Vilnius – Venecija. 1800 kilometrų per 21 valandą!

Autorius: Italija.lt , 2006, Gruodžio 11d.

Matydami žmonių susidomėjimą ir norą žinoti, kaip automobiliu nuvykti iki Italijos ar Venecijos, nutarėme aprašyti kelionę, supažindinti su maršrutu ir pasidalinti patirtimi. Atsakingai ruošiantis kelionei būtina pasirūpinti geru Europos kelių žemėlapiu ir techniškai tvarkingu, bei patogiu kelionėms automobiliu. Taip pat žinodami keliese keliausite, turite nuspręsti ar stosite nakčiai pailsėti. Mes keliaudami nestojome, todėl kelionė truko trumpiau.

Aplinkybės susiklostė taip, jog iš Vilniaus išvykome gana vėlai – 1 valandą nakties. Mūsų skaičiavimais – Venecijoje turėtume būti ~ 22valandą vakare. Taigi, prisipildę pilną degalų baką, 1val. nakties pajudėjome iš Vilniaus. Nuo Vilniaus iki Kalvarijos pasienio posto ~ 180 km, apie 2 valandos kelio.

Prieš kertant Lietuvos – Lenkijos sieną, patariame dar kartą pripildyti pilną baką degalų, nes pigesnio kuro, nei Lietuvoje, toliau nebus. Įvažiavus į Lenkiją laikykitės nuorodų Augustavas, Lomža, bei Varšuva. Nuo pasienio iki Lomžos ~ 176 km. Ši atkarpa yra nuolatos remontuojama ir keliai nėra geros būklės, todėl būkite atsargūs ir budrūs. Pasiekę Lomžą laikykitės nuorodų į Varšuvą, per Ostraw Mazoviecki.

Nuo Lomžos iki Varšuvos ~ 135 km. Važiuojant „protingu“ greičiu ir laikantis kelių eismo taisyklių, Varšuvą turėtumėte pasiekti ~ 6valandą 30minučių ryte. Pasiekus Lenkijos sostinę, nebūtina nerti tiesiai į centrą, kaip parodyta kelių žemėlapiuose. Siūlytume rinktis aplinkkelį – sutaupysite ir laiko, ir nervų. Naujesniuose žemėlapiuose šis kelias puikiai matomas. Mes pasirinkome važiuoti aplinkkeliu ir laikėmės nuorodų į Katovicus. Nuo Varšuvos iki Katovicų ~ 292 km. Keliai čia geresni nei iki Varšuvos, todėl Katovicus pasieksite ~10valandą ryto. Čia siūlome vėl pripilti pilną baką degalų, nes kuo toliau į Vakarų Europą, tuo kuras brangesnis. Išvykstant iš Katovicų, laikykitės nuorodų Cieszin, Brno.

Nuo Katovicų iki Brno ~ 277 km. Kirtę Lenkijos – Čekijos pasienio postą, sustokite šalia dešinėje kelio pusėje esančių “kioskelių” ir nepamirškite susimokėti už kelius. Čia galite įsigyti „vinjetes“ – kainuosiančias ~ 15 eurų ir leidžiančias keliauti Čekijos, bei Austrijos keliais 14 dienų. Užsilipdę lipduką ant priekinio stiklo keliaujame toliau, laikykitės nuorodų į Olomouc, Brno. Apie 13 valandą pasiekę Brno sukite link Austrijos sostinės Vienos. Nuo Brno iki Vienos ~ 127 km. Kelias neblogos būklės, tačiau ne autostrada. Austrijoje siūlome griežtai laikytis kelių eismo taisyklių, nes baudos už nusižengimus yra labai didelės. Taip pat sustabdę kelių policijos pareigūnai gali pareikalauti liemenės su atšvaitais. Apie 14 valandą 30 minučių, pasiekę Vieną, turėtumėte sutelkti dėmesį. Sostinėje paslėpta nuoroda į miestą Grazą, kurios nepastebėję galite pasiklysti. Taigi mes pasistengsime Jums padėti – įvažiavę į Vieną, visą laiką važiuokite tiesiai, pasieksite dešinėje esančią „BP“ degalinę, priešais ją, kitoje gatvės pusėje yra Alfa Romeo salonas. Už degalinės, pirmoje sankryžoje – posūkis į dešinę, tada  posūkis į kairę. Tuomet jau atsiranda nuorodos į Grazą. Atidžiai stebėdami nuorodas – išvažiuosite į labai gerą kelią, platų greitkelį iki pat Italijos. Šiame kelyje siūlome papildyti kuro atsargas, nes Austrijoje, paskutiniu metu, degalai pigesni, nei Italijoje. Nuo Vienos iki Grazo ~ 200 km, nuo Grazo iki Klagenfurto ~ 138 km. Važiuojant ~ 120km/valandą greičiu Austrijos – Italijos pasienį kirsite ~ 19valandą. Pasiekę Italiją – privažiuosite postus, kur turėsite paimti kortelę – mokesčiams už kelius. Toliau laikykitės nuorodų į Udinę. Apie 20valandą turėtumėte pasiekti Udinę. Už kelius šioje atkarpoje sumokėsite ne daugiau nei 10 eurų. Nuo Udinės iki Venecijos ~ 128km, taigi Venecijoje turėtumėte būti ~21.30 – 22 valandą.

Kelionės kilometražas ir eiga:

Vilnius – Kalvarija ~ 180 km

Kalvarija – Lomža ~ 176 km

Lomža – Varšuva ~ 135 km

Varšuva – Katovicai ~ 292 km

Kotovicai – Brno ~ 277 km

Brno – Viena ~ 127 km

Viena – Gracas ~ 200 km

Gracas – Klagenfurtas ~ 138 km

Klagenfurtas – Udine ~ 160 km

Udine – Venecija ~ 128 km