Poilsis Kauno mariose

Autorius: Xteam.lt , 2010, Birželio 11d.

Kauno marios – tai vienas iš nedaugelio vandens telkinių Vidurio Lietuvoje, kur leidžiama plaukioti motorlaiviais ar greitaeigiais kateriais. Prie Kauno marių įsikūrę keli uostai. Čia galima laikyti vandens transporto priemones, gauti serviso paslaugas, nuomotis katerius, vandens motociklus, užsisakyti ekskursijas po marias pramoginais laivais ar jachtomis. Ten pat veikia specializuotos parduotuvės, kuriose rasite visą plaukiojimui reikiamą inventorių, taip pat barą, restoraną ir viešbutį. Kauno mariose dažnai vyksta buriavimo, burlenčių, vandens motociklų ir kitų vandens sporto šakų varžybos.

Strategiškai patogi Kauno marių padėtis sutraukia nemažai vandens pramogų mėgėjų ir iš gretimų rajonų. Kodėl verta rinktis Kauno marias, o ne pajūrį? Pirmiausia – vasarą čia žymiai mažiau poilsiautojų, ypač savaitės viduryje. Kauno mariose yra nemažai nuošalių įlankėlių, kai kurios pasiekiamos tik vandens keliu. Tai ypač aktualu turintiems ar nuomojantiems vandens transportą. Tuomet jūsų privatumas ir ramus poilsis garantuotas. Tiesa, savaitgaliais dėl geresnės vietos dažnai reikia lentyniauti su kitais plaukiotojais.

Kauno marios bet kokiu metų laiku džiugins jus nuostabiu kraštovaizdžiu. Ramaus poilsio mėgėjai gali žvejoti ar užsisakyti ekskursijas, aktyvaus poilsio mėgėjai čia taip pat puikiai leidžia laiką. Galima plaukioti greitaeigiais kateriais, vandens motociklais, vandenlentėmis ar vandens slidėmis.

Iš Kauno marių galite plaukti Nemunu į Birštoną. Greitaeigiu kateriu ši kelionė truks vos gerą valandą. Plaukiant Nemunu atsiveria be galo gražūs pakrančių vaizdai, galite gėrėtis pulkais gulbių ir kitais įvairiausiais paukščiais. Pats geriausias metas stebėti ar fotografuoti gamtą iš vandens – ankstyvas rytas ar vakaras, prieš nusileidžiant saulei. Tada gamta tarsi nuščiuvusi, keičiasi spalvos ir kvapai.

Keletą kilometrų prieš Birštoną, Nemuno pakrantėje yra įsikūręs viešbutis „Nemuno vingis“. Ten įrengta patogi prieplauka, yra restoranas. Birštone taip pat yra prieplauka, kur palikę savo laivą, galite pasivaikščioti po tikrai puoselėjamą kurortą, pakilti į Vytauto kalną, iš kur atsiveria puikūs Nemuno vaizdai. Vasarą Birštone gausu vandens sporto renginių. Be to, jei turite savo vandens transportą, Nemuno pakrantėse taip pat galite rasti puikių vietų nakvynei.

1992 metais įsteigtas Kauno marių regioninis parkas. Kauno marių vanduo virš jūros lygio pakilęs 44 m, aukščiausia parko vieta Pastrėvio miške- 93 m virš jūros lygio. Plačiausioje vietoje marios siekia 3,3 km, o siauriausioje – 0,3 km. Giliausia vieta siekia 22 m, o pakrančių ilgis – 200 km.

Nuotrauka viršuje: Xteam.lt

 

Taip pat skaitykite:

Minija. Lietuviškoji Venecija

Keliaujame po Pamario kraštą

logo-xteam.jpg

Lankytinos vietos