Slėpiningas kalnų grožis Malcesine

Autorius: Italija.lt , 2008, Liepos 14d.

Tikiu, kad meilė kalnams gali būti tokia pat stipri kaip ir meilė jūrai. Gamtos didybės pajautimas, beribės laisvės ir ramybės jausmas, susikaupimas ir galimybė įsiklausyti į save, pamiršus kasdienius rūpesčius, kiekvienais metais nenumaldomai traukia žmones į kalnus. Tačiau ne visi išdrįsta apsiginkluoti alpinisto įranga ar kalnų slidininko ekipiruote. Norintiems nevaržomai ir neįpareigojančiai pasigrožėti Alpių priekalnių vaizdais siūlome aplankyti Malcesine miestelį, prisišliejusį prie Gardos ežero, kur į dangų kyla pakėlėjai visus norinčius keliantys į debesų šalį.

Malcesine viduramžių dvasia dvelkiantis mažas miestelis, kurio pažiba Scaliger'ių pilis, menanti Veronos viešpatavimą visoje rytinėje Gardos ežero pakrantėje. Mielos, jaukios gatvelės su krautuvėlėmis ir kavinukėmis, kaip ir visur vilioja atvykėlius. Tačiau svarbiausias miestelio traukos taškas yra pakėlėjai į „Monte Baldo“ kalną, dar dažnai vadinamą „Europos sodu“. Čia tarsi takoskyra tarp Alpių ir Viduržemio jūros klimato, leidžianti vešėti pačiai turtingiausiai augmenijai ir klestėti įvairiausiai gyvūnijai.

Nepakartojamas peizažas tarp žemės ir dangaus, kaip ant delno atskleidžia visą Gardos ežerą ir jį supančią kalnų grandinę. Natūralus gamtos spalvų teatras visais metų laikais žavi ir užburia. Žiemą čia renkasi slidinėjimo mėgėjai, galintys rinktis tarp įvairaus sudėtingumo slidinėjimo trasų. Atėjus pavasariui, lankytojai gali išgyventi nepakartojamą jausmą, kai ežero pakrantėje šviečia ir kaitina saulutė, o viršuje kalną dar puošia tirpstantis sniegas ir pro šalį plaukia cukrinius avinėlius primenanatys debesys. Pamažu tirpstant sniegui, krašovaizdis pasipuošia spalvotu gėlių kilimų, tarp kurių galima išvysti net 60 rūšių orchidėjų. Toliuose matyti besiganančios karvutės, kurių pienas ir iš jo pagaminti sūriai savyje sukaupia visą aromatų gamą. Atėjus vasarai, ši gamtos grožio svetainė sulaukia nemažai ilgų pasivaikščiojimų ar pasivažinėjimų dviračiais kalnuose mėgėjų dėmesio. Įvairaus sudėtingumo ir trukmės maršrutai atskleidžia kvapą gniaužiantį kalnų grožį ir didingumą. Aksominis ruduo, nudažęs augmeniją šiltomis paletės spalvomis, leidžia pajusti neapsakomą ramybę ir susikaupimą.

Iš Malcesine miestelio į kalną kelia modernūs pakėlėjai, kurie iš lėto sukdamiesi aplink savo ašį 360° laipsnių kampu, leidžia apžvelgti peizažą. Pakėlėjai talpūs, todėl norintiesiems suteikiama galimybė gabentis net kalnų dviratį. Pasikėlimas ir nusileidimas vienam asmeniui kainuoja 17 eurų. Tvarkaraščius ir nuolaidų sistemą, galite pasitikrinti tinklalapyje www.funiviedelbaldo.it.

Mes siūlytume prieš pasikėlimą apsirūpinti patogia apranga, avalyne ir maisto krepšiu, kad galėtumėte visą dieną mėgautis nepakartojamais įspūdžiais ir meile kalnams.