Top 10: istorinės vietos, kurias privalai nufotografuoti per gyvenimą

Autorius: Alfa.lt , 2010, Birželio 08d.

Pateikiame dešimt didžiausių ir įspūdingiausių žmonijos istorijos sumanymų. Pamatykite ir nufotografuokite juos, kol pats netapote istorija, rašo Askmen.com.


Nr. 10 Tadžmahalas, Indija

1983 m. įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldą. Šį 400 šimtų metų senumo mauzoliejų pastatė imperatorius Shahas Jahanas, kad įprasmintų savo nemirštančią meilę mėgstamiausiai žmonai. Šį statinį aplanko nuo 2 iki 4 milijonų lankytojų per metus. Tadžmahalas yra pritrenkiantis indiškos, persiškos ir islamiškos architektūros mišinys. Stenkitės greičiau nufotografuoti savo kadrą, kol šventovės konservavimo darbai dar nepradėti, siekiant apsaugoti baltą marmurą nuo erozijos, kurią sukelia užterštas oras.

 

Nr. 9 Ankor Vatas, Kambodža

ankorvatas.jpg

Šis miestas pastatytas tarp 1113 ir 1150 metų valdovo Suryavarmano II. Ankoro šventykla yra pirmiausia turistų lankymo vieta. Tai pats Khmerų imperijos centras, iš kurio XIII a. buvo valdoma didelė pietryčių Azijos dalis. Miestą sudarė maždaug 72 šventyklos sujungtos į bendrą kompleksą. Būdami ten, būtinai nufotografuokite Ankor Vatą, atsispindintį netoli esančiuose vandenyse.

 

Nr. 8 Tikalis, Gvatemala

tikalis-gvatemala.jpg

Šią vietą privalu aplankyti viešint Meksikoje ir Pietų Amerikoje. Tikalio miesto griuvėsiai yra Majų civilizacijos palikimas. Šis miestas yra didžiausias ir geriausiai žinomas. Jame stovi Majų piramidė, kuri yra 45 metrų aukščio ir geriausiai atrodo iš arti.

 

Nr. 7 Petra, Jordanija

petra-jordanija3.jpg

Petra į UNESCO pasaulio paveldą buvo įtraukta 1985 m. Beveik 40 metrų aukščio statinys, ikonomis dekoruotu paviršiumi, traukia turistus iš viso pasaulio. Petra, dar kitaip vadinama al Kaznė (iždas, lobynas) buvo prarastas po Kryžiaus žygių beveik penkiems šimtams metų. Petra iš naujo buvo atrasta 1812 m. per šveicarų ekspediciją.

 

Nr. 6 Didžioji Kinijos siena, Kinija

didzioji-kinu-siena.jpg

Maždaug 8850 kilometrų ilgio siena buvo statoma daugiau negu 2000 metų. Ši siena tęsiasi per įvairiausią kraštovaizdį – dykumas, laukus, kalnus. Ši sienos atkarpa vadinama Simatai yra 120 kilometrų nuo Pekino. Ji unikali tuo, kad nuo Simatai atsiveria neįtikėtinai vaizdingas kraštovaizdis. Tai, kad šis milžiniškas statinys yra matomas net iš kosmoso, daro jį vienu didingiausių architektūrinių žmonijos istorijos laimėjimu.

 

Nr. 5 Koliziejus, Italija

italija-roma2-800x600.jpg

Tikrasis šio statinio pavadinimas yra Flavijaus amfiteatras. Koliziejus, esantis Italijos sostinėje Romoje, tikriausiai yra labiausiai Romos imperiją charakterizuojantis statinys. Jis buvo skirtas įvairiausioms varžyboms ir rungtynėms, taip pat gladiatorių kovoms iki mirties. Šio pastato neįmanoma nepastebėti. Jame glūdi 2000 metų istorija. 50 tūkstančių vietų senovinė varžybų vieta atlaikė kelis žemės drebėjimus, nuolatinius potvynius ir laiką. Šio statinio konservavimas buvo atliktas tik vieną kartą 1990 m.

 

Nr. 4 Maču Pikču, Peru

peru-macu-pikcu.jpg

Pastatytas Inkų imperijos didybės laikais, apie 1460 m. Miestas pastatytas Maču Pikču kalno šlaite, 2350 m. aukštyje virš jūros lygio, prie Urubambos upės. Šio miesto niekada taip ir nesurado ispanų konkistadorai ir jo nenusiaubė. 2008 m. jis buvo įtrauktas į nykstančių pasaulio vietų šimtuką. Dideli turistų skaičiai kenkia miesto gamtai. Miestą galima nufotografuoti keliaujant per keturias dienas trunkantį kalnų žygį, kuris yra varginantis ir sunkus.

 

Nr. 3 Akropolis, Graikija

akropolis1.jpg

Akropolis buvo pagrindinis senovės Graikijos sostinės, Atėnų, centras. Šiuo metu šis „aukštutinis miestas“ yra vieta, kur renkasi graikai, protestuojantys prieš ekonominį šalies bankrotą. Ši vieta yra 7000 metų žmonijos civilizacijos liudininkė. Dauguma Atėnų vietų yra įspūdingos savo vaizdais, tačiau kadras su senovinėmis šventyklomis ir altoriais yra geriausias.

 

Nr. 2 Šventyklos kalnas, Izraelis

sventyklos-kalnas-izraelis.jpg

Ši vieta yra amžinas ginčas tarp islamo ir judaizmo tikinčiųjų jau tūkstančius metų. Tai pats geriausias islamiškos architektūros pavyzdys pasaulyje. Nepaisant jūsų politinių ar religinių įsitikinimų, Šventyklos kalnas turėtų būti kiekvieno žmogaus privalomų pamatyti istorinių vietų sąraše.

 

Nr. 1 Gizos piramidės, Egiptas

piramide1-800x600.jpg

Praėjo daugiau negu 3000 m. nuo piramidžių statybos pradžios, tačiau iki šiol nėra žinoma kaip jos buvo pastatytos. Jei jūs galite aplankyti tik vieną vietą iš mūsų sąrašo, tai turėtų būti ši vieta. Tai visų pasaulio stebuklų protėvis. Iki 1300 m. ji buvo aukščiausias statinys planetoje. Didžiojo Sfinkso namai ir visas Gizos slėnis yra nepamirštama vieta.

 

Taip pat skaitykite:

10 neatskleistų pasaulio paslapčių

Alfa.lt logo1-1.gif

 

Kelionių idėjos