Tarptautinių kelionių automobiliu Top 10 (I dalis)

Autorius: Alfa.lt , 2008, Rugsėjo 24d.

Vairavimas savaime yra privilegija. Jei kalbame visiškai nuoširdžiai, vairavimas mums yra tarsi neperleidžiama teisė. Tai kaip esminis patogaus tokio, kuriuo verta mėgautis, gyvenimo elementas. Kai kuriems žmonėms vyrukai su katėmis atrodo įtartini, bet labiau kritiškiems įtarimą kelia vyrukai, kurie nejaučia aistros vairavimui. Sėdėjimas už vairo tuo pat metu atpalaiduoja ir suteikia energijos. Negriežti arba neegzistuojantys greičio apribojimai ir puikus kraštovaizdis praturtina sielą.

Neseniai nuleidome du ratus ant grindinio, ieškodami puikių motociklų maršrutų. Po tokios ilgos misijos pajutome svarbią pareigą aptarti platesnius kelius, sako Askmen.com. Pasiimkite savo pasą, keletą mėgstamų plokštelių ir mėgaukitės keliais visame pasaulyje. Šie maršrutai driekiasi per įvairų klimatą ir kraštovaizdį penkiuose žemynuose. Būsite tikrai nustebinti bent keletu iš dešimties pateikiamų maršrutų.

Nr. 10: Autobanas, Vokietija

Ar tokie automobilių gamintojai kaip Audi, BMW, Mercedes-Benz ir Porsche būtų pagaminę ką nors įspūdingo, jei savo galiniame kieme neturėtų žymiojo vokiečių greitkelio? Nuo 1932-ųjų, kai nutiesta pirmoji jo dalis nuo Bonos iki Kelno, Vokietijos greitkelio sistema tapo legendine neribojamo jaudulio autostrada… beveik. To dažnas nesupranta, bet tik dalis sistemos neturi greičio apribojimų. Austrų ir šveicarų greitkeliai taip pat varžo jūsų kelionės greitį, tad net nebandykite apsimesti nieko neišmanančiu turistu, kai būsite sustabdytas policijos. Geriau važiuokite tiesiai į pietinę Vokietiją, kur dauguma plačiųjų kelių neturi greičio limitų.

Turo žavesys: A90–A99 Bavarijoje. Tiesių kelių, kalnų ir posūkių maršrutas yra tikras vairavimo malonumų gūsis.

Nr. 9: Bolonija, Italija

Sakoma, kad mašina geriausiai pasirodo ant namų grindinio, o jos asmenybė atspindi tuos, kurie ją pagamino. Būtent taip yra ir Bolonijos provincijoje – regione, kur Ferrari, Lamborghini ir Maserati sukuria savo magiją. Skriedami per siauras kaimelių gatveles, kalvų papėdes ir kalnus, pajusite tokią varžybų dvasią kaip Mille Miglia – Tūkstančio mylių – kelių lenktynėse, Italijoje vykdavusiose XX a. viduryje. Turėkite galvoje, kad A13 ir kitos autostrados turi 130 km/val. greičio limitą mašinoms su varikliais, kurių tūris ne mažesnis nei 1,1 litro. „Polizia“ nėra griežta, bet atleis tikrai ne viską. Norėdami pasimėgauti geriausia vairavimo Bolonijoje dalimi, pasukite į strade bianchi (tai reiškia kaimo kelius, jei jūsų italų kalba nėra ideali).

Turo žavesys: kai galvojate, kad jus sustabdys už greičio viršijimą, policija pralekia pro jus dar greičiau.

Nr. 8: Millau Viadukas, Prancūzija

Tartum Pietų Prancūzijai neužtektų pagarsėjimo parasparniais ir rokforo sūriu, ten dar yra ir Millau miestelis. Važinėtis jo apylinkėse – tikras malonumas. Centrinio kalnų masyvo keliuose rasite įvairių nuolydžių ir posūkių, kurių trokšta kiekvienas savimi pasitikintis vairuotojas. Vien jau tai yra įtikinamas argumentas įtraukti šį regioną į Askmen.com sudaromą sąrašą, bet tikrai įspūdingą šį maršrutą padaro plienas. Su nepakartojamu kraštovaizdžiu rungiasi Millau viadukas. Net turint omenyje, kad daugumai vairavimo entuziastų tiltai nesukelia ypatingo susižavėjimo, šis tiltas išlieka nepaprastas. Už maždaug 3,5 euro galėsite pervažiuoti šį keturių juostų dangų remiantį greitkelį, kurio aukščiausia vieta yra 341 metras virš Tarno upės vandenų. Tiltas atidarytas 2004-aisiais. Jis pralenkė anksčiau Europos aukščiausių kelių karaliumi tituluotą Austrijos „Europos Tiltą“.

Turo žavesys: važiavimas A75-uoju giriantis, kad pervažiavai aukščiausią pasaulio tiltą automobiliams.

Nr. 7: Didžiojo Vandenyno kelias, Australija

Jei jūros lygis jums patinka labiau, keliaukite žemyn į Australiją ir pervažiuokite Didžiojo Vandenyno keliu. Važiuodami šiuo keliu, grožėsitės Pietų Viktorijos peizažais – kurortinius miestelius keis švyturiai, o juos – Otovėjaus drėgnieji miškai. Skriesite pietine Vandenyno pakrante tarp Lorno ir Apollo Bėjaus. Bellso paplūdimio bangos tokios didžiulės, kad apie jas svajotų kiekvienas banglentininkas. Pasieksite ir Dvylikos, iškaltų kalkakmenyje, Apaštalų, kyšančių iš vandens Porto Campbello Nacionaliniame parke, statulas. Didžiojo Vandenyno kelias, baigtas 1932-siais, yra tikras australų pasididžiavimas ir puiki pramoga viso pasaulio keliautojams.

Turo žavesys: atsigaivinimas šviežiomis jūrų gėrybėmis ir vietiniu vynu.

Nr. 6: Pakrantės keliai, Portugalija ir Ispanija

Pamenate dalį apie automobilį, geriausiai važiuojantį savo namų grindiniu? Galbūt šią teoriją reikėtų taikyti plačiau. Askmen.com teigia: kai Europos automobilių gamintojas surengia spaudos konferenciją ir užveda naujų automobilių variklius nutrūktgalviams žurnalistams, tai dažniausiai vyksta kalvotose Ispanijoje ir Portugalijoje. Kai kuriuos tai pritrenkia. Ispanija yra žinoma dėl griežto eismo taisyklių vykdymo. Tai galėtų praversti Portugalijoje, nes šalis pasižymi prastais keliais ir dar prastesniais vairavimo įpročiais. Tiesą sakant, Ispanijos policininkai, tikri malonumų priešininkai, padeda puoselėti vairavimą be streso, leidžiant sau pasimėgauti įvairiu peizažu. O Portugalijoje taip pat imtasi tvarkyti greitkelius ir vairavimo kultūrą.

Turo žavesys: aplankykite Cabo da Roca Portugalijoje (Europos labiausiai į vakarus nutolusį tašką), važiuodami per IC19 ir A5 Cascais link ir ištisą seriją žiedinių sankryžų, kol pririedėsite jūrą. Taip pat galite Europos keliu nuvažiuoti iki pietinio Gibraltaro iškyšulio. Tai – Jungtinės Karalystės, ne Ispanijos, teritorija.

Taip pat skaitykite:

Tarptautinių kelionių automobiliu Top 10 (II dalis)