Populiariausia vieta pasaulyje atostogoms jūroje: Karibai

Autorius: Lina Balsytė | Kelionių manija , 2011, Sausio 03d.

Įspūdingais Karibų jūros vaizdais gėrėjomės filme „Karibų piratai“: nesuvokiamai mėlynas vanduo, baltas smėlis, palmės…  Tai, kad šis Žemės kampelis vadinamas populiariausia vieta atostogoms jūroje, nestebina. Pažįstu ne vieną lietuvį, svajojantį ne tik apie čia praleistą įspūdingą atostogų savaitę, bet ir tyliai sau pamąstantį apie ramią, tingią, šiltą ir egzotišką senatvę šiame rojaus kampelyje.

Jei pensija Karibuose atrodo nors ir pasiekiamas, bet gan tolimas tikslas, tai atostogos Karibų jūroje daug greičiau įgyvendinama idėja. Įsivaizduokite įprastinę atostogų dieną, kurią praleidžiate laiveliu plaukdamas aplink Didžiosios Britanijos Mergelių salas: pusryčiai, plaukimas laivu, nardymas, pietūs, deginimasis saulėje, išsimaudymas jūroje, kokteiliai, saulėtekio stebėjimas, vakarienė, miegas. Kitą dieną – viskas iš naujo. Ir taip mažiausiai savaitę, per kurią nė vieną akimirką nepasijaučiate pavargęs nuo besikartojančios rutinos, nes bet kurią minutę galite išsilaipinti vienoje iš daugybės čia esančių salų ir pasimėgauti jos siūlomais malonumais.

Karibų jūra – tropinė jūra, priklausanti Atlanto vandenyno baseinui. Tai viena iš didžiausių jūrų pasaulyje, kurios ribos pietuose – Pietų Amerika, šiaurėje – Didieji Antilai, rytuose – Mažieji antilai, vakaruose – Meksikos įlanka. Per šią jūrą driekėsi svarbūs vandens keliai, todėl ji buvo ypač populiari tarp piratų, plėšusių jūroje plaukiojusius laivus ir pakrančių gyventojus. Nors kai kuriose Karibų jūros salose piratai savo veiklos neatsisakė labai ilgai, vykstant atostogų į Karibus apie piratus galima pamiršti. Skirtingai, nei garsieji 21 amžiaus Somalio piratai, Karibų piratai išsilaikyti sugebėjo iki 17 amžiaus pabaigos.

 

karibu-jura.jpg

 

Poilsiaujantiems Karibų jūroje tikru rojumi tampa jos šiaurės rytinėje dalyje esanti Didžiosios Britanijos Mergelių salų grupė, kurios vizitine kortele tapo jau minėtas ryškiai mėlynas jūros vanduo, baltas paplūdimių smėlis, nedidelis atstumas nuo vienos idiliškos įlankos iki kitos ir skirtingos salose siūlomos pramogos ar malonumai. Teigiama, kad šis salynas yra populiariausias atostogas atvirame vandenyje leisti mėgstančių žmonių tikslas pasaulyje. Be egzotiškos gamtos atostogautojus ši salų grandinė traukia ir palankiais vėjeliais bei ypatingai – saugia jūros teritorija. Skaičiuojama, kad per savaitę atostogautojai šioje Karibų jūros dalyje išsinuomuoja daugiau nei 100 laivų.

 

karibai5.jpg

 

Manote, kad tokios atostogos skirtos jūra „sergantiems“, turtingiems žmonėms? Paskaičiuokime. Laivo, kuriame telpa 4–6 asmenys, savaitės nuomos kaina siekia 2–5 tūkst. JAV dolerių (5–13 tūkst. litų), priklausomai nuo to, kuriuo metų laiku ketinate laivą išsinuomoti ir nuo to, kiek ir kokių patogumų laive tikitės. Jei tarp draugų ar pažįstamų kompanijos, su kuria norėtumėte praleisti atostogas, yra turinčių patirties plaukiojime, galėtumėte apsieiti ir be laivo kapitono, kurio paslaugos kainuoja dar apie 150 JAV dolerių  (389 litus) dienai (taigi 2723 litus savaitei).

 

karibai7.jpg

 

Jei manote, kad per atostogas apsieisite ir be to, kad jums kažkas gamins maistą, tuomet galėtumėte sutaupyti dar per 150 JAV dolerių (389 litus) dienai, nesisamdydami privataus virėjo. Apsirūpinti maistu laive yra išties labai nesudėtinga: salose įsikūrusios parduotuvės jums maistą pristatys tiesiai į denį. Bemaž brangiausia dalis – lėktuvo bilietai į Karibus. Antra vertus, turint tikslą ir svajonę, susidaranti suma neatrodo neįmanoma.

 

karibai3.jpg

 

Tuo tarpu tokių atostogų įspūdžiai neįkainojami. Jei pabosta tiesiog tingiai plaukti laivu, bet kada galite stabtelti vienoje iš daugybės salų. Antai Mergelės Gordos saloje galite išsinuomoti banglentes, jėgos aitvarus, burlentes ar net užsisakyti ekskursiją-žygį saloje.

 

karibai1.jpg

 

Plaukiojimas aplink Didžiosios Britanijos Mergelių salas suteikia galimybę susidaryti savo paties maršrutą ir keisti jį kaskart, kai norisi kažko naujo. Jei pabodo salose siūlomos pramogos ir norite ramybės – salos pasiūlys ramų užutekį ir paplūdimius, kuriuose apart jūsų gali nebūti jokios kitos gyvybės.

 

karibai.jpg

 

Vienintelis svarbus dalykas: tokioms atostogoms reikia gerai pasiruošti. Gerai pamąstykite, kokį laivą geriausia išsinuomoti, pasidomėkite, kaip apie bendrovę ar privatų asmenį, iš kurio ketinate nuomotis laivą, atsiliepiama interneto platybėse. Jei prireiks kapitono, pasidomėkite, kokia yra jo patirtis. Tai padarę užsitikrinsite, kad per atostogas nereiks sukti galvos dėl pašalinių dalykų ir galėsite visiškai atsipalaiduoti. Tikslaus kelionės maršruto susidaryti tikrai nebūtina – lai jis priklauso nuo akimirkos emocijų.

 

karibai4.jpg

 

Parengta pagal kelioniumanija.lt, BBC ir kt. informaciją