Pietų Europos karnavalai

Autorius: Raminta Žalkauskaitė | Kelionių manija , 2010, Vasario 03d.

Ugnies spektakliai ir apelsinų mūšiai, įspūdingi šventiniai kostiumai ir užburiantys reginiai. Vasario mėnesį pietų Europoje vyksta daug spalvingų karnavalų nuo Italijos iki pat Kanarų salų.


Italija: Apelsinų mūšis

Pjemonto regione esančiame Ivrea mieste šį mėnesį vyksta tradicinis karnavalas. Pagrindiniu karnavalo netoli Turino akcentu laikomas apelsinų mūšis. Festivalio metu riteriais persirengęs vietinis jaunimas apsimėto šimtais tonų apelsinų. Ši tradicija siekia 19 amžių. Vaisių mūšis simbolizuoja gyventojų sukilimą prieš lordus tironus, valdžiusius italų miestus viduramžiais. Apelsinų mūšį šiais metais bus galima stebėti vasario 14-16 dienomis. Kasmet norinčiųjų dalyvauti vis daugėja.

Prancūzija: Gėlių ir muzikos karnavalas

Net 14 dienų (vasario 12-28d.) prancūzai švenčia Gėlių festivalį. Šių metų tema Mėlynosios planetos karalius yra skirta aplinkosaugai. Festivalyje galima išvysti šimtus tūkstančių kardelių, chrizantemų ir mimozų. Šis prancūzų karnavalas labai šiuolaikiškas, nestokoja humoro, juokingų kaukių, įvairių artistų ir klounų pasirodymų, koncertų. Pagrindinė šventės pramoga – prisipirkti limpančių spalvotų purškiamų makaronų ir kariauti su kitais. Kelias savaites trunkantis karnavalas baigiasi didžiuliu fejerverku.

Ispanija: Šventė gatvėje

Andalūzijos miestas Cádiz atgyja vasario mėnesį. Čia šokamas flamenko bei samba ir afrikietiškos muzikos ritmu per miesto centrą rieda šventiniai automobiliai. Karnavalo metu dainuojama ir švenčiama taip, kad visos gatvės skambėtų. Dienos programoje yra daugybės chorų pasirodymai įvairiose miesto vietose. O vakare visas miestas patraukia žiūrėti parado. Parade tempiami didžiuliai balioniniai žvėrys, važiuoja pagal pasakas ar animacinius filmus apipavidalintos teminės platformos. Tuo metu restoranai ir kavinės kviečia paragauti tradicinio patiekalo – jūros ežių.

Kanarų salos: Šokio ir muzikos šėlsmas

Jums nebūtina skristi į Rio de Žaneiro karnavalą Brazilijoje – Tenerifės festivalis yra ne ką mažiau įspūdingas! Daug mėnesių prieš tai ruošiami kostiumai ir šventinės mašinos, o tradiciškai šventė prasideda vasario viduryje Santa Cruzo mieste. Pagrindinis renginys yra didžiulis šokio ir muzikos spektaklis, o taip pat paradas Coso. Jam pradedama ruoštis jau nuo Kalėdų. Vyrai persirengia moterimis ir turi atlikti įvairias užduotis. O taip pat vyksta karnavalo karalienės rinkimai. Oficialiai festivalis iškilminga procesija baigiamas pelenų trečiadienį, tačiau iš tiesų ispanai švenčia dar kelias dienas. Šiame karnavale dalyvauja apie milijonas žmonių.

Portugalija: Madeiros džiaugsmo šventė

Madeiros karnavalas yra viena iš gražiausių pasaulyje: Vasario 13d. didžiulė eisena  keliauja iš vieno regiono į kitą. Festivalyje šėlsta maždaug 1500 dalyvių, persirengę spalvotais kostiumais laukinės sambos ritmu jie plaukia per minią. Karnavalo metu vaišinamasi tradiciniu patiekalu Malassado, kuris ruošiamas iš kiaušinių, o taip pat sluoksniuotos tešlos pyragaičiais su grietinėle.

Graikija: Patrų karnavalas

Patrų festivalis prasideda sausio pabaigoje ir tęsiasi iki vasario 22 d., ypatingo grožio uždarymo ceremonijos. Viena iš šventės dienų yra Tsiknopempti – kepamos mėsos kvapo ketvirtadienis, per kurį graikai grilyje kepa mėsą ir ją valgo. Pagrindinis karnavalo šventimas Graikijoje vyksta Patrų mieste, kur rengiamas didžiulis paradas su milžiniškomis skulptūromis ir miniomis žmonių. Šis festivalis yra didžiausias Graikijos įvykis ir vienas iš didžiausių renginių Europoje. Jam ruošiamasi visus metus.

Malta: Šokių varžybos

Savo karnavalą turi ir Maltos sostinės Valeta. Tai spalvingas paradas su kostiumais ir gražiai išpuoštais automobiliais. Nuo ryto iki vakaro čia vyksta šokių varžybos vaikams ir suaugusiesiems, groja muzika ir šėlstama gatvės vakarėliuose. Pagrindinė festivalio diena šiemet bus vasario 21d., kurios metu planuojama šokti iki pat ryto.

 

Taip pat skaitykite:

Atostogų idėjos: 10 žymiausių žiemos švenčių Europoje