Rojus, kurį renkasi prezidentai

Autorius: Lina Balsytė | Kelionių manija , 2010, Gruodžio 28d.

Kennebunkportas – toks neįprastas pavadinimas suteiktas nedideliam rojaus kampeliui rytinėje Jungtinių Valstijų pakrantėje. Tai, kad ši vieta ypatinga patvirtina ir faktas, kad savo poilsiui ją renkasi ir buvęs galingiausios pasaulio valstybės lyderis George'as W. Bushas vyresnysis – Kennebunkporte jis turi savo įspūdingą rančą, kurioje yra lankęsis ne vienas kitas pasaulio lyderis.

Visą vasarą Kennebunke, kurį nuo Kennebunkporto skiria tik tiltas, praleidusi Ema Blažytė kelioniumanija.lt pasakojo, kad sunkiai įsimenamą šios vietos pavadinimą vieni kildina iš kadais garsaus indėnų karvedžio vardo, susidedančio iš trijų žodžių: „Ken“ (liet. k. ilgas), „neb“ (liet. k. stovintis vanduo) ir „unk“ (liet. Žemė), tuo tarpu kiti iš indėnų kalbos išversto žodžių junginio „Kennebunk“, reiškiančio „vietą, kurioje dėkojama Dievui“.

„Kennebunkportą nuo Kennebunko skiria neilgas tiltas, taigi iš vienos gyvenvietės į kitą galima nueiti vos per kelias minutes. Tačiau jų skirtumai didesni, nei būtų galima įsivaizduoti. Vien plačiai paplitęs įsitikinimas, esą gyventi Kennebunkporte yra „lygis“, tuo tarpu gyventi Kennebunke – „nelygis“ daug ką pasako“, – šypsojosi Ema.

Kaip ir daugelis lietuvių studentų vasarą užsidirbti į JAV išvykusi mergina pasakojo, kad Kennebunkporte lietuviai labai greitai pasijaučia tarsi namuose. Taip jaustis pirmiausiai leidžia šiame miestelyje įsikūręs Šv. Antano lietuvių-pranciškonų vienuolynas. „Pirmieji pranciškonai į Kennebunkportą atvyko prieš maždaug 60 metų. Netrukus čia buvo pastatytas ir Šv. Antano vienuolynas. Tuomet vienas po kito netoliese ėmė dygti ir lietuvių menininkų kūriniai“, – įspūdžiais dalinosi Ema.

Pasak jos, vienuolyne ne tik galima išgirsti lietuvių kalbą, bet ir pasimėgauti lietuviškais patiekalais. „Čia gaminami net cepelinai!“, – juokėsi mergina.

 

Busho2-1.jpg

George W. Bush'o ranča

 

„Atostogų žemė“

Meino valstiją, kurioje yra Kennebunkportas, amerikiečiai dažnai pavadina „Atostogų žeme“. Emos teigimu, priežasčių tam yra labai daug. „Meino valstijos krantus skalauja ilgesingas Atlanto vandenynas. Ši valstija Amerikoje garsėja ir savo įstabia bei neįpareigojančia gamta. Kennebunkporte ir Kennebunke gyventojų nedaug ir tie mieli ir draugiški žmonės. Ko daugiau reikia ieškantiems ramybės ir atokaus kampelio poilsiui?“, – svarstė Ema.

Ji taip pat pažymėjo mananti, kad Meino valstija jau kurį laiką konkuruoja su Floridos valstija dėl vieną iš šių valstijų pasirenkančių į pensiją išėjusių amerikiečių. „Ilgą laiką Jungtinių Valstijų pensininkų rojus buvo Florida, dosni savo šiltu klimatu, soduose augančiais greipfrutais, palmėmis ir puikiais golfo laukais. Vis dėlto rimta konkurente Floridai tapo Meino valstija, kurią pensininkai mielai renkasi dėl mano jau minėtos ramybės ir išties įspūdingai romantiškos gamtos“, – kalbėjo Ema.

 

jav-meino-valstija.JPG

 

Mergina pasakojo, kad jai didžiausią įspūdį paliko statūs ir akmenuoti Meino valstijos krantai, ant skardžių stovintys pastatai, įspūdingi švyturiai ir tarsi iš serialo „Namelis prerijose“ „ištraukti“ namai. „Amerika yra jaunas žemynas, tačiau būdamas Meine tarsi prisilieti prie istorijos. Namai čia tarsi muziejuje, alsuojantys senove ir istorija“, – kalbėjo mergina.  

Ji taip pat pažymėjo, kad nors Kennebunkportas turi daugybę dalykų, kuriais gali pasigirti ir didžiuotis, tai, kad G. W. Bushas čia turi savo rančą yra faktas, dėl kurio šio miestelio gyventojai didžiuojasi ir džiaugiasi labiausiai.

 

jav-meino-valstija1.jpg

 

„Kai atvykau į Kennebunkportą, visas miestelis buvo išpuoštas JAV vėliavėlėmis ir užrašais, sveikinusiais buvusį Amerikos lyderį su gimimo diena. Šie žmonės išties didžiuojasi, kad jų rojaus kampelį pasirinko ir ši istorinė asmenybė“, – pasakojo Ema.

Merginos teigimu, nors dirbti Kennebunkporte jai labai patiko, visgi kitą sykį rinktųsi kitą Amerikos miestą, kur būtų „truputį daugiau gyvybės“.

 

Nuotraukos Emos Blažytės