“Lonely planet” TOP 10-uko kritika

Autorius: Carlo Alcos | Matadornetwork.com , 2009, Lapkričio 16d.

Parengė: kelioniumanija.lt

 

Galbūt taip atrodo tik man, tačiau, tiesą sakant, „Lonely planet“ naujai sudarytas 2010 m. lankytinų vietų TOP 10-tukas yra silpnokas.

Dauguma šio sąrašo šalių jau ir taip yra dažnai lankomos keliautojų ir turistų. Taigi vargu, ar šis sąrašas gali kažką radikaliai pakeisti:

 

 

Salvadoras

Vokietija

Graikija

Malaizija

Marokas

Nepalas

Naujoji Zelandija

Portugalija

Surinamas

JAV

Be abejo, suprantu, kad panašūs sąrašai paprastai yra labai subjektyvūs ir kiekvienas vis viena turės savo asmeninę nuomonę. Tačiau sakykit, ką tokio 2010-aisiais planuoja pasiūlyti Naujoji Zelandija, Vokietija ar Graikija, kad pritrauktų daugiau lankytojų?

Arba Portugalija? Esu beveik įsitikinęs, kad daugybė žmonių ten ir taip nuvyksta. Na, kalbant apie JAV, dar galima rasti šiokį tokį paaiškinimą. Nepaisant to, kad pirminis susižavėjimas prezidentu Obama jau po truputį slūgsta, tačiau valiutos kursas lankytis Jungtinėse Valstijose dabar yra itin patrauklus daugumai užsieniečių.

 

O kaipgi šios šalys?

Kanadoje kitąmet vyks 2010-ųjų Žiemos olimpinės žaidynės. Taigi, manau, tai yra puiki proga aplankyti šią šalį. Pradėkite savo kelionę vakaruose, Vankuveryje ir nusitaikykite į rytus – iki pat Niūfaundlendo.

Kodėl, pavyzdžiui, sąraše neminima Pietų Afrikos Respublika, kur vyks FIFA Pasaulio futbolo čempionatas? Net ir pasibaigus čempionatui čia gali būti itin įdomu apsilankyti.

Rusija kitų metų lapkritį planuoja paleisti pirmąjį Peru nanosatelitą. Tad vėlgi tai galėtų būti puiki priežastis apsilankyti Peru ir asmeniškai pasveikinti vietinius gyventojus.

 

Matadornetwork.com

Leave a Reply