Patarimai slidininkams: kaip išsirinkti slidinėjimo kurortą?

Jei jau esate slidinėję, o be to, dar ir Alpių ar kituose didesniuose kalnuose, tuomet žinote, jog sugrįžti į palyginti nedidelius Lietuvos ar kaimyninių Latvijos bei Lenkijos slidinėjimo centrus jau nebesinori. Slidinėjimo kurortų pasiūla – didžiulė, tad į ką atkreipti dėmesį renkantis vieną ar kitą variantą?
Slidinėjimo įgūdžiai

Renkantis slidinėjimo kurortą patartina įvertinti savo slidinėjimo įgūdžius. Jei planuojate savo pirmąsias slidinėjimo atostogas ir dar nesate stovėję ant slidžių arba jaučiatės ne visai tvirtai, geriau rinktis mažesnį slidinėjimo kurortą. Jei planuojate samdyti slidinėjimo instruktorių, pasidomėkite, ar kurorte yra teikiamos tokios paslaugos, kiek jos kainuoja, ar nereikia rezervuoti iš anksto.

Didžiuosiuose slidinėjimo kurortuose paprastai veikia po keletą ar keliolika slidinėjimo mokyklų, tačiau ir kainos čia yra kur kas didesnės. Jei norite sutaupyti, mokytis slidinėti pradėkite Latvijoje, Lenkijoje ar Slovakijoje – čia slidinėjimo instruktorių pamokos kur kas pigesnės lyginant su Prancūzija, Šveicarija ar Austrija.

Jei vis dėlto nuspręsite vykti į Alpių slidinėjimo kurortą ir ten pramokti slidinėti – nuodugniai išstudijuokite pasirinkto kurorto slidinėjimo trasų žemėlapį ir įsitikinkite, kad tame kurorte yra pakankamai nesudėtingų trasų, skirtų pradedantiesiems. Trasos klasifikuojamos pagal jų sudėtingumą, priklausomai nuo trasos statumo bei pločio. Paprastai trasos žymimos šiomis spalvomis:

  • Žalia trasa – tai trasa, skirta besimokantiems. Tokios trasos būna nuožulnios, lygios, plačios, neilgos. Kai kuriose šalyse tokių trasų net nėra pažymėta ir lengviausiomis laikomos mėlyna spalva pažymėtos trasos.
  • Mėlyna trasa – tai vidutinio sudėtingumo trasa. Šios trasos paprastai būna plačios, jose nėra stačių šlaitų, tad idealiai tinka pradedantiesiems slidininkams, o pažengusieji čia gali tobulinti savo įgūdžius.
  • Raudona trasa – tai sudėtinga trasa. Tokiose trasose būna ir stačių nusileidimų, ir nuožulnių atkarpų, vietomis gali būti siaurų atkarpų. Jos skirtos pažengusiems ir profesionaliai čiuožiantiems slidininkams.
  • Juoda trasa – itin sudėtinga trasa, pasižyminti stačiais šlaitais, staigiais posūkiais, siaurais pravažiavimais. Tokios trasos skirtos profesionaliems čiuožėjams. Kai kuriose slidinėjimo kurortuose būna dar ir oranžine arba juodai-geltona punktyrine linija pažymėtų trasų, skirtų patiems ekstremaliausiems slidininkams.

 

Geriausias laikas

Geriausias metas atostogoms kalnuose – sausio-vasario-kovo mėnesiai, kadangi tuo metu dienos ima ilgėti, dažniau būna saulėta, rečiau pasitaiko speigai, pūgos. Kita vertus, šis metas yra pats populiariausias slidininkų tarpe, taigi ir kainos piko metu būna aukščiausios: tiek apgyvendinimo, tiek slidinėjimo bilietų, tiek kitų paslaugų.

Nemažai sutaupyti galima vykstant slidinėti ne pačiu populiariausiu sezono metu, t.y. gruodį arba kovo pabaigoje-balandžio pradžioje. Apgyvendinimo kainos lyginant su sezono piku gali skirtis ir iki kelių kartų. Tad verta pasidomėti tuo metu siūlomais specialiais pasiūlymais. Be to, reiktų nepamiršti, kad vienas iš brangiausių laikotarpių užsienio slidinėjimo kurortuose – tai Kalėdų savaitė ir savaitė po Naujųjų Metų. Šiuo metu ne tik nakvynė, bet ir skrydžio bei slidinėjimo bilietai kainuos brangiau.

Jei galite rinktis, ar slidinėti darbo dienomis, ar savaitgalį, geriau rinkitės darbo dienas, kuomet slidinėjimo trasos mažiau apkrautos ir neteks stoviniuoti eilėse prie keltuvų. Ilgaisiais savaitgaliais eilių galima tikėtis Lietuvos ir artimiausių šalių (Latvijos ir Lenkijos) slidinėjimo centruose.

Prieš išvykdami į slidinėjimo kurortą, pasidomėkite, koks ten oras, kiek tuo metu veikia trasų. Ne tik solidūs slidinėjimo kurortai, bet ir mažesni slidinėjimo centrai turi įsirengę tiesioginio stebėjimo kameras, kurių filmuojamas vaizdas pateikiamas internetinėse svetainėse. Įvertinus oro sąlygas, galima pakoreguoti ir savo aprangą, pavyzdžiui, pasiimti šiltesnes kumštines pirštines.
Transporto priemonė

Renkantis slidinėjimo kurortą reiktų nuspręsti, kokia transporto priemone ketinate keliauti: lėktuvu ar automobiliu. Lėktuvu patogu skristi į Alpių kurortus. Pagrindiniai oro uostai, į kuriuos vykdomi tiesioginiai skrydžiai iš Lietuvos ir iš kurių nesunku pasiekti populiariausius slidinėjimo kurortus Autrijoje ir Italijoje – tai Miuncheno ir Milano Bergamo oro uostai. Pervežimo iki kurorto kaina vienam asmeniui į vieną pusę paprastai siekia nuo 150 iki 500 ir daugiau litų. Pervežimo trukmė – 2-5 valandos, tad renkantis slidinėjimo kurortą pravartu pasidomėti, kiek kainuos pervežimas ir kaip toli teks važiuoti.

Vykdami slidinėti automobiliu, net jei ir esatę patyręs vairuotojas, turėtumėte atsižvelgti į tai, kad žiemos sąlygos kelionėms yra gerokai sudėtingesnės, nei vasaros. Eismo sąlygos neretai priklauso ne tik nuo oro sąlygų, bet ir nuo pravažiuojamos šalies kelininkų operatyvumo ir pasirengimo. Prastas oras ir kelias gali padvigubinti laiką, reikalingą nusigauti iki norimos vietos.

 

Nakvynė

Dideliuose slidinėjimo kurortuose siūlomos įvairiausios apgyvendinimo galimybės: viešbučiai, svečių namai, prabangūs apartamentai, butai, nedideli namukai. Kaina paprastai priklauso nuo viešbučio ar kitos apgyvendinimo įstaigos žvaigždučių skaičiaus, atstumo iki keltuvų bei miestelio centro, įskaičiuotas maitinimas ar ne, kitų paslaugų.

Norint sutaupyti, verta rinktis toliau nuo keltuvų ar miestelio centro esančius butus, kuriuose galima apsistoti su visa šeima ar draugais, o maistą gamintis patiems. Beveik visuose slidinėjimo kurortuose kursuoja slidininkus nemokamai arba mokamai iki keltuvų vežantys autobusai, tad atstumas nuo centro tampa nebe taip labai svarbu. Dažniausiai butai slidinėjimo kurortuose nuomojami savaitei – nuo šeštadienio iki šeštadienio.

Be abejo, pigiau yra maistą gamintis patiems, negu vakarieniauti restorane. Tačiau nepamirškite, kad po slidinėjimo būsite fiziškai pavargę ir maisto gaminimas visai šeimai tikrai nebus pats maloniausias užsiėmimas.
Paslaugos ir pramogos

Vykdami į slidinėjimo kurortą pasidomėkite, kokių paslaugų ir pramogų galite ten tikėtis. Kai kurie Alpių slidinėjimo kurortai įsikūrę greta terminių šaltinių ir juose siūlomos sveikatingumo, SPA paslaugos. Tad jei mėgstate po visos dienos slidinėjimo ir fizinio krūvio atsipalaiduoti ir atgauti jėgas SPA centre, ieškokite tokių kurortų.

Jei mėgstate linkmintis ir šėlti naktiniuose baruose, rinkitės tokį slidinėjimo kurortą, kuris siūlo šias pramogas ir yra populiarus jaunimo tarpe.

Paprastai daugumoje Alpių kurortų be kalnų slidinėjimo ir snieglenčių sporto siūlomos ir kitos žiemos pramogos: čia būna įrengtos lygumų slidinėjimo trasos, rogučių trasos, specialūs takai vaikščiojimui po kalnus pėsčiomis, čiuožyklos ir kt.

Jei nesate pratę prie fizinio krūvio, nesitikėkite, kad nuvažiavę savaitei į kalnų kurortą pajėgsite visas 7 dienas išstovėti ant slidžių, greičiausiai norėsis vienos ar kelių dienų poilsio. Įvertinkite savo fizinę būklę ir į ją atsižvelgdami rinkitės atitinkamą slidinėjimo bilietą: pavyzdžiui, septynių dienų bilietas su vienos dienos pertrauka (pasirinktą dieną) kainuos pigiau negu pirkti trijų dienų bilietą, vieną dieną ilsėtis ir vėl pirkti trijų dienų bilietą.

 

Slidinėjimas su vaikais

Planuojant slidinėjimo atostogas su visa šeima reiktų pasidomėti, ar kurorte yra mokomosios slidinėjimo trasos vaikams, ar veikia vaikų slidinėjimo mokyklos bei darželiai, ar yra vaikų žaidimų aikštelės. Alpių šalyse mažieji austrai, prancūzai ar šveicarai vaikai mokomi slidinėti nuo 2-3 metų. Kai kuriose iš šių šalių mokyklinio amžiaus vaikai bent vienai savaitei per metus privaloma tvarka vežami į slidinėjimo mokyklą. Tad neabejokite, kad jūsų vaikais čia bus deramai pasirūpinta. Dauguma tėvų nuogąstauja, kad jų atžalos, nemokėdami kalbos nesupras, ką aiškina instruktorius. Tačiau vaikai viską puikiai supranta net ir svetima kalba, jei tik slidinėjimo instruktoriai yra profesionalai.

Taip pat renkantis kalnų kurortą rekomenduojama atidžiai pasinagrinėti slidinėjimo bilietų kainas – kai kuriuose kurortuose siūlomos specialios kainos perkant visos šeimos slidinėjimo bilietą, taip pat šeimoms su vaikais kartais taikomos įvairios nuolaidos nuomojantis slidinėjimo inventorių.

 

Taip pat skaitykite:

Patarimai slidininkams: apranga ir reikmenys

Kur slidinėti Austrijoje?

Kur slidinėti Italijoje?

Kur slidinėti Slovakijoje?

 

 

Užsisakykite oro linijų bilietus čia

Susiję straipsniai

5 baisiausios lankytinos vietos 2020 metams

Helovinas už kampo! Tradiciškai ši šventė, turinti Amerikos ir Švedijos ištakas, švenčiama visose šalyse. Nenustebkite jei per Heloviną autobuse susitiksite su ragana ar grįžus namo prie durų sutiksite vaikus, kaulijančius saldainių? Helovino įkvėpti dalinamės penkiomis baisiausioms vietomis, kurias verta aplankyti Europoje ir pasaulyje. Patarimas: skaitykite išjungę apšvietimą! (kad būtų dar baisiau) Paryžiaus katakombos,…

5 populiariausios atostogų vietos atostogoms su vaikais!

Šiemet atostogų planai gali atrodyti kiek kitaip, nei mes esame įpratę, tačiau tikimės, kad jie netrukus grįš į savo įprastas vėžes! Norėtumėte kuo greičiau pasiimti savo vaikus į nuostabias atostogas? Džiaugiamės galėdami suteikti Jums įkvėpimo, nes net jei šiuo metu skristi sudėtinga… ta akimirka, kai vėl laisvai galėsime keliauti, tikrai ateis. #letsmakeitflysoon.  Štai kaip…

5 populiariausi ir dažniausiai užduodami klausimai apie skrydžius su kūdikiu

Ar esate nėščia, o gal jau sėdite su mažyliu ant savo kelių ir svajojate apie nuostabias atostogas? Šiame tinklaraščio įraše raskite visus atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie skraidymą su kūdikiu. Geras pasiruošimas yra pusė darbo. Taigi, išnaudokite laisvas minutes ir sužinokite, kokios yra galimybės, ir tai, kaip laisvai galite keliauti su savo kūdikiu. #letsmakeitflysoon.  Kaip skristi su…

5 baisiausios lankytinos vietos 2020 metams

Helovinas už kampo! Tradiciškai ši šventė, turinti Amerikos ir Švedijos ištakas, švenčiama visose šalyse. Nenustebkite jei per Heloviną autobuse susitiksite su ragana ar grįžus namo prie durų sutiksite vaikus, kaulijančius saldainių? Helovino įkvėpti dalinamės penkiomis baisiausioms vietomis, kurias verta aplankyti Europoje ir pasaulyje. Patarimas: skaitykite išjungę apšvietimą! (kad būtų dar baisiau) Paryžiaus katakombos,…

5 populiariausios atostogų vietos atostogoms su vaikais!

Šiemet atostogų planai gali atrodyti kiek kitaip, nei mes esame įpratę, tačiau tikimės, kad jie netrukus grįš į savo įprastas vėžes! Norėtumėte kuo greičiau pasiimti savo vaikus į nuostabias atostogas? Džiaugiamės galėdami suteikti Jums įkvėpimo, nes net jei šiuo metu skristi sudėtinga… ta akimirka, kai vėl laisvai galėsime keliauti, tikrai ateis. #letsmakeitflysoon.  Štai kaip…

5 populiariausi ir dažniausiai užduodami klausimai apie skrydžius su kūdikiu

Ar esate nėščia, o gal jau sėdite su mažyliu ant savo kelių ir svajojate apie nuostabias atostogas? Šiame tinklaraščio įraše raskite visus atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie skraidymą su kūdikiu. Geras pasiruošimas yra pusė darbo. Taigi, išnaudokite laisvas minutes ir sužinokite, kokios yra galimybės, ir tai, kaip laisvai galite keliauti su savo kūdikiu. #letsmakeitflysoon.  Kaip skristi su…

Informacija apie šioje svetainėje naudojamus slapukus

Šioje svetainėje naudojami slapukai, kurie leidžia tobulinti mūsų siūlomas paslaugas.

Rodyti daugiau
Visi slapukai Būtiniausi slapukai