Pavojingiausios pasaulio valstybės

Lietuvos užsienio reikalų ministerijos (URM) tinklalapyje nurodyta 90 šalių, į kurias vykstant rekomenduojama „atkreipti dėmesį į kelionės saugumą“. Tarp šių šalių – ne tik Afganistanas, Irakas, Pakistanas, Kolumbija ir Somalis, bet ir Turkija, Tunisas, Egiptas, Rusija, Meksika, Izraelis.

Tiesa, šalių, į kurias URM rekomenduoja nevykti, „susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į šalį“ ar susilaikyti nuo vykimo „į tam tikras šalies sritis“ – per 50. Daugiausiai iš jų – Afrikos valstybės (per 30), taip pat Azijos (per 20), Pietų Amerikos (2), Europos (Gruzija). Tarp nurodomų šios rekomendacijos priežasčių – teroristinių išpuolių pavojus, turistų pagrobimai, pilietinis karas, žemos medicinos ir sanitarinės sąlygos, neseniai įvykusios gamtos stichijos ir kt.

Bemaž didžiausią dėmesį URM atkreipia į Dramblio Kaulo Krantą, kurį apibūdina kaip „maksimaliai pavojingą šalį“, kur pavojinga visose šalies teritorijose.

Vykstant į keletą kitų šalių, tarp kurių – Egiptą, Botsvaną, Albaniją, Bangladešą ir kt., keliautojams rekomenduojama „imtis tam tikrų atsargos priemonių“. Pavyzdžiui, nevykti į atokius dykumos regionus, vengti priemiesčių, pasivaikščiojimų naktį po miestą ir pan.

Tačiau URM atstovai taip pat pažymi, kad ministerijos pateikti patarimai yra rekomendacinio pobūdžio. „Šalių, į kurias nerekomenduojama vykti, sąrašas sudaromas pagal patvirtintą tvarką, įvertinus įvairias aplinkybes. Tačiau tai tik rekomendacinio pobūdžio patarimai. Sprendimą dėl kelionės priima pats žmogus. Mes negalime uždrausti žmonių judėjimo laisvės“, – kelioniumanija.lt sakė URM Konsulinio departamento Konsulinės informacijos skyriaus vedėja Jolita Būčytė.

Pasak jos, sprendimas vykti ar ne į kurią nors šalį, yra paties žmogaus atsakomybė. Pasiteiravus, ar keliautojui nuvykus į nesaugią valstybę ir ten atsitikus nelaimei, tai taip pat lieka tik jo atsakomybė, J.Būčytė tvirtino, kad tokiais atvejais visuomet ieškoma, kaip padėti į nelaimę patekusiam žmogui. URM atstovė taip pat teigė, kad nors tokių atvejų praeityje būta, jų skaičius nėra itin didelis.

 

Pavojingiausių šalių Top 10

Įtakingas amerikiečių žurnalas „Forbes“ šių metų pradžioje paskelbė pavojingiausių pasaulio šalių sąrašą. kelioniumanija.lt pristato dešimt, šio žurnalo pavojingiausiomis įvardintų, pasaulio valstybių. Sąrašas sudarytas įvertinus šalies nusikaltimo mastą, policijos korupcijos lygį, pilietinius neramumus, teroristinių išpuolių tikimybę, pagrobimo riziką ir geopolitinį stabilumą.

 

10. Nigerija

Tai nafta turtinga Afrikos šalis, turinti daugiausiai gyventojų Juodajame žemyne. Visgi Nigeriją drasko religinių fundamentalistų sukilimas, kuriuo siekiama, kad šalyje būtų įvesta islamo teisė, šariatas. Savo tikslo sukilėliai siekia grobdami žmones ir griaudami naftos pramonės infrastruktūrą.

nigerija.jpg

 

9. Rusijos Kaukazo regionas

Smurtas Rusijos Šiaurės Kaukazo regione, ypatingai Čečėnijoje, Šiaurės Osetijoje ir Dagestane, piką pasiekė 2009 metų liepą. Anot Washington D.C. įsikūrusio Strateginių ir tarptautinių studijų centro, tai buvo pats kruviniausias mėnuo per kelis pastaruosius metus. Praėjusiais metais šiame regione per įvairius smurtinius išpuolius žuvo 445 žmonės, palyginti su 217, žuvusiais čia 2008 metais. Pastarieji išpuoliai islamo ekstremistų įvykdyti Šiaurės Kaukaze, buvo nukreipti į vietos policijos pajėgas ir valdžios lyderius.

 

8. Gvinėja

Šios, šiaurės vakarų Afrikoje esančios, šalies ateitis tapo neaiški po to, kai karinė chunta, kuriai vadovavo kapitonas Moussa Dadis Camarra, neparodė jokių ženklų apie ketinimus sugrąžinti šalies valdžią į civilių rankas.

 

7. Kongo Demokratinė Respublika

Žmogaus teisių pažeidimai ir smurtas prieš civilius gyventojus šioje, buvusioje Prancūzijos kolonijoje, vis didėja. Kariuomenė agresyviai bando sutriuškinti sukilėlius, o tai dar labiau padidino nesaugumą rytinėje šalies dalyje. 2009 metais Raudonojo Kryžiaus atlikta analizė atskleidė, kad besitęsiantis ginkluotas konfliktas jau paveikė tris ketvirtadalius šalies gyventojų.

kongo-dr.jpg

 

6. Jemenas

Arabijos pusiasalyje esanti ir su Saudo Arabija besiribojanti valstybė susiduria su ne vienu sudėtingu iššūkiu saugumui: Jemene vis stiprėja konfliktas tarp šalies šiaurės ir pietų, čia taip pat aktyviai veikia teroristinis tinklas „al-Qaeda“. Prieš kurį laiką Vakarų valstybių parodytas susidomėjimas Jemenu gali į šią šalį pritraukti daugiau pinigų, tačiau tai taip pat gali paskatinti islamo radikalus dar stipriau kovoti su Vakarais.

jemenas.jpg

 

5. Sudanas

Etninis smurtas pietinėje Sudano dalyje sparčiai plinta. Plėšikų išpuolių aukomis tampa užsienio humanitarinės pagalbos darbuotojai. Prognozuojama, kad politinė įtampa 2010-2011 metais dar labiau padidės.

sudanas.jpg

 

4. Pakistanas

Pakistano gyventojai prarado pasitikėjimą savo silpna civiline valdžia, kovojančia su Talibano sukilėliais. Tuo tarpu pastarųjų teroristiniai išpuoliai stipriai tebedrebina šalį. Pasak rizikos konsultantės bendrovės „iJet“, sektų ir etninis smurtas šalies sostinėje Karačyje rodo, kad Pakistano problemos yra daug gilesnės, nei iššūkiai, kuriuos kelia talibai.

pakistanas.jpg

 

3. Somalis

Viso pasaulio dėmesį į save Somalis atkreipė dėl išskirtinai įžūlių savo piratų. Tačiau problemų ši šalis turi ne tik atviruose vandenyse. Ne mažiau sudėtinga situacija ir valstybės viduje – politinė situacija čia itin chaotiška jau daugybę metų. Prezidento Adullahi Yusuf Ahmed valdžiai pavyko išsikovoti šalies sostinės Mogadišu ir aplink ją esančių teritorijų kontrolę, tuo tarpu sukilėliai savo kontrolę išplėtė pietinėje Somalio dalyje. Nepaisant tarptautinės, prieš piratavimą nukreiptos misijos Adeno įlankoje, piratams praėjusiais metais pavyko įvykdyti dešimtis sėkmingų laivų užgrobimų. Keli užsienio laivai buvo pagrobti itin toli nuo Somalio – netoli Seišelių salų, Indijos vandenyne.

 

2. Irakas

Nors 2009 metais smurto mastai Irake sumažėjo, kovotojai šioje šalyje savo dėmesį nukreipė į išpuolius prieš infrastruktūrą: taip siekiama suduoti oficialiajai Irako valdžiai į paširdžius. Pasak nepriklausomos monitoringo organizacijos „Iraq Body Count“, praėjusiais metais šioje šalyje buvo nužudyta apie 4 500 civilių.

irakas.jpg

 

1. Afganistanas

Nors Jungtinių Valstijų prezidentas Barackas Obama į Afganistaną išsiuntė dar kelis tūkstančius karių, Talibano sukilėlių pozicija, veiklos mastai ir pasitikėjimas savimi, čia kasdien stiprėja. Daugelis eilinių afganistaniečių yra nepatenkinti valdžios nesugebėjimu pagerinti jų socioekonomines gyvenimo sąlygas. Norėdami išgyventi, ne vienas iš jų stojo į talibų pusę ir griebėsi ginklo, nes tai jiems neretai yra bemaž vienintelė galimybė užsidirbti pinigų. Afganistano-Pakistano pasienis vis dar yra pati pavojingiausia vieta, tačiau smurtas plinta ir į šalies gilumą. Sukilėlių smurto aukomis vis dažniau Afganistane tampa ne tik užsienio valstybių saugumo pajėgos, bet ir civiliai gyventojai.

afganistanas.jpg

 

Ir pabaigai, malonus akcentas, kad viskas neatrodytų taip nyku.  Žurnalas „Forbes“ taip pat paskelbė ir draugiškiausių pasaulio valstybių dešimtuką, tarp kurių: Bahreinas, Kanada, Australija, Tailandas, Malaizija, Pietų Afrika, Honkongas, Singapūras, Ispanija, Jungtinės Valstijos (valstybės išvardintos nuo draugiškiausios iki mažiau draugiškos).

Saugių kelionių!

Užsisakykite oro linijų bilietus čia

Susiję straipsniai

5 baisiausios lankytinos vietos 2022-aisiais metais

Helovinas už kampo! Tradiciškai ši šventė, turinti keltų ištakas, švenčiama visose šalyse. Nenustebkite, jei per Heloviną autobuse susitiksite su ragana ar grįžę namo prie durų sutiksite vaikus, kaulijančius saldainių? Helovino įkvėpti dalijamės penkiomis baisiausioms vietomis, kurias verta aplankyti Europoje ir pasaulyje. Patarimas: kad būtų baisiau, skaitykite išjungę apšvietimą! Paryžiaus…

5 populiariausios atostogų vietos atostogoms su vaikais!

Šiemet atostogų planai gali atrodyti kiek kitaip, nei mes esame įpratę, tačiau tikimės, kad jie netrukus grįš į savo įprastas vėžes! Norėtumėte kuo greičiau pasiimti savo vaikus į nuostabias atostogas? Džiaugiamės galėdami suteikti Jums įkvėpimo, nes net jei šiuo metu skristi sudėtinga… ta akimirka, kai vėl laisvai galėsime keliauti, tikrai ateis. #letsmakeitflysoon.  Štai kaip…

5 populiariausi ir dažniausiai užduodami klausimai apie skrydžius su kūdikiu

Ar esate nėščia, o gal jau sėdite su mažyliu ant savo kelių ir svajojate apie nuostabias atostogas? Šiame tinklaraščio įraše raskite visus atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie skraidymą su kūdikiu. Geras pasiruošimas yra pusė darbo. Taigi, išnaudokite laisvas minutes ir sužinokite, kokios yra galimybės, ir tai, kaip laisvai galite keliauti su savo kūdikiu. #letsmakeitflysoon.  Kaip skristi su…

5 baisiausios lankytinos vietos 2022-aisiais metais

Helovinas už kampo! Tradiciškai ši šventė, turinti keltų ištakas, švenčiama visose šalyse. Nenustebkite, jei per Heloviną autobuse susitiksite su ragana ar grįžę namo prie durų sutiksite vaikus, kaulijančius saldainių? Helovino įkvėpti dalijamės penkiomis baisiausioms vietomis, kurias verta aplankyti Europoje ir pasaulyje. Patarimas: kad būtų baisiau, skaitykite išjungę apšvietimą! Paryžiaus…

5 populiariausios atostogų vietos atostogoms su vaikais!

Šiemet atostogų planai gali atrodyti kiek kitaip, nei mes esame įpratę, tačiau tikimės, kad jie netrukus grįš į savo įprastas vėžes! Norėtumėte kuo greičiau pasiimti savo vaikus į nuostabias atostogas? Džiaugiamės galėdami suteikti Jums įkvėpimo, nes net jei šiuo metu skristi sudėtinga… ta akimirka, kai vėl laisvai galėsime keliauti, tikrai ateis. #letsmakeitflysoon.  Štai kaip…

5 populiariausi ir dažniausiai užduodami klausimai apie skrydžius su kūdikiu

Ar esate nėščia, o gal jau sėdite su mažyliu ant savo kelių ir svajojate apie nuostabias atostogas? Šiame tinklaraščio įraše raskite visus atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie skraidymą su kūdikiu. Geras pasiruošimas yra pusė darbo. Taigi, išnaudokite laisvas minutes ir sužinokite, kokios yra galimybės, ir tai, kaip laisvai galite keliauti su savo kūdikiu. #letsmakeitflysoon.  Kaip skristi su…

Informacija apie šioje svetainėje naudojamus slapukus

Šioje svetainėje naudojami slapukai, kurie leidžia tobulinti mūsų siūlomas paslaugas.

Rodyti daugiau
Visi slapukai Būtiniausi slapukai