Užburianti Indija

Autorius: Raminta Žalkauskaitė | Kelionių manija , 2010, Birželio 18d.

Šventosios karvės, prieskoniais gausi vegetariška virtuvė ir meditacija bei joga – tai yra tai, kas išskiria Indiją iš kitų šalių ir leidžia pajusti tikrąją šios šalies kultūrą.

Daugelis žmonių atvykę į Indiją patiria kultūrinį šoką, tačiau kelionė į šią šalį užburia ne vieną. Žmonės čia atrodo labai laimingi, net ir gyvendami palapinėje ar tiesiog gatvėje. Jie domisi į jų šalį atvykusiais užsieniečiais ir kartais gali rodyti įkyrų dėmesį. Net ir nemokantys angliškai dažnai moka kelis pagrindinius klausimus „What is your name?“ ir „Where are you from?“
Vyro ir moters santykiai

Pirmą kartą atvykus į Indiją gali pasirodyti, kad tai – homoseksualų kraštas, nes gatvėje nepamatysi rankomis susikabinusių ar apsikabinusių vaikino ir merginos. Tačiau indams labai įprasta rodyti šiltus jausmus tarp tos pačios lyties atstovų. Visai natūralus vaizdas gatvėje – už rankų susikibę vyrai. Ir tai visai nereiškia, kad jų seksualinė orientacija būtų kitokia nei priimta. Dviejų jaunų žmonių santuoka Indijoje yra tėvų reikalas ir jaunieji retai kada turi galimybę rinktis. Net ir susituokus nepriimtina rodyti jausmus. Indijoje per vestuves mergina neturi teisės džiaugtis, nes po vestuvių ji eis gyventi pas vyro tėvus.

Informacinių technologijų srityje Indija yra pakankamai išsivysčiusi šalis ir neigiamą Vakarų kultūros suvokimą čia formuoja internetas. Iš Europos atkeliavusiose pornografinėse juostose įvairaus amžiaus indai vyrai dažniausiai mato baltaodes moteris. Tad šios jų sąmonėje neretai asocijuojasi su laisvo elgesio merginomis. Todėl Indijoje nepatartina ir gali būti net pavojinga baltosioms moterims vienoms vaikščioti gatvėje.

indija13.jpg
Šventos ir naudingos karvės

Indai nepjauna karvių, nes laiko jas šventomis. Kadaise vien už pasikėsinimą nužudyti karvę nusikaltėliai būdavo žiauriai baudžiami. Karvės nužudymas čia tolygus žmogžudystei. Šioje šalyje palaidos karvės vaikšto kur nori, guli paplūdimiuose ar tiesiog ant kelio, o pasenusios yra paleidžiamos ir toliau jos savarankiškai gyvena gatvėje.

Indai įvairiai panaudoja karvės šlapimą ir išmatas. Jie naudojami religinėse apeigose. Daugelis induistų karvių šlapimą laiko šventu ir mano, kad jis turi gydomųjų savybių. Pasak jų, karvės išmatos apsaugo nuo negatyvios energijos ir gydo organizmą. Tad sergant vidaus organų ligomis išmatos kaip vaistas geriamos su pienu, o iš džiovintų išmatų ruošiama arbata indams suteikia žvalumo. Iš karvės išmatų gaminami tepalai, daromi smilkalai, jos naudojamos kurui vietoj malkų bei vaistų gamyboje, dedamos į sriubas. Išmatos maišomos su moliu ir šis mišinys naudojamas kaip statybinė medžiaga, neturtingi žmonės iš karvės išmatų statosi namus. Induistai tiki, kad su karvės išmatomis išplovus namus jie išsivalo nuo blogos energijos ir piktų dvasių.

indija-sventos-karves.jpg
Indiška virtuvė

Indiška virtuvė yra viena seniausių pasaulyje. Valgis čia būtinai turi būti ruošiamas su didele meile ir įkvėpimu, tačiau gamindami indai neragauja maisto. Indai valgo rankomis, tiksliau, tik dešine ranka (kairią jie laiko nešvaria) ir nenaudoja jokių valgymo įrankių. Suteptas rankas valgantieji nuplauna specialiuose dubenėliuose.

Tik susipažinus su indiška virtuve galima suprasti kokia soti ir įvairi gali būti vegetariška virtuvė. Dauguma šios šalies gyventojų yra vegetarai. Indiškoje virtuvėje gausiai naudojami prieskoniai, tarp kurių mums gerai žinomas karis ir mažiau pažįstamas kumynas. Indai taip pat vartoja daug ryžių, kuriuos valgo bent vieną kartą per dieną. Jų virtuvėje gausu įvairiai įdarytų tešlos pyragėlių (samosos, paratos ir kt.).
Kūno ir dvasios harmonija

Nemažai keliautojų į Indiją keliauja ne tik pažinti šalies, bet ir siekdami dvasinio tobulėjimo. Čia praktikuojama meditacija ir joga, atliekami įvairūs ajurvediniai masažai ir kitos dvasinės bei kūno puoselėjimo procedūros. Įdomi indiška garinė pirtis, kurioje žmogus kaitinasi galvą iškišęs į lauką, o taip pat procedūra, kurios metu ant žmogaus kaktos silpna srovele pilamas šiltas vaistažolių aliejus.