Pažintis su miestu pro tramvajaus langą

Autorius: Raminta Žalkauskaitė | Kelionių manija , 2010, Vasario 02d.

Apsilankę svetimame mieste neretai jam apžiūrėti turime visai nedaug laiko. Vietoj įprasto apžvalginio autobuso turistams galite savarankiškai pamatyti daug įdomių miesto vietų ir viešuoju transportu. Geriausiai čia tinka tramvajus. Jei žinote tinkamą liniją, kuri eina pro daugelį įžymių miesto vietų, galite susipažinti su miestu tiesiog pro tramvajaus langą. Jūs galite išlipti ten, kur jums patinka ir praleisti tiek laiko, kiek tik norite. Kitas tramvajus juk vis tiek bus po kelių minučių.

 

Su garsiąja linija 28 per Lisaboną

Tradiciškai miestas apžiūrimas važiuojant vietos tramvajumi Lisabonoje. Daugiau nei 100 metų nenuilstantys elektriniai traukiniai trūkčiojantys įkalnėje ir nuokalnėje keliauja per miestą 14 skirtingų maršrutų. Nors dabar jau važinėja ir modernūs miesto traukiniai, tačiau paslaugus senasis tramvajus vis dar kviečia patogiai įsitaisius pažinti miestą.

Žinomiausia šio miesto linija yra 28, kuri paminėta kiekviename kelionių vadove. Ji prasideda nuo Cemitério dos Prazeres (džiaugsmo kapinių) ir eina per Bairro Alto rajoną su savo nostalgiškais barais bei restoranais ir baigiasi miesto dalyje, kur galėsite apsipirkti mados ir papuošalų parduotuvėse.

Jūs taip pat galite persėsti į liniją 15, kuri tęsiasi palei Tejo upės krantus Lisabonos priemiestyje, kur išvysite miesto simboliu vadinamus vartus ir Jerónimos vienuolyną.

 

Su geltonuoju tramvajumi per Vieną

Įsigiję miesto žemėlapį leiskitės į pažintį su nuostabiąja Viena. Pro geltonojo tramvajaus langą pamatysite Gamtos istorijos ir meno muziejus, miesto teatrą, universitetą ir garsųjį Vienos operos pastatą.

Anksčiau užtekdavo tik įsėsti į tramvajų, važiuojantį 1 arba 2 linija, kurios apsuka ratu aplink miesto centrą ir Katedros aikštę. Kadangi šiandien dėl naujų linijų ekskursija yra įmanoma tik įlipant ties Vienos opera arba Švedijos aikšte, nuo praeitų metų balandžio paleistas specialus apžvalgos tramvajus. Per pusės valandos ekskursiją važiuojant geltonuoju tramvajumi, galima specialiuose ekranuose ir per ausines išgirsti informaciją apie įvairių pastatų bei vietų istoriją ir reikšmę.

Tie, kurie ties viena ar kita įžymia vieta norėtų ilgiau pasivaikščioti, gali kiekvienoje stotelėje išlipti ir su vėlesniu traukiniu važiuoti toliau. Geltonasis tramvajus važiuoja kasdien nuo dešimtos iki šeštos valandos.

 

Pažintis su Roma 19 linija

Romoje nuo Vatikano važiuoja 19 linija. Kas turi daug laiko ir ties Viale Belle persės į tramvajų Nr. 30, gali pamatyti dar vieną ekskursiją pro Villa Borghese, miesto sieną, baziliką di San Croce, baziliką di San Giovanni ir Koliziejų.

 

Atrasti Prahą su 22 linija

Miesto apžvalgai su tramvajumi taip pat tinka Praha. Ekskursijai per miestą galima rinktis 22 liniją, kuri eina nuo Národni trída iki Pohorelec. Tai daugybę įžymių miesto vietų apimantis maršrutas – įskaitant Nacionalinį teatrą, Pulver tiltą, karalienės Anos vasaros rezidenciją, Strahov vienuolyną ir Prahos pilį.

 

Per Helsinkį su linija 3T

Važiuodami Helsinkio tramvajaus linija 3T vieną po kito išvysite daug miesto apžvalgos objektų. Šiai ekskursijai keliomis kalbomis yra išleistas ir lankstinukas, kurį galėsite paskaitinėti važiuodami.

Nuo Senato aikštės, kur yra Katedra, Vyriausybės rūmai ir universitetas prasideda maždaug 50 minučių kelionė. Ekskursijos metu pamatysite Parlamento pastatą, Nacionalinį muziejų, Kongreso rūmus, Nacionalinę operą ir bažnyčią, prieš išlipdami paskutinėje stotelėje pasieksite atrakcionų parką Linnanmäki.

Tad lankydamiesi viename ar kitame mieste, nepamirškite, kad visada greitai apskrieti miestą galite tramvajumi. Jūs ne tik pamatysite įžymias miesto vietas, bet ir pailsinsite pavargusias kojas.

Kelionių idėjos