saugyklos paslaugos.

www.italija.lt