Minija. Lietuviškoji Venecija

Autorius: Xteam.lt , 2010, Gegužės 31d.

Visai netoli triukšmingos Palangos, šurmuliuojančios Nidos, šalia Nemuno žiočių yra nuostabaus grožio kaimelis Minija. Dėl savo unikalaus kraštovaizdžio dar vadinamas „Lietuviškąja Venecija“. Tai senas žvejų kaimas, per kurio vidurį teka Minijos upė. Tiltų nėra. Norint patekti į kitą kaimo pusę, teks keltis per upę arba daryti bene dešimties kilometrų lankstą sausuma.

Kaimo vardas minimas nuo XIV a. vidurio ir kilęs nuo Minijos upės pavadinimo. Pagal senųjų kapų užrašus galima spręsti, kad anksčiau kaimas buvo vadinamas Mine arba Minge. Pastarasis pavadinimas populiarus ir mūsų dienomis.

Šiandien Minija žvejų ir ramaus poilsio mėgėjų rojus. Nuolatinių  gyventojų čia telikę vos keletas sodybų. Minijoje veikia neseniai įrengtas jachtklubas, tad atsigabenę ar Nemunu atplaukę savo jachta, kateriu rasite puikų servisą.

Bene kiekviena nakvynę siūlanti sodyba turi nuosavą prieplauką, nuomoja valtis ar kitas vandens transporto priemones, o nakvynės kainos čia kiek mažesnės nei Nidoje. Ekstremalaus sporto bei aktyvaus laisvalaikio entuziastams nuobodžiauti tikrai neteks. Katerių, vandens dviračių, kanojų, valčių ir kitų plaukiančių transporto priemonių nuomos pasiūla didžiulė, o Kuršių marios ranka pasiekiamos.

Galite pramogauti su vandens slidėmis, lentomis, buriuoti. Vandens keliais susisieksite ne tik su Kuršių Nerija, bet ir Klaipėda, Uostadvariu, Rusne, Šilute ir Dreverna. Pastarosiose šiais metais atsidarė modernios prieplaukos.

Plaukiojant po Nemuno deltą, atsiveria įspūdingi vaizdai…Rusnės sala, Ventės ragas, Krokų Lankų ežeras, tolumoje baltuoja Nidos kopos…nejučia imi galvoti kokia graži ta mūsų Lietuva…

Nemuno deltos regioninis parkas garsėja augalų ir paukščių įvairove, retomis ir nykstančiomis gyvūnų rūšimis. Nemuno deltos vandens ir gyvūnijos pasaulis – rojus fotografams. Visai nereikia būti profesionalui, tik nepatingėti atsikelti ankstyvą rytą ir išplaukus jums atsivers tokie vaizdai, kuriuos prisiminsite visus ateinančius metus. Visą jums reikiamą informaciją apie laivybą, žūklės taisykles, lankytinas vietas rasite Nemuno deltos regioninio parko tinklalapyje. Jei neturite galimybės atostogauti Minijoje, ją galima aplankyti pramoginiais laivais iš Nidos.

Paklausus, dauguma žmonių nustemba ir tikina ne tik kad nebuvę, bet ir negirdėję apie Miniją. Nepraleiskite progos pailsėti Minijoje bent savaitgalį. Pavasarį, dar neįsibėgėjus atostogų maratonui, Miniją šturmuoja nebent žvejai. Šiuo metu galite be problemų rasti nakvynę (kainos mažesnės nei praėjusį sezoną) ir jums bus garantuota ramybė. Jei turite svečių iš užsienio ir norite nustebinti, važiuokite būtent čia ir parodykite dar neregėtą Lietuvą.

 

Taip pat skaitykite:

Keliaujame po Pamario kraštą

Susipažinkime su Žemaitija

 

logo-xteam.jpg

Lankytinos vietos