Tarptautinių kelionių automobiliu Top 10 (II dalis)

Autorius: Alfa.lt , 2008, Rugsėjo 25d.

Nr. 5: Kumamoto, Japonija

Daug vakariečių įsivaizduoja, kad Japonija yra milžiniško tempo, neoninių miestų ir kiekviename kvadratiniame centimetre prisigrūdusių žmonių šalis. Ar tokia vieta gali būti viena geriausių tarptautinių važiavimo maršrutų? Tiesą sakant, taip. Tirštai apgyvendinta Japonija turi ir kitą medalio pusę. Kalnuotose provincijose gyvenimo tempas nukrenta iki saugios ribos ir gyvenimas juda gan lėtai. Čia taip pat rasite vaizdingų, puikiai sutvarkytų ir automobiliais neužkimštų kelių. Pavyzdžiui, važiuodami Kyushu salos greitkeliu Kumamoto apskrityje, patirsite neišdildomų įspūdžių. Manoma, kad iš šių vietų kilo Japonijos civilizacija, tad turėsite progos pasigrožėti įspūdingais vaizdais ir tradicine japonų architektūra, kurios seniai nebėra monotoniškuose, pernelyg išsivysčiusiuose miestuose.

Turo žavesys: pasipraktikuokite savo slydimo – drifting – techniką šalyje, kurioje ji atsirado. Tik būkite atsargūs: šonu lėkti siaurais kalvų posūkiais – ne visų galimybėms.

Nr. 4: M8, Škotija

Nors čia dauguma maršrutų yra per seni, kad būtų įvardinti puikiais, Jungtinė Karalystė vis tiek turi ištisus kilometrus vairavimo entuziastus viliojančių kelių. Į Škotiją dažniausiai neatkreipiamas pakankamas dėmesys, nors nuvykti ten verta. „Da Vinčio Kodas“ galbūt pritraukia ten daugiau turistų, bet jie apsiriboja įkalčių ieškojimu Roslyn koplyčioje prie Edinburgo. Skirtingas ir netikėtai kintantis šalies paviršius skirstomas į Plokštikalnes (Highlands), Vidurio žemumas (Central Lowlands) ir Pietines aukštumas (Southern Uplands). Vieno kalno apvažiavimas, vadinamas „Ilsėkis dėkingas“, kadaise buvo liūdnai pagarsėjęs automobilių variklių perkaitinimu bent kartą, kylant į viršų. M8 yra pagrindinis greitkelis, nors jūs galite užsimanyti pasukti į puikius šalutinius kelius užmesti akį į kokią nors pilį ar pasimėgauti labiau vingiuotu maršrutu.

Turo žavesys: A82 veda pro Loch Nesso pakrantę. Stabtelkite ir pažvelkite į ežerą: galbūt Nesė iškiš galvą iš vandens kaip tik jums važiuojant pro šalį.

Nr. 3: Vakarų Cape, Pietų Afrika

Jei manote, kad Afrikoje galite vairuoti tik Land Roverį ir tai daryti tik safaryje, teks galvoti iš naujo. Nekreipiant dėmesio į kaimo keliukus, pagrindiniai šalies greitkeliai gana gerai prižiūrimi.

N1, N2 ir N7 vakarų Cape yra netikėtai puikūs. Juose galioja 120 km/val. apribojimas. Būkite atsargūs: į kelią netyčia gali išbėgti koks nors gyvūnas. Nepaisant gyvųjų kliūčių, važiavimas pietų Atlanto ir Gerosios Vilties Kyšulio keliais primena Viduržemio regioną, o klimatas ten puikus.

Turo žavesys: Keiptaunas. Kartais jis gali būti pilnas turistų, bet verta prasibrauti per minią, kad aplankytumėte Kyšulio smaigalį ir Stalo Kalną.

Nr. 2: Šiaurės Tunisas, Afrika

Galbūt tai neprilygsta vokiečių Autobanui, bet ši teritorija vadinama Afrikos Alpėmis. Tiesą sakant, Šiaurės Tunise yra puikių kalnų kelių, kuriuos verta išbandyti. Čia ne vieta trapiai egzotiškai mašinai, nes tikriausiai teks susidurti su prieštaringos kokybės keliais, apie kuriuos iš anksto vargiai įspėjama. P5 ir P17 patys savaime yra puikūs, nors kartais pasitaiko ir nemalonių dalykų. Pavyzdžiui, net jei važiuojate ne itin ilgą atkarpą, tikrai varginantis pasirodys vietinis eismas, skubantis su visu artritu sergančio vėžlio pajėgumu (tai yra kur kas mažiau nei šalyje leistini 100 km). Tai yra kaina, už kurią gaunate įsimintiną trasą su unikaliu kraštovaizdžiu, kurioje pamatysite ir po visą regioną išsibarsčiusius romėnų kaimelių griuvėsius. Tai – maršruto vinis: dėmesį patraukiantys istorijos ženklai ir malonus važiavimas. Šiaurės Tunisas tikrai pranoks jūsų lūkesčius.

Turo žavesys: Dougga, vieni geriausiai išlikusių romėnų kaimelių griuvėsių. Miestelis yra prie pat P5 kelio, o jo amžius, kaip manoma, siekia IV amžių pr. Kr.

Nr. 1: Baja Kalifornija Sur, Meksika

Šis maršrutas neskirtas kasdieniam vairuotojui. Iš tiesų, jei abejojate, ar jūsų nervai atlaikytų dviejų juostų greitkelį, pilną rizikos, dėkite lagaminus atgal po lova. Bet jei turite potraukį nuotykiams ir esate gerai pasiruošęs, pabandykite tai. Į pietus nuo Meksikos sienos geriausias kelias per Baja Kalifornija Sur yra greitkelis, žymimas pirmu numeriu. Tai nieko nesako: čia ne tas maršrutas, kurį renkatės, kad išvengtumėte kraterio dydžio kelio duobių (nebus įmanoma) ar greit nuvyktumėte į Cabo San Lucasą. Dauguma nepatars pro ten važiuoti naktį, likusieji primygtinai siūlys neviršyti 80 km/val. greičio. Bet kokiu atveju, jei esate patyręs vairuotojas su tvirtu ir patikimu automobiliu, rinkitės šį maršrutą. Jūsų atlygis bus puikus oras ir gražūs vaizdai.

Turo žavesys: kai pasieksite Cabo San Lucasą, galėsite iki valios mėgautis San Lucas Marina ir Pasaulio Krašto peizažais. Jei nebesėsite prie vairo, metas tekilai!

Taip pat skaitykite:

Tarptautinių kelionių automobiliu Top 10 (I dalis)

Alfa.lt logo1-1.gif