Renginiai Briuselyje

Autorius: Raminta Žalkauskaitė | Kelionių manija , 2010, Balandžio 01d.

Pavasarį ar vasarą lankydamiesi Briuselyje atkreipkite dėmesį į renginių įvairovę, kuri būdinga šiam Europos miestui. Dėl čia vyraujančio klimato visais metų laikais vyksta renginiai patalpose ir po atviru dangumi. Žiemą yra drėgna, o vasarą nekaršta, tad tiek miesto istoriniuose pastatuose, tiek šiuolaikiškuose stadionuose klesti kultūrinis gyvenimas. Visus metus Briuselyje vyksta įvairūs festivaliai: dinamiškos, gyvos istorinės eisenos, ar išradingos Europos eksperimentinio meno šventės.


Pavasaris


Turiningas Briuselio kultūrinis gyvenimas įsibėgėja, kai tik pailgėja gaivios pavasario dienos ir miestą pradeda lankyti turistai. Įvairiose vietose po atviru dangumi vyksta muzikos festivaliai. Kai pražysta miesto parkai, visuomenei atidaromos pasaulinio garso Laekeno tropinės oranžerijos, o Briuselio šokolado gamintojai ruošia skanumynus Velykoms.


Balandis


Velykos (Velykų sekmadienis)

Kasmet vyksta velykinių kiaušinių paieškos (tikima, kad šie kiaušiniai buvo paslėpti po Romos bažnyčių varpais). Daugiau nei 1000 ryškiaspalvių velykinių kiaušinių suaugusieji paslepia Karališkajame parke (Parc Royal), o mažieji belgai jų ieško rausdamiesi gėlių lysvėse.

Sablono Baroko pavasaris (trečioji savaitė)

Grand Sablon aikštėje renkasi nauji klasikinės muzikos ansambliai, kuriuose grojantys jaunieji belgų talentai atlieka XVII a. muziką.

Karališkosios oranžerijos Laekene (12 dienų, datos keičiasi)

Privačios Belgijos karališkosios šeimos oranžerijos visuomenei atveriamos, kai sužydi jose pasodinti egzotiški augalai ir kaktusai. Stulbinančiuose XIX a. stiklo ir kaliojo plieno šiltnamiuose sutelkta šimtai retų augalų rūšių.

Flandrijos festivalis (balandžio vidurys)

Visų muzikos žanrų šventė, klasikos fiesta, joje išgirsite daugiau nei 120 koncertų, kuriuos atliks pasaulyje garsūs chorai ir orkestrai.

Scenes d‘Ecran (trečias savaitgalis)

Visame mieste kino žiūrovus vilioja daugiau nei 100 naujų europietiškų filmų.


Gegužė


Europos dienos renginiai (gegužės 7-9 d.)

Briuselis, Europos sostinė, didžiuojasi savo vaidmeniu Europos Sąjungoje; net „Besišlapinantis berniukas“ aprengiamas kaip „euro-entuziastas“ – žydros spalvos drabužiais, papuoštais geltonomis žvaigždėmis.

Kunsten FESTIVAL des Arts (gegužės 9-31d.)

Šis išradingumu garsėjantis teatro ir šokio festivalis – tai forumas, kuriame gali pasireikšti įdomūs nauji talentai.

Karalienės Elžbietos muzikinis konkursas (gegužė-liepos vid.)

Klasikinės muzikos gerbėjai plūste plūsta į šias prestižines muzikos varžybas, vykstančias jau penktą dešimtmetį. Jauni dainininkai, smuikininkai ir pianistai atsistoja žinomų dirigentų ir solistų priešakyje, kad paaiškėtų Europos studentų muzikų „čempionas“.

Briuselio dvidešimties kilometrų lenktynės (paskutinis sekmadienis)

Kartais net iki 20 000 energingų profesionalių bėgikų ir mėgėjų dalyvauja lenktynėse, vykstančiose įžymiausiomis miesto vietomis.

Džiazo maratonas (paskutinis savaitgalis)

Bistro ir kavinėse renkasi daugybė džiazo ansamblių, kuriuose kartais anonimiškai groja žymūs atlikėjai.


Vasara


Iškilmių sezonas prasideda liepos mėnesį kartu su Ommegang eisena. Visą vasarą skamba įvairių kultūrų muzika, klasikinės, džiazo ir avangardinės muzikos atlikėjai iš JAV ir Europos pasirodo įvairiose scenose – tiek mažose aludėse, tiek didžiuliame Karaliaus Bodueno stadione Heyselyje. Nepriklausomybės diena – Belgijos nacionalinė šventė. Šeimos noriai lankosi du Midi mugėje – didžiulėje atrakcionų aikštėje, užimančioje 2 kvadratinių kilometrų plotą, kurioje išrikiuoti paviljonai.


Birželis


Briuselio miesto vasaros festivalis (birželio pr.-rugsėjis)

Klasikinės muzikos koncertai vyksta keliuose žymiausiuose senuosiuose pastatuose.

Valonijos festivalis (birželis-spalis)

Koncertuose, vykstančiuose Briuselyje ir Flandrijos regione, atsiskleidžia geriausi jaunųjų Belgijos orkestrų muzikantų ir solistų talentai.

Couleur Cafe festivalis (paskutinis savaitgalis)

Šio festivalio koncertai, vykstantys tris vasaros vakarus suremontuoto Tour de Taxis prekių sandėlio patalpose, klausytojus supažindina su madinga ir naujoviška programa – čia galima išgirsti salsą, afrikiečius būgnininkus, modernų džiazą ir įvairių kultūrų muziką.

Fete de la Musique (paskutinis savaitgalis)

Dvi dienas trunkantys koncertai ir rečitaliai, kuriuose skamba viso pasaulio muzika, vyksta miesto salėse ir muziejuose.

Lankytinos vietos