Patarimai slidininkams: kaip pasirengti slidinėjimui?

Autorius: Kelionių manija , 2011, Sausio 25d.

Artėja ilgai lauktos ir išsvajotos slidinėjimo atostogos? Net jei ir ketinate slides ir kitą būtiną slidinėjimo įrangą nuomotis slidinėjimo kurorte, verta atminti keletą svarbių dalykų ruošiantis į kalnus.


Apranga

Ne veltui specialistai kuria ir vis tobulina slidinėjimui skirtą aprangą: pasinaudokite tuo. Ne sykį teko matyti Lietuvos ar Latvijos slidinėjimo centruose, kaip žmonės, įsispraudę į kasdieninius džinsus, po kelių pakilimų keltuvu ar nesėkmingų nusileidimų sušlapę pėdina šildytis į kavinę.

Specialiai slidinėjimui skirti viršutiniai rūbai – striukė, kelnės, pirštinės – siuvami iš neperšlampančios, orui pralaidžios medžiagos. Tad jei ketinate ilgiau slidinėti, patartina įsigyti bent jau viršutinius slidinėjimo rūbus. Geriausia slidinėjimo kostiumą įsigyti sezono pabaigoje, kuomet tokiems rūbams taikomos nuolaidos. Taipogi patartina įsigyti ir specialius apatinius rūbus: iš plonos tamprios, prakaitą sugeriančios ir išsklaidančios medžiagos pasiūtus marškinėlius ir apatines ilgas kelnes. Vis dėlto, jei slidinėjate pakankamai retai, pradžiai pakaks bent jau neperšlampamų viršutinių rūbų: po jais dėvimus drabužius galima pritaikyti ir iš esamo garderobo.


Apsaugos priemonės

Be tinkamos aprangos, rengiantis slidinėjimui kalnuose būtina pagalvoti ir apie apsaugos priemones. Nuo traumų apsisaugoti padės dėvimas apsauginis šalmas. Galva yra labiausiai pažeidžiama kūno dalis, tad apsauginis šalmas ypatingai rekomenduojamas slidinėjantiems vaikams. Šalmą galimą įsigyti arba išsinuomoti.

Kalnuose taipogi pravers apsauginiai akiniai, kurie apsaugo akis įvairiomis oro sąlygomis. Pavyzdžiui, slidinėjimui saulėtą dieną skirti akiniai su apsauginiais lęšiais nuo saulės, kad sniego atspindima saulės šviesa neakintų ir nekenktų akims. Tuo tarpu prastu oru, esant prastam matomumui, pūgai ar sningant akis reikia saugoti nuo sniego ir vėjo. Specialūs akinių lęšiai ne tik apsaugo nuo sniego ir vėjo, bet ir pagerina matomumą. Rečiau slidinėjantiems gamintojai siūlo įsigyti universalius apsauginius akinius.

Slidinėjant Alpių ar kituose aukštuose kalnuose verta pasirūpinti ir specialiu apsauginiu kremu nuo saulės. Žiemą oda yra jautresnė saulės spinduliams, tad slidinėjant saulėtą dieną galima labai greitai nudegti veido odą.

 

slidinejimas4.jpg


Fizinis pasirengimas

Net jei į slidinėjimo kurortą vykstate nebe pirmus metus, turėtumėte atminti, kad ilgą laiką neslidinėjus, raumenys atpranta nuo fizinio krūvio, patiriamo leidžiantis nuo kalnų slidėmis ar snieglente. Jei planuojate slidinėti visą savaitę, verta iš anksto pagalvoti apie atitinkamą fizinį pasirengimą. Patyrę slidininkai dar prieš prasidedant slidinėjimo sezonui pradeda daryti specialius pratimus ir lavinti tuos raumenis, kurie daugiausia apkraunami nusileidimo nuo kalnų metu. Kai kuriuose Lietuvos sporto klubuose yra ir specialūs treniruokliai, skirti pasirengimui čiuožti slidėmis ar snieglente.


Draudimas

Prieš vykstant į kalnus patartina pagalvoti apie saugumą. Visų pirma, reiktų apsidrausti medicininių išlaidų draudimu – šis draudimas rekomenduojamas visuomet vykstant į užsienį. Vis dėlto, jeigu ketinate slidinėti, tuomet šis faktas turėtų būti nurodytas ir draudimo polise. Aktyviai poilsiaujant, nardant, slidinėjant rekomenduojama pasirinkti draudimą nuo nelaimingų atsitikimų.

Asmenims, turintiems banko kredito kortelę, paprastai galioja ir medicininių išlaidų draudimas. Priklausomai nuo banko gali būti siūlomi skiringi draudimo kelionių metu variantai. Tad išvykdami į kalnus būtinai pasidomėkite, ar jūsų banko siūlomas draudimas galioja nelaimingų atsitikimų, patirtų slidinėjant, atveju.

Vykstant į Europos Sąjungos šalis bei Norvegiją, Islandiją, Šveicariją ir Lichtenšteiną, galioja Europos sveikatos draudimo kortelė (ESDK), kuri užtikrina būtinąją medicininę pagalbą asmenims, kurie yra apdrausti valstybiniu (privalomuoju) socialiniu sveikatos draudimu. Kortelę galima įsigyti Teritorinėje ligonių kasoje.

 

Taip pat skaitykite:


Patarimai slidininkams: kaip išsirinkti slidinėjimo kurortą?

Patarimai slidininkams: apranga ir reikmenys

 

Kur slidinėti Latvijoje?

Kur slidinėti Italijoje?