Smagi žiemos pramoga – pasivažinėjimas šunų kinkiniu

Autorius: Kelionių manija , 2010, Gruodžio 22d.

Pasivažinėjimas šunų kinkiniu – šiandien populiari žiemos pramoga Skandinavijoje ir kituose šiaurės kraštuose – Aliaskoje, šiaurės Kanadoje, Sibire, Grenlandijoje. Šios transporto priemonės gimtinė yra šiaurės šalys: nuo seno tai buvo bene vienintelis būdas atšiauriose vietovėse gabenti krovinius bei keliauti žiemą.

Į kinkinį paprastai yra kinkomi dresiruoti tam tikrų veislių šunys – Sibiro haskiai, Aliaskos malamutai, taip pat samojedai, laikos. Trumpesnėms distancijoms įveikti kinkomi 2-4 šunys, ilgesnėms – 6-10 šunų. Kinkinio šunys turi mėgti greitį ir bėgimą. Sibiro haskiai – vieni ištvermingiausių kinkomų šunų, itin tinkami ilgoms distancijoms.

Užsienyje pasivažinėjimus šunų kinkiniais organizuojančios kompanijos siūlo įvairiausius variantus – nuo trumpo pasivažinėjimo iki ištiso maršruto, trunkančio savaitę. Tokių išvykų metu siūloma aplankyti vietinių gyventojų (priklausomai nuo šalies – eskimų, lapių, samių ir kt.) gyvenvietes, paragauti vietinių patiekalų, pasigrožėti nepaliestos gamtos vaizdais, patirti begalę nuotykių, apsistoti žmonių užmirštose vietovėse ir t.t.

 

sunu-kinkiniai.jpg

 

Lietuvoje taipogi galima rasti šio sporto ir pramogos entuziastų bei siūlančių pasivažinėti šunų traukiamais kinkiniais. Tokių pasivažinėjimų metu galima keliauti su intruktoriumi ar bandyti patiems pramokti valdyti kinkinį.

 

sunu-kinkiniai5.jpg

 

Užsienio šalyse rengiamos šunų kinkinių lenktynės. Tokios lenktynės taipogi organizuojamos jau ir Baltijos šalyse. Jei nėra sniego, galimas variantas, kuomet vietoje rogių kinkinys traukia specialų vežimėlį.  Manoma, jog šunų kinkinių lenktynių idėja gimė dar vadinamosios Aukso karštinės laikais, kuomet XIX a. pabaigoje tolimojoje Aliaskoje aukso ieškotojai pramogaudavo varžydamiesi, kieno kinkinys greitesnis. Tuo metu atšiauriajame krašte nebuvo kitų susisiekimo priemonių.

 

sunu-kinkiniai6.jpg

 

Įdomu tai, kad į profesionalų sportinį kinkinį šunys parenkami netgi atsižvelgiant į jų charakterio bruožus. Mat čia labai svarbu bendradarbiavimas ir bendro tikslo siekimas. O šie tikslai neatsiejami ir nuo gero lyderio. Tad kinkinyje kiekvienas šuo turi savo vietą ir užduotį: stipriausi šunys kinkomi arčiau rogių, o kinkinio priekyje bėga šuo-lyderis, paklūstantis rogininko komandoms. Gero šuns-lyderio savybės – paklusnumas šeimininkui, pasitikėjimas savimi, drąsa.

 

sunu-kinkiniai4-1.jpg 


Taip pat skaitykite:

„Ledinė“ idėja: nakvynė ledo viešbutyje

Laplandija, arba kur gyvena Kalėdų senelis

 

 

Lankytinos vietos