Praha, kuriai nuo seno prigiję „auksinio“ bei „100 bokštų“ miesto vardai, lankytojus vilioja turtingu istoriniu ir architektūriniu palikimu. Gineso rekordų knygoje užfiksuota, jog Prahos pilis, iškilusi virš miesto, yra didžiausia senovinė pilis pasaulyje. Lankantis Prahoje nemažai galima pamatyti nemokamai. Vardijame svarbiausius dalykus.
Senamiesčio aikštė
Kiekvienas iš spalvingų Senamiesčio aikštę (Staromestke Namesti) juosiančių statinių tarsi pasakoja savo istoriją. Viduramžišką miesto praeitį primena ir gatvės grindiniu kaukšinčių arklių tempiamos karietos. Tiesa, šiandien tradiciniais rūbais pasipuošę važnyčiotojai „medžioja“ pinigingus turistus… Senamiesčio aikštėje stovi viena iš gražiausių Prahos bažnyčių – Tyno Mergelės Marijos bažnyčia, savo gotikinėmis smailėmis kylanti virš kitų namų stogų. Kitos aikštės puošmenos – tai Šv. Mikalojaus bažnyčia ir Senamiesčio rotušė. Daugelis Senamiesčio aikštės namų netgi turi savo pavadinimus – „Aukso vienaragis“, „Jautis“, „Akmens varpo“ namas, „Akmens avinas“, „Rudoji lapė“, „Mėlynoji žvaigždė“ ir kt. Aikštės centre stovi paminklas Janui Husui.
Astronominis laikrodis
Senamiesčio rotušė ir jos bokštas iškilo dar XIV a. Nors įėjimas į rotušę ir pakilimas į 70 m aukščio bokštą yra mokami, tačiau turistus kur kas labiau vilioja užburiantis Astronominis laikrodis, įtaisytas rotušės pastato šone. Nuo XV a. veikiantis laikrodis tapo vienu iš Prahos simbolių. Tiesa, milžiniškas mechanizmas buvo ne kartą perdarytas, tačiau smalsuolius iki šiol traukia kas valandą pasikartojantis mini spektaklis: judančios apaštalų ir kitų veikėjų figūros.
Karolio tiltas
Prahos senamiestį su Mažuoju miestu (Mala Strana) jungiantis įspūdingas Karolio tiltas yra vienas iš Prahos miesto simbolių. Sklando legenda, kad XIV a. statant didingąjį tiltą į skiedinį buvo įmaišoma kiaušinių – kad šis tvirtesnis būtų. Daugiau nei 500 m besidriekiantį tiltą puošia gausybė statulų, vaizduojančių biblines figūras ir šventuosius. Skirtinguose Vltavos upės krantuose Karolio tiltą tarsi įrėmina du bokštai: Senamiesčio tilto bokštas ir Mažojo miesto tilto bokštas. Šiandien tiltą, kuriuo kadaise riedėdavo karietos, „užkariavę“ įvairiausi menininkai, pardavinėjantys savo kūrinius, gatvės muzikantai, suvenyrus siūlantys turistų „medžiotojai“.
Prahos pilies prieigos
Nors įėjimas į Prahos pilies vidų yra mokamas, nemokamai galima apsilankyti pilies kieme. Čia taip pat nemokamai galima stebėti sargybos keitimąsi ar aplankyti Prahos pilies sodus. Pilies teritorijoje taipogi yra ir žymiausia miesto bažnyčia – gotikinė Šv. Vito katedra. Nors įėjimas į šią didingą XIV a. pradėtą statyti katedrą nemokamas, tačiau neretai norint patekti į vidų tenka gerokai palaukti eilėje. Kita lankytina įžymybė – Auksinė gatvelė, kurios pavadinimas prigijo nuo kadaise čia savo dirbtuves turėjusių auksakalių. Nedideli spalvingi nameliai siaurai gatvelei suteikia autentiškumo atspalvį.
Žydų kvartalas
Žydų kvartalas, dar vadinamas Josefovu – tai senojo žydų geto vieta. Didžioji dauguma geto lūšnyno buvo nugriauta XIX a. pabaigoje, o šiandien iš likusių lankytinų kvartalo vietų žymiausios yra senosios žydų kapinės, senoji naujoji sinagoga, Maiselio sinagoga, žydų rotušė. Senosiose žydų kapinėse stebina kone vienas ant kito sugrūsti paminklai: maždaug tris šimtmečius žydams buvo draudžiama mirusiuosius laidoti kitose miesto kapinėse, tad šiame nedideliame plotelyje žmonės buvo laidojami sluoksniais – iki 12 sluoksnių į gylį. Iki šių dienų ši laidojimo vieta išlaikė XV a. įkurtų kapinių plotą. Kapinės buvo naudojamos iki XVIII a. pabaigos.
Prahos sodai
Praktiškai visus Prahos sodus galima lankyti nemokamai. Žymiausi iš miesto sodų – tai Karališkasis sodas, esantis už Prahos pilies, renesansinis Valenšteino sodas, įkurtas Mažajame mieste, Pietinis sodas, žaliuojantis virš pilies gynybinių įtvirtinimų ir kviečiantis pasigrožėti nuostabia miesto panorama.