Top 10: epinės gyvenimo kelionės

Autorius: Alfa.lt , 2008, Gruodžio 31d.

Kiekvienas žmogus savo gyvenime turi nukeliauti bent vieną epinę kelionę. Tai ne turistinis apsilankymas Egipte, ne kelių savaičių „eurotripinis“ koliažas, o kelionė, kuri suvynioja tavo gyvenimišką patirtį ir neįtikėtiną pasaulio grožį bei keistumą į vieną didelę puokštę. Askmen.com siūlo 2009 metais pasiryžti būtent tokiai kelionei. Štai epinių kelionių Top dešimtukas:

10. Pamatyk saulėlydį prie Ajerso uolos

Australijoje esantis Ajerso „akmuo“ (taip pat vadinamas „Uluru“) yra vienas nuostabiausių ir tuo pačiu paprasčiausių gamtos stebuklų. Jo spalva keičiasi priklausomai nuo apšvietimo ir saulėlydžio metu jis įgyja neįtikėtiną ugningos raudonos atspalvį.

9. Nukeliauk į Antarktidą

Antarktida yra šalčiausia ir sausiausia vieta visoje planetoje, todėl daug pigių kelialapių į šį atokampį nerasi. Tačiau tai nereiškia, kad ten neįmanoma nukeliauti. Užsisakyk ekskursiją su laivu arktinės vasaros metu ir pamatysi tai, ką matė tik nedaugelis.

8. Pasivažinėk Rytų ekspresu

Agatha Christie išgarsino šį traukinį savo detektyve „Žmogžudystė Rytų eksprese“. Kelionė traukiniu atskleis pačias gražiausias Europos panoramas nuo Londono iki Venecijos. Traukinio prabanga yra kaip opijus tiek karališkų šeimų nariams, tiek roko žvaigždėms, tad tave ji tikrai užburs. Romantika ir nuotykiai laukia.

7. Keliauk „Route 66“ greitkeliu

Tai ilgiausias sutrupėjusio asfalto ruožas pasaulyje ir jis tęsiasi net per aštuonias JAV valstijas. Nuo Čikagos iki Santa Monikos beveik 4000 km besidriekiantis „greitkelis“, įtartini moteliai ir apskretusios benzino kolonėlės atras tavyje tikrąjį keliautoją.

6. Kopk į Kilimandžarą

„Bmycharity“ siūlo nuostabią kopimo patirtį net tiems, kurie nėra gimę uolų laipiotojai. Užkopti į Kilimandžaro kalną – tikras gyvenimo iššūkis, tačiau tuo pačiu jis tavęs nepražudys. Pasiekęs viršūnę, ne tik pasijusi iš tiesų gyvenęs, pamatysi žadą atimančius Afrikos vaizdus, bet ir rėmėjų dėka paaukosi savo išrinktam labdaros fondui.

5. Iššok iš lėktuvo

Tai turbūt pati prieinamiausia „gyvenimo patirtis“. Žinoma, pavojų yra, tačiau nėra geresnio būdo pasijusti gyvam, negu žiūrėti mirčiai tiesiai į akis. Jei nori dar įdomesnės patirties, pasirink iššokti iš lėktuvo ne Lietuvoje, o šalyje su neįprastais kraštovaizdžiais.

4. Aplankyk naujuosius pasaulio stebuklus

2006 metais išrinkti naujieji pasaulio stebuklai yra didieji kultūros ir istorijos simboliai. Kelionė bus ilga, nes pasirinkti iš ko tikrai yra: Kristus atpirkėjas Brazilijoje, Didžioji Kinijos siena, Koliziejus Italijoje, Indijos Tadž Mahalas ir kiti.

3. Patyrinėk vandenyno dugną

Nepakanka paprasčiausio vamzdelio ir plaukmenų, kad patirtum giliai slypinti vandenynų grožį, reikia rimtesnesnių įrankių. Garsusis nardytojas Jacques Cousteau rekomenduoja šalia Kosta Rikos esančią Koko salą. Taip pat gali išbandyti Australijos barjerinį koralų rifą, tačiau ten teks susidurti su kitais smalsiais turistais.

2. Kelionė aplink pasaulį

Daugelis žmonių taip ir nesuranda drąsos išeiti iš darbo, įsikasti giliai į kišenę ir per keturis mėnesius apkeliauti aplink pasaulį. Yra dvi alternatyvos: a) studentiškai tranzuoti su kuprinėmis arba b) keliauti prabangiu kruiziniu laivu. „Cunard‘s Queen Mary 2“ yra didžiausias ir brangiausias kada pastatytas laivas, plaukiantis iš Niujorko arba Southamptono į Indiją, Japoniją, Pietų Afriką ir Australiją. Jei kas rytą pabudęs kitame mieste nepajusi jaudulio, tavo gyvenime aiškiai trūksta daugiau nei kelionės.

1. Nukeliauk į kosmosą

Pavargai nuo pasaulio? Skrisk į Mėnulį. Daugelis vaikystėje svajojo plaukioti kosmoso erdvėse ir pagaliau tai tapo realia galimybe. Na, reali turintiems laisvus 200 tūkstančių dolerių. „Virgin Galactic“ pirmoji kelionė suplanuota 2010 metais. Pirmieji penki šimtai bilietų bus brangesni, tačiau vėliau jie „atpigs“ iki 20 000 dolerių.

Taip pat skaitykite:

Aukščiausio pasaulio krioklio paieškos (I dalis)

Aukščiausio krioklio paieškos (II dalis)

Alfa.lt logo1-1.gif