Naktinis šėlsmas pasaulio sostinėje Niujorke

Autorius: Lina Balsytė | Kelionių manija , 2010, Rugpjūčio 11d.

Susipažinti su naktiniu, niekada nemiegančiu ir daugelio išsvajotu Niujorku. Tokį tikslą turėjo vilnietė Ernesta Elzbergaitė, mėnesiui susikrovusi lagaminus ir išskridusi į tolimąją Ameriką.

Prieš kelis mėnesius netikėtai sužinojusi apie paskelbtą patrauklią akciją skrydžiams į pasaulio sostine tituluojamą miestą, Ernesta nesudvejojo. Nors prieš išsiruošdama į kelionę tikslaus plano mergina neturėjo, žinojo viena – akylai vadovautis turistams skirtų gidų patarimais ir lankytis užsieniečių pergrūstose vietose, neketino. Ernesta užčiuopti Niujorko pulsą buvo pasiryžusi visa galva pasinerdama į čia verdantį gyvenimą.

„Sprendimas ilgesniam laikui išvykti į Jungtines Valstijas gimė labai netikėtai, tad jokio plano prieš skrisdama neturėjau. Sykį Niujorke jau lankiausi, tačiau tik dešimčiai dienų ir be to, tada buvau nepilnametė. Todėl šį kartą labiausiai sužavėjo naktinio šio miesto ritmo pajautimas, kuris čia išties pašėlęs“, – kelioniumanija.lt pasakojo mergina.

 

„Nemiegantis“ miestas

Frankas Sinatra apie Niujorką dainavo: „Noriu pabusti tame mieste, kuris nemiega“. Kad Niujorkas yra būtent toks, teigia įsitikinusi ir Ernesta. Merginą šis miestas pirmiausiai papirko nei dieną, nei naktį nelėtėjančiu ritmu. „Niujorkas yra didžiausias Jungtinių Valstijų miestas, kuriame gyvena per 8 mln. įvairių tautų ir rasių žmonių. Dienomis gyvenimas čia kunkuliuoja, naktimis jis ne mažiau aktyvus, – pasakojo mergina. – Lyginant Vilniaus ir Niujorko naktinį gyvenimą, didžiausias skirtumas susijęs su šių miestų dydžiu. Vilniuje yra kelios žmonių pamėgtos pasilinksminimų vietos. Niujorke jų – nesuskaičiuojama daugybė“.

Tris savaites Niujorko naktinį gyvenimą tyrinėjusi Ernesta pasakojo, kad faktiškai kiekvieną vakarą šiame mieste galima apsilankyti keliose naujose ir įdomiose vietose, kuriose, skirtingai nei Vilniuje, kur dažniausiai matai tuos pačius veidus, kaskart susipažįsti su vis naujais žmonėmis.

„Klubų, kavinių, restoranų pasirinkimas mane išties apstulbino. Niujorke faktiškai kaskart gali eiti į vis naują vietą ir susipažinti su vis naujais žmonėmis.  Be to, čia gali susipažinti su visame pasaulyje žinomais asmenimis. Sykį prie vieno stalo vakarą leidau kartu su NBA krepšininku Jamesu LeBronu, taip pat – pasaulio snieglentės čempionu Shaunu White“, –  įspūdžiais dalinosi vilnietė.

 

Pats geriausias miestas merginoms

Ernesta juokėsi, kad Niujorkas greičiausiai yra vienas iš geriausių ir patogiausių miestų pasaulyje moterims. Mat įvairios pasilinksminimų vietos ir net gėrimai jose merginoms yra nemokami. „Moterims ir merginoms Niujorkas yra labai draugiškas miestas. Ypač toms, kurios mėgsta vakarais išeiti į klubus, restoranus ar pan., mat neretai tai padaryti jos gali visiškai nemokamai, nors kainos čia yra tikrai nemažos“, – kalbėjo mergina.

Ji pasakojo, kad pakvietimus apsilankyti tam tikrame klube, restorane, bare ar dar kur, merginos   gauna tiesiog gatvėje. „Gatve einančią merginą užkalbina vadinamasis promoter'is, atstovaujantis, pavyzdžiui, kuriam nors naktiniam klubui, ir pakviečia ją nemokamai apsilankyti klube. Tai promoter'ių darbas – pritraukti įstaigoms, kurioms jie atstovauja, kuo daugiau žmonių ir, be abejo, gražių bei linksmų merginų, kurios tampa „masalu“ norint į klubą pritraukti kuo daugiau lankytojų“, – aiškino Ernesta.

Mergina teigė buvusi sužavėta dar viena, nauja patirtimi – vadinamaisiais rooftop'ais (liet. k. stogais). „Tai ant dangoraižių stogų įrengti restoranai, barai. Nuo jų atsiveria stulbinanti miesto panorama, sukurianti ypatingą nuotaiką ir atmosferą. Ant rooftop'ų įrengtuose baruose didžėjai groja muziką, žmonės mėgaujasi bendravimu ir, be abejo, beprotiškai gražiais vaizdais“, –  sakė vilnietė.

Vykstantiems į Niujorką Ernesta rekomenduoja neaplenkti klubo „Avenue“, rooftop'o „High Bar“, klubo „Juliet“.

 

Šokiruojantys šou

Bene ekstremaliausia Ernestos patirtis Niujorke – tai vadinamieji šokiruojantys šou, penkis kartus per savaitę organizuojami klube „The Box“. „Šie pasirodymai yra šokiruojantys tikrąja ir gan tiesmuka šio žodžio prasme. Mane šiame klube apsilankyti pakvietę draugai įspėjo, kad tai, ką ten pamatysiu, greičiausiai privers išsižioti. Draugai pasakojo, kad šių pasirodymų metu ant scenos net mylimasi“, –  įspūdžiais dalinosi mergina.

Pasak Ernestos, aplinka klube „The Box“ labai panaši į Vilniuje esančio „New York Club“ aplinką, t.y. pastate stovi scena, į kurią dažniausiai ir būna sutelktas visų dėmesys. Klubas Niujorke atsidaro 23 val. ir prieš šou pradžią čia groja muzika, žmonės gali užkąsti ir pasilinksminti. „1 val. ryto prasideda iš kelių dalių susidedantis šou. Renginį pradėjęs vedantysis pakvietė, o tiksliau, išsitempė mane ant scenos. Akimirką išsigandau, ką su manimi darys. Užskleidė scenos užuolaidas, prie manęs priėjo bikiniais apsivilkusios merginos. Užuolaidas praskleidus, šios merginos ant manęs pradėjo pilti vandenį. Ir tiek. Vėliau davė rankšluostį ir paleido“, – šypsojosi Ernesta.

Vėliau prasidėjo „rimtesnis šou“. Vilnietė pasakojo, kad be visų keistenybių buvo ir graži pasirodymo dalis, kai mergina su vaikinu šoko ant virvių. „Bet vėliau scenoje pasirodė visiškai nuogas transvestitas, demonstruodamas savo vyriškus lytinius organus ir moterišką krūtinę. Jis visaip kaip išsidirbinėjo ant scenos, rangėsi. Aš pati sėdėjau kiek toliau nuo scenos, tai man dar nebuvo taip baisu. Bet mano draugės sėdėjo pirmoje eilėje, tai jos buvo apstulbusios. Pirmą kartą mačiau, kad klube vyktų tokie dalykai“, – sakė Ernesta ir teigė iš klubo išėjusi jau po pirmos pasirodymo dalies.

 

Miestas-vampyras

Paklausus, ar pavargusi po nakties mergina dieną miegodavo, Ernesta juokėsi ir prisipažino stengusis kuo daugiau laiko praleisti tyrinėdama miestą. „Dieną niujorkiečiai visur labai skuba. Man, kaip turistei, buvo labai įdomu visa tai stebėti. Žmonės kalba, kad Niujorkas yra labai pavojingas miestas. Ne todėl, kad tave čia gali apvogti, sumušti ar dar ką padaryti, bet todėl, kad šis miestas yra tarsi visą tavo energiją išsiurbiantis vampyras. Dienos metu Niujorkas alsuoja didžiule konkurencija. Čia nuolat kažkas vyksta, visi žino, kad jei nori ką nors pasiekti, turi be perstojo ką nors veikti, dirbti, bėgti ir stengtis aplenkti kitus“, – pasakojo mergina.

Ernestą ne mažiau sužavėjo puiki Niujorko transporto infrastruktūra, šilti ir paslaugūs žmonės, puikiai įrengti parkai, sutvarkyti paplūdimiai. Viena iš filmo „Seksas ir miestas“ herojų sykį yra pasakiusi, kad lankantis Niujorke privalai padaryti du dalykus: aplankyti kokią nors vietos įžymybę ir įsigyti naują porą batų. Ernesta juokėsi taip ir padariusi.

 

Nuotrauka Ernestos Elzbergaitės

 

Taip pat skaitykite:

Andrius Užkalnis. Niujorko pasaka apie pavargusius nugalėtojus.

Ko nedaryti Niujorke?

Lankytinos vietos