Portofino – romantiškas pajūrio perlas

Autorius: Italija.lt , 2009, Balandžio 10d.

Kelionė prie Ligurijos jūros – visada mažytė šventė. Šį kartą norime pasimėgauti išvyka į miniatiūrinį kurortą Portofino.

Dangaus žydrumas, atsispindintis jūros gelmėse, sodri Viduržemio jūros augmenijos žaluma ir visi vaivorykštės tonai, nuspalvinę tipinius žvejų namelius, prabangius sodus ir žiedais išsipuošusius balkonus.

Stiprus jūros kvapas, lengvas gėlių dvelksmas, baziliko, rozmarino, salvijos aromatas čia susilieja, sukurdami jaukumo ir svaigumo jausmą.

Prabangiausių parduotuvėlių vitrinų spindesys apakina praeivius, o senovinės amatininkų krautuvėlės alsuoja ilgametėmis tradicijomis.

Portofino pakrantės autentiškumas – saugus uostas, kur iš naujo galima atrasti save, stulbinančios gamtos priebėgoje. Neišpasakyto didingumo uolos apaugusios egzotiniais augalais – miela oazė kiekvienai sielai.

Gyvybingos pakrantės gyvenvietės turistus žavi šimtmečių nepaliestais senamiesčiais, prabangia šiuolaikine architektūra, ilgais pajūrio pasivaikščiojimo takais, spalvų ir aromatų turtingais vietiniais turgeliais, tipiniais restoranėliais ir mielomis kavinukėmis.

Norintieji pajusti tikrąją gamtos dvasią gali pakilti aukščiau į Ligūrijos Apeninų kalvas, iš kurių atsiveria stulbinančios pakrantės panoramos.

Čia žalumos jūroje pasislėpę tikri Viduramžių architektūros perliukai – San Fruttuoso di Capodimonte abatija, Borzone abatija, ar įspūdinga Fieschi bazilika, apsupta alyvmedžių giraičių. Naujais įspūdžiais apdovanos pasikėlimas funikulieriumi į Santuario di Montallegro iš kur atsiveria nepakartojamos Tigullio įlankos vaizdas.

Aktyvaus poilsio mėgėjai gali išsiruošti į iškylą dviračiais ar pajodinėti raiti. Malonu leistis į apžvalgines keliones laivu, kai sūrus jūros vėjelis švelniai kedena plaukus, o saulės spindulėliai glosto skruostus. O kur dar maudynės skaidrioje jūroje ir poilsis mažučiuose paplūdimiuose…

Nuotykių ir atradimų diena prie jūros netrunka prabėgti, pasigrožėję saulėlydžiu, pamatytumėte elegantiškai pasipuošusį Portofino. Tūkstančiai švieselių ir bangų mūša lydėtų svaiginančio pasivaikščiojimo pajūriu metu, tol kol rastumėte jaukų, tipinį restoranėlį, siūlantį gardžiausiai paruoštus jūros „lobius“.

Portofino dažnai lyginamas su paslaptinga ir elegantiška moterimi, kurios kerai apsuka galvą ir neleidžia pamiršti romantiškos pažinties.