Apie Ispaniją ir ispanus: akis į akį su Saragosa (I)

Autorius: Rūta Juozapaitytė | Kelionių manija , 2013, Spalio 16d.

Klaipėdoje studijuojanti Raimonda Marcinkevičiūtė mokslo metus pasitiko Ispanijoje. Trečiame kurse žurnalistiką studijuojanti mergina šioje šalyje lankėsi ne kartą. Tad pasinaudojusi galimybe niūrų rudenį praleisti saulėtoje šalyje tikina dar nė karto dėl tokio sprendimo nepasigailėjusi.

Penktame pagal dydį Ispanijos mieste Saragosoje apsistojusi mergina pasakojo, kad įsikurti šiame mieste ir susitvarkyti reikiamus dokumentus nebuvo lengva. Tačiau sėkmė nuo jos nenusigręžė nei akimirkai – reikiamu laiku, reikiamoje vietoje vis atsirasdavo geri žmonės, kurie būdavo pasiruošę padėti visais gyvenimo klausimais. 

 

Pirma pažintis – atostogų metu

„Vykti būtenti į Ispaniją pagal Erasmus mainų programą pasirinkau dėl to, kad esu ne kartą atostogavusi šioje šalyje. Be to, teko beveik metus dirbti Ispanijos pietinėje dalyje Andalūzijos regione. Turėjau ispanų kalbos pagrindus, todėl naudojuosi galimybe išmokti taisyklingai ir laisvai  kalbėti. Ši šalis unikali: ji turi turtingą kraštovaizdį, egzotinį klimatą, stiprų kultūrinį paveldą. Čia išties gali pasijusti laimingu: žmonės gyvena ramiai, per daug nestresuoja. Iškilus problemai jie ieško sprendimo būdų ir nepuola skųstis“, – susižavėjimo Ispanija neslėpė Raimonda.

Pirmas jos įspūdis atvykus į Malagos miestą buvo labai geras. Tuomet mergina tris savaites atostogavo pas draugus. Bene labiausiai jai įsiminė karštis. Buvo liepos mėnuo, tad įsidienojus temperatūra siekdavo ir apie 40 laipsnių karščio.

„Mano pažintis su Ispanija buvo kupina naujovių: nauja kalba, tradicinis ispaniškas maistas, klimatas, kelionės. Nors laiko atostogauti nebuvo daug, džiaugiausi galėdama išbandyti viską, ką rekomenduoja ispanai, ir ką pataria mano geriausi draugai lietuviai“, – patikino Raimonda.

 

2ispanija1.jpg 

Ispanai gyvena dabartimi, lietuviai – ateitimi 

Visa ispanų tauta jai pasirodė labai svetinga ir mandagi. Raimonda spėjo, kad taip gali būti ir dėl to, kad lietuviai yra šviesaus gymio ir simpatiški. Asmeniškai jai dar neteko sutikti nė vieno nemandagaus ar netaktiško ispano. 

„Mano nuomone, Ispanija neturi daug panašumų su Lietuva: skirtingi žmonės, skirtingas mąstymas ir požiūris į gyvenimą. Ispanai žymiai atviresni ir nuoširdesni, greit įsileidžia į savo šeimą tarytum savą šeimos narį, todėl jautiesi ypatingai gerai. Lietuviams reikia daugiau laiko, kad priprastų ir pasitikėtų svetimu žmogumi. Mano atrodo, kad ispanai daugiau brangina šeimą ir viską, ką turi gyvenime, o lietuviai daug dirba ir siekia gyventi ateityje geriau, tačiau pamiršta pasidžiaugti pasimėgauti trumpomis maloniomis gyvenimo akimirkomis. Čia žymiai pozityvesni žmonės, nors taip pat išgyvena didelę ekonominę krizę, susiduria su bedarbyste, kitomis problemomis kaip ir kai kurios kitos Europos šalys“, – savo pastebėjimais dalijosi mergina.

 

2ispanija3.jpg 

 

Susidomėjo Ispanijos istorija ir architekrūra

Ji pasakojo, kad kiekviename Ispanijos regionų yra ką pamatyti. Ispanijos šiaurėje puikuojasi Pirėnų kalnai, gausu nacionalinių parkų. Paskutinį kartą ji leidosi į turistinį žygį po Ordesos ir Prarastojo Kalno nacionalinį parką. Raimondą jis sužavėjo kriokliais, uolomis, kalnų viršūnėmis. 

„Prieš tokius masyvius gamtos stebuklus jautiesi kaip maža menka žemės skruzdėlė“, – šyptelėjo mergina.

„Turistams patarčiau pasidomėti pačia Ispanijos istorija, architektūra. Gamtos mėgėjams siūlyčiau pasinaudoti galimybe ir nuvažiuoti į kalnus. Didelį įspūdį paliko Granadoje esantys Siera Nevada kalnai. Sausio mėnesį teko atostogauti kalnuose, todėl akis džiugino apsnigtos kalnų viršūnės, iš kalnų išbėgantis šaltinio vanduo, siauros gatvelės kalnų gyvenvietėse“, – atsiminimais dalijosi Raimonda.

Vienos ekskursijos metu ji aplankė ir Aljaferiją. Tai puikiai išlikęs XII amžiaus islamo architektūros paminklas. 2001 metais šie rūmai buvo įtraukti į UNESCO pasaulio paveldą, pabrėžiant tai, kad Aljaferija yra vienas iš tipiškiausių maurų meno paminklų Aragono regione. 

„Rūmų viduje galima pasijusti kaip tvirtovėje: balto marmuro kolonos,  aukso salė, kruopščiai sutvarkytas vidinis kiemas su fontanu ir galybe augalų rūšių. Taip pat buvo suorganizuoti apžvalginiai miesto turai, aplankant žymiausius Saragosos  architektūros šedevrus.  Didžiausią įspūdį paliko Saragosos senamiestis, kuriame puikuojasi Nuestra Senora del Pilar bazilika, pastatyta švenčiausios Mergelės Marijos garbei“, – pasakojo Raimonda.

Ispanijoje taip pat gausu garsių muziejų. Pavyzdžiui, Madride puikuojasi El Prado muziejus, Karaliaus rūmai.

 

2ispanija11.jpg

Nuotraukos iš asmeninio Raimondos archyvo

 

Laukite tęsinio apie ispaniškas kainas ir studijas Saragosos universitete 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama. 

Lankytinos vietos