Riva – šiauriausia Garda pakrantė

Autorius: Italija.lt , 2007, Balandžio 17d.

Apsupta impozantiškų kalnų, Riva del Garda įsikūrusi pačioje šiauriausioje, vingiuotoje pusmėnulio formos Garda ežero pakrantėje. Šioje Viduržemio jūros klimato oazėje, pasipuošusioje alyvmedžių ir palmių giraitėmis, turistai gali mėgautis visavertėmis atostogomis. Jau praeito amžiaus pradžioje Riva tapo populiariu kurortu, čia lankėsi Nietzshe, broliai Mann‘ai, Kafka. Turizmas buvo sparčiai plėtojamas iki Pasaulinių karų, kurie, be abejo, paliko savo žiaurų pėdsaką tykaus kurorto gražiame veide. Atsitiesę po skaudžių smūgių, gyventojai vėl kibo į darbus, siekdami nepaleisti iš rankų laimingos turizmo paukštės, todėl dabar su pasididžiavimu savo miestelį gali vadinti vienu iš Gardos pakrančių turistiniu centru.

Architektūros gerbėjus centrinėje aikštėje pasitiks senoviniai XIV amžiaus „Pretorio“ rūmai su įspūdingomis portikomis ir 1220 metais statytas 34 metrų aukščio „Apponale“ bokštas, skirtas gynybai, panaudotas kaip druskos ir javų saugykla, kalėjimas, apžvalgos postas Pirmojo Pasaulinio karo metais.

Miesto muziejus („Museo civico“) įsikūręs ant ežero kranto XII a. statytuose rūmuose – forte, iš visų pusių apsuptame vandens, kadaise priklausė Skaligjierių šeimai, venecijiečiams, Tento vyskupijai, austrams. Čia eksponuojami archeologiniai, geologiniai ir mineraloginiai radiniai, yra meno galerija, ginklų, senovinių rašytinių šaltinių kolekcijos. Vasarą tai pagrindinė kultūrinių renginių vyksmo vieta.

Venecijiečių palikimas dabina “Rocchetta” kalno papėdę, žvelgiančią tiesiai į miestelio centrą, balto akmens tvirtove, pastatyta 1508 metais. Iš jos atsiveria nepakartojamas ežero pakrantės vaizdas.

Tie, kuriems arčiausi prie širdies gyvos gamtos stebuklai, bus pakerėti šalia esančių vandens telkinių – Ledro ežeru (5 km į vakarus) su paleoetnografiniu muziejumi, Tenno ežeru (6 km į šiaurę) ir įstabiais Verone kriokliais (3 km į šiaurę).

Aktyvaus poilsio mėgėjai taip pat neliks nuskriausti. Daugiausia įvairovės atras vandens sporto aistruoliai – buriuotojai ir banglentininkai. Dėl ypatingo, šiam kraštui būdingo ir vyraujančio vėjo, vadinamo „Ora“, susidaro puikios sąlygos šių sportų klestėjimui. Galės nesnausti ir mėgėjai karstytis po stačias uolas. Čia netgi populiarus krepšinis! Miestelėnai didžiuojasi savo komanda, ginančia Riva garbę III – ioje Italijos krepšinio lygoje. Svarbioms rungtynėms pastatyta „Pala Garda“ arena, talpinanti nuo 1000 iki 1800 žiūrovų. O ką jau kalbėti apie dviratininkus, kurie čia zuja spiečiais.

Švelnus mikro klimatas gyventojams leidžia užsiimti žemdirbyste ir auginti citrusinius vaisius bei žinoma alyvmedžius. Nedideliame plote tarp Riva del Garda ir Torbone auga apie 100 000 alyvmedžių iš kurių spaudžiamas aukščiausios kokybės „Garda Trentino“ aliejus, suvartojamas pačių miestelėnų.

Vienintelis dalykas kurio nepavyks nuveikti Rivoje – pačiuožinėti ežeru pačiūžomis, nes paskutinį kartą vanduo buvo užšalęs 1709 metais.

www.italija.lt

Lankytinos vietos
Kelionių idėjos