Penkios pašėlusios idėjos gruodžio mėnesiui

Autorius: Lina Balsytė | Kelionių manija , 2010, Lapkričio 11d.

Pavargote nuo rutinos, trūksta adrenalino, o mintis apie artėjantį šventinį laikotarpį varo į neviltį? Visiems, norintiems ir galintiems pabėgti nuo įprastinių gruodžio mėnesio rūpesčių – stumdymosi prekybos centruose ir įnirtingo dovanų ieškojimo, BBC kartu su „Lonely Planet“ siūlo penkias fantastiškas alternatyvas – nesvarbu, ar gruodį atrasite laisvą tik savaitgalį, ar net dvi savaites.

 

Orkų stebėjimas Tysfjorde, Norvegijoje

Veiklos pobūdis: nardymas / laukinės gamtos stebėjimas

Fizinis pasirengimas: šaltakraujiškumas šiuo atveju – tikras turtas

Kodėl dabar? Orkos į šiuos vandenis atplaukia spalio pabaigoje ir išplaukia sausį

 

Įpusėjusio rudens signalai – į vandenis, supančius Tysfjordą, esantį maždaug 250 kilometrų nuo poliaračio, atplaukusios silkės, o už jų ir šimtai orkų. Tris mėnesius orkos, stambiausia delfinų rūšis, kurių patinėliai gali užaugti iki 10 metrų ilgio ir 9 tonų masės, ir kuriuos visas pasaulis atpažįsta pagal išskirtinius bruožus – aukštą nugarinį peleką ir juodai baltą kūno spalvą – vaikosi silkes, tuo tarpu laukinės gamtos stebėtojai vaikosi šiuos delfinus. Orkos – pavojingas grobuonis, jų bandos puola ruonius ir stambius banginius.

Panorėję galite likti traleryje ar pripučiamoje valtyje „Zodiac“ ir mėgautis vaizdu iš čia, tačiau taip pat galite pasinaudoti ir reta galimybe panardyti tarp šių vandens gigantų. Tysfjordo silkes mėgsta ir jūriniai ereliai, pasigaunantis jas kol šias kranto link vejasi orkos. Nepamirškite kartas nuo karto nuo fiordų akis kilstelti aukštyn – įspūdinga Šiaurės pašvaistė jums atims žadą. Patikrinta.

orkos.jpg

 

Žygis Nacionaliniame Torres del Paine parke, Čilėje

Veiklos pobūdis: žygis

Fizinis pasirengimas: būtina gera fizinė būklė

Kodėl dabar? Čilėje gruodis – vasaros sezono mėnuo. Tai vienas iš geriausių laikų žygiams

Iškilusios daugiau nei 2 000 metrų virš Patagonijos stepių, Torres del Paine – tai įspūdingos granito kolonos, dominuojančios teritorijoje, kuri neretai įvardijama kaip gražiausias Pietų Amerikos nacionalinis parkas – Parque Nacional Torres del Paine.

Žygeiviams šis, 181 kvadratinio kilometro  dydžio parkas yra neprilygstamas tikslas. Parke puikiai išvystytas numintų takų ir refugios (kalnų namelių) tinklas bei stovyklavietės strateginėse vietose. Atvykus į Torres del Paine nacionalinį parką, klausimas iškyla tik vienas: ar keliauti ratu, ar atlikti „w“ formos žygį: pirmoji kelionė trunka aštuonias dienas, tuo tarpu populiarusis „w“ kelias – penkias. Parke įrengtos aštuonios kalnų namelių vietos, juose galima išsinuomoti ir stovyklavimui reikalingus daiktus.

Torres-Del-Paine.jpg

 

Zorbingas Rotorua, Naujojoje Zelandijoje

Veiklos pobūdis: leidimasis nuo kalno „Zorb“ kamuoliu (angl. k. zorbing)

Fizinis pasirengimas: nereikalingas

Kodėl dabar? Puikus oras Naujojoje Zelandijoje

 

Nusileidimas nuo kalno „Zorb“ kamuoliu teoriškai yra paprastas. „Zorbas“ – tai iš plastiko pagaminti ir tarpusavyje sujungti du didžiuliai, pripučiami balionai. Žmogus įlenda į juos ir ridenasi nuo kalno.

Ši pramoga yra visiškai saugi: kamuolys yra minkštas, todėl tikimybės susižaloti nėra. Siekiant užtikrinti, kad žmogus viduje kamuolio nesikratytų, jis yra pasodinamas į specialiai tam pritaikytą sėdynę, prisegamas diržais ir įsikabina į rankenas. Teigiama, kad kai kurie iš patiriamų pojūčių, leidžiantis „Zorbu“, prilygsta kosmonautų treniruotėms centrifugoje. „Zorbu“ negali leistis asmenys, sveriantys daugiau nei 100 kilogramų, ir vaikai iki 12 metų. Nuo kalno besileidžiantis „Zorbas“ gali išvystyti iki 50 km/val. greitį.

Naujoji Zelandija nebūtų Naujoji Zelandija, jei nebūtų sumąsčiusi, kaip zorbingui suteikti dar daugiau aštrių pojūčių. Tie, kuriems nusileidimas „Zorbu“ pakankamai adrenalino nesukels, galės išbandyti ir šio kamuolio sesę „Zydro“ – principas tas pats, tik į kamuolį įpilama vandens, kuris, kamuoliui ritantis žemyn jūsų tikrai nepaliks sauso. Šalto ar šilto vandens – čia jau rinktis galėsite patys.

Zorbing.jpg

 

Karstymasis virvėmis medžiais Santa Elenoje, Kosta Rikoje

Veiklos pobūdis: laipiojimas virvėmis medžiais

Fizinis pasirengimas: nereikalingas

Kodėl dabar? Puikus laikas karstytis medžiais – tai bemaž sausiausias metų sezonas Kosta Rikoje

Žalioje ir švarioje Kosta Rikoje sąvoka „karstymasis virvėmis“ gali nuskambėti kaip ramus žvilgtelėjimas iš aukštai į medžių lapus. Visgi tai būtų netiesa. Iš tiesų ši veikla Kosta Rikoje – tai neišdildomi ekstremalūs pojūčiai ir vienas iš pačių puikiausių būdų susipažinti su vietos gamta. Kosta Rikoje yra bemaž 80 laipiojimo virvėmis galimybių.

laipiojimas.jpg

 

Plymouth-Bandžiulio ralis Anglijoje, Prancūzijoje, Maroke, Mauritanijoje, Senegale ir Gambijoje

Veiklos pobūdis: automobilių ralis

Fizinis pasirengimas: nereikalingas

Kodėl dabar? Automobiliai iš Plymouth miesto, Anglijoje, išvyksta gruodį

Jei jums patinka stebėti Paryžiaus-Dakaro ralį, bet dalyvauti jame neturite reikalingų lėšų ar greičio, Plymouth-Bandžiulio ralis gali būti tai, apie ką jūs svajojate!

Norint dalyvauti šiame kasmetiniame renginyje, jūsų automobilio kaina turi siekti mažiau nei 400 litų („Lados“ šiame ralyje yra populiariausios) ir turite būti išleidęs ne daugiau nei iki 70 litų šio automobilio taisymui. Toliau, viskas, ką turite padaryti, tai tiesiog įveikti su šiuo automobiliu 6 000 kilometrų ir pervažiuoti šešias valstybes, kol pasieksite Gambijos sostinę Bandžiulį. Čia jūsų automobilis bus parduotas aukcione, o už jį gauti pinigai bus skirti vietos labdarai. Išvykimo laikas nėra tiksliai nustatytas, visa kelionė jums užtruks apie tris savaites. Jei kelionės metu norėsite ir apsidairyti, ji gali užtrukti ir kiek ilgiau.

ralis.jpg

Taigi pradėkite planuotis savo pašėlusį savaitgalį ar savaitę jau šiandien!

 

Parengta pagal BBC, Lonely Planet ir kelioniumanija.lt informaciją