Naujieji septyni pasaulio stebuklai

Autorius: Kelionių manija , 2011, Sausio 12d.

Bene visi esame girdėję apie septynis pasaulio stebuklus, išrinktus Antikos laikais. Juos aprašė žymūs to meto keliautojai ir mokslininkai. Deja, iš tuometinio sąrašo išlikęs tik vienas statinys – Cheopso piramidė. XXI a. pradžioje buvo nuspręsta išrinkti naujuosius pasaulio stebuklus. Pradžioje buvo pasiūlyta apie 200 pretendentų į šį sąrašą. Iš jų 21 objektas pateko į finalą, kol galiausiai 2007 m. buvo paskelbtas naujųjų septynių pasaulio stebuklų sąrašas.

 

Didžioji kinų siena, Kinija

Didžioji kinų siena, pastatytos iš  akmenų, žemės bei molio, yra ilgiausias rankų darbo statinys pasaulyje. Ilgą laiką laikyta, jog sienos ilgis yra apie 6300 km, tačiau naujausiais duomenimis, sienos ilgis viršija 8800 km. Jos plotis apačioje siekia 4,6–9,1 m, o viršuje – iki 7,6 m. Vidutinis aukštis yra 7,6 m, o kas maždaug 180 m buvo įrengti apie 12 m aukščio sargybos bokštai. Gynybinė siena, pastatyta Kinijos šiaurėje, buvo skirta apsaugoti Kinijos imperiją nuo klajoklių (mongolų, hunų) antpuolių. Atskiros sienos dalys buvo pastatytos dar prieš 2700 metų, vėliau jos buvo apjungtos, pastatyti papildomi įtvirtinimai. Šiandien išlikusi tik palyginti nedidelė dalis žymiosios sienos. Restauruotą sienos atkarpą galima pamatyti apie 70 km nuo Pekino.

 

didzioji-kinu-siena.jpg

 

Petra, Jordanija

Jordanijoje išlikę uolose išskaptuoto miesto liekanos mena galingą civilizaciją, klestėjusią prieš 2000 metų atokioje dykumoje, apsuptoje uolų, kalnų ir tarpeklių. Kadaise nabatėjų sostinė Petra buvo svarbi karavanų, gabenančių prekes tarp Raudonosios ir Negyvosios jūrų, stotelė. Miestą supančiose uolose nabatėjai išraižė ne tik gyvenamuosius namus, bet ir šventyklas, mauzoliejus, kapavietes. Archeologinė vietovė, dar vadinama „dykumų rože“ ar „užmirštuoju miestu“, šiandien yra viena iš labiausiai lankomų vietų Jordanijoje.

 

petra.jpg

 

Kristaus Atpirkėjo statula, Brazilija

Milžiniška beveik 40 m aukščio Kristaus Atpirkėjo statula – tai Rio de Žaneiro, o kartu ir krikščionybės simbolis, 1931 m pastatytas Korkovado kalno viršukalnėje 700 metrų aukštyje virš jūros lygio. Nuo šio kalno atsiveria puiki Rio de Žaneiro panorama. Sakoma, jog žvelgiant iš bet kurios vietos atrodo, jog Kristus tarsi nori apkabinti žiūrintįjį.

 

kristus-rio-de-zaneiras.jpg

 

Maču Pikču, Peru

Inkų imperijos palikimas – Maču Pikču – miestas, įkurtas atokioje vietovėje Andų kalnuose. Paslapčių gaubiamo miesto griuvėsiai yra vienas svarbiausių archeologinių kompleksų pasaulyje, išliekantis neįminta mįsle mokslininkams. Ši paslaptinga vietovė netoli Kusko miesto buvo atrasta tik XX a. pradžioje. Spėjama, jog miestas šioje sunkiai prieinamoje vietoje buvo įkurtas maždaug prieš 700 metų specialiai siekiant pasislėpti nuo plėšikaujančių ispanų užkariautojų. Tačiau senovinio inkų miesto gyventojų likimas iki šiol yra paslaptis.

 

macu-pikcu-peru.jpg

 

Čičen Ica, Meksika

Meksikos Jukatano pusiasalyje išlikę majų miesto Čičen Ica griuvėsiai. Čia galima išvysti laiptuotas piramides, šventyklas bei kitas nuo VIII iki XIII a. klestėjusios majų imperijos statinių liekanas. Žymiausias išlikęs statinys – laiptuotoji Kukulkano piramidė, atspindinti majų pasaulio suvokimą ir astronomines žinias. Ši laiptuota piramidė turi 365 laiptelius – po vieną kiekvienai metų dienai. Majų astronominės žinios buvo tokios pažangios, kad jie galėjo numatyti saulės užtemimus.

 

cicen-ica-meksika.jpg

 

Romos Koliziejus, Italija

Bene žymiausias Romos statinys, šio Antikos dvasia alsuojančio miesto vizitinė kortelė – tai Koliziejus. 72 m. imperatoriaus Vespasiano pastatytame ir per 50 tūkstančių žiūrovų talpinusiame Koliziejuje vykdavo gladiatorių, laukinių žvėrių kovos – dažniausiai tai būdavo nemokami renginiai, organizuojami imperatorių ar kitų Romos aristokratų. Didžiausiame Romos imperijos amfiteatre pramoginiai renginiai vyko apie 500 metų – iki VI a. Viduramžiais Koliziejaus sienos buvo naudojamos gynybiniais tikslais.

 

romos-koliziejus.jpg

 

Tadžmahalas, Indija

Vienas žymiausių pasaulio statinių, Tadž Mahalas – tai įspūdingas marmuro šedevras Agroje, šiaurės Indijoje. Šis mauzoliejus kartu yra ir paminklas, išreiškiantis vyro meilę moteriai. Tadžmahalas buvo pastatytas XVII a. mogolų imperatoriaus Šahdžahano, kuris jį skyrė savo mylimos žmonos atminimui. Žmona imperatoriui pagimdė 14 vaikų ir netrukus mirė. Pasakojama, jog imperatorius iš sielvarto iš karto pražilo. Buvo paskelbtas gedulas, kuris truko dvejus metus. Tuomet ir nusprendė pastatyti paminklą savo meilei.

 

tadzmahalas-indija.jpg


Taip pat skaitykite:

Viduramžių pasaulio stebuklai

7 Antikos pasaulio stebuklų paieškos

 

Kelionių idėjos