Studentiškais keliais – iš Danijos į Ispaniją

Autorius: Rūta Juozapaitytė | Kelionių manija , 2013, Rugsėjo 18d.
Danijoje studijuojanti lietuvaitė Aringa Kairytė neslepia, pusmečiui išvykti į Ispaniją ją paskatino…šaltas oras. Nuo skandinaviškų darganų pavargusi mergina su džiaugsmu pasakoja apie šalį, kurioje auga palmės, o geranoriškai nusiteikę žmonės nesustodami kelia fiestas.

„Ispaniją pasirinkau dėl labai paprastos priežasties – norėjau šilumos ir kažko skirtingo nuo Skandinavijos. Kadangi studijuoju Danijoje, pasirinkimų daug nebuvo. Daug grupiokų pasirinko Airiją, Angliją, Švediją. Na, o aš nusprendžiau, kad man gana vėjuoto, lietingo ir šalto klimato. Noriu pagaliau šilumos, kurios tiek Danijoje, tiek Lietuvoje man taip trūksta“, – atviravo mergina.

 


Sunku susikalbėti angliškai

Mergina pasakojo, kad Ispanija ją pasitiko puikiai. Visų pirma, į akis jai krito palmės, nuoširdūs žmonės bei karštis. Tiesa, Aringa pabrėžė, kad nors ispanai ir svetingi, su jais susikalbėti angliškai gali ir nepavykti.

 

4ispanija.jpg 

„Žmonės čia labai atviri ir, nepaisant to, jog mažai kas šneka angliškai, matau, jog ispanai mėgsta užsieniečius. Tai nėra viena tokių nacionalistinių tautų, kurie baidosi turistų ir žiūri į juos kaip į visuotinos ramybės drumstėjus. Tą pastebėjau svečiuodamasi kai kuriose kitose šalyse“, – patikino mergina.
Prieš tai piečiausias jos aplankytas taškas buvo Prancūzija, tad ji neslepia – atvykimas į Maljorką buvo tam tikras šokas.

„Palmės, karštis, permatomas mėlynas vanduo, kalnai… Kerinti ir labai turtinga gamta tiesiog užbūrė. Lankydama įvairiausias vietas buvau netekus žado. Nesitikėjau išvysti nė pusės to, ką pamačiau. Buvo nuostabu“, – sušuko Aringa.

 

4ispanija3.jpg 

Svajonė – gyvenimas Maljorkoje
Kol kas mergina gyvens kartu su studentais iš kitų šalių nuomojamame bute Barselonoje. Tačiau ji pasakojo, kad savo ateitį sieja su Maljorka. Šios salos lankytojams ji rekomenduoja aplankyti nuostabius šios salos paplūdimius. 

„Kiekviename iš jų jausmas toks, jog lankai vis skirtingos šalies pakrantes. Tai nuostabu. Labiausiai sužavėjo ganėtinai izoliuotas paplūdimys Cala Varques. Ten ne tik mėlynas mėlynas vanduo, bet ir uolos, po kurias smagu pasikarstyti, šokinėti į vandenį ir, žinoma, patyrinėti, kas jų viduje“, – tačiau paklausta, kokius vaizdus pavyko rasti olų viduje, mergina šelmiškai šypteli. „Vien dėl jų Maljorkoje apsilankyti verta“.

 

4maljorka.jpg 

Sutaupyti pavyks gaminant patiems
Aringa pasakojo prieš vykdama į Ispaniją žinojusi, kad kainos gali ir nebūti draugiškos. Tačiau, pasak jos, tikrai galima rasti vietų, kuriose kainos – nedidelės.
Mergina pasakojo ragavusi ir vieną iš pagrindinių ispanų patiekalų, pavadinimu paella (ryžiai ir jūros gėrybės). Taip pat Ispanijoje labai populiarūs lengvi užkandžiai – tapas. Beje, beveik kiekvienoje kavinėje prie maisto, kaip kad ir Lietuvoje, atneša duonos. Tiesa, Ispanijoje ji balta, skrudinta su trupučiu alyvuogių aliejaus ir įtrinta pomidorais. Tai tipinis ispaniškas užkandis prie sriubos ar salotų. 
Tačiau pati Aringa maistą kavinėse renkasi retai. Kadangi ji yra studentė, o dabar yra apsistojusi Barselonoje, kur valgyti kavinėse – nepigu, stengiasi maistą gamintis namuose.

„Kasdienių produktų galima rasti už tikrai prieinamas kainas. Na, o jei nori papietauti kažkur mieste, turint noro galima užkandžiauti ispaniškų patiekalų už 5-10 eurų. Barselonos centre, žinoma, dėl nuolatinio turistų antplūdžio kainos yra aukštesnės“, – pasakojo mergina.

 

4paelja.jpg 

Su Lietuva – nesulyginama
Paklausta, kuo Ispanija labiausiai panaši ir kuo skiriasi nuo Lietuvos, Aringa tik nusijuokė. Bene didžiausi skirtumai jaučiami kalboje, kultūroje, maiste ir valiutoje. Panašumai – vidinėse savybėse.

„Manau kad tiek Lietuvoje, tiek ir čia žmonės gana palankiai žiūri į užsieniečius, turistus, pasitinka juos šiltai ir draugiškai. Manau ir lietuviai, ir ispanai turi šį panašų bruožą. Jie yra svetingi“, – pabrėžė mergina.

 

4ispanija2.jpg 

Studijos naudingesnės nei Danijoje
Studijas Ispanijoje Aringa pasirinko ir todėl, kad norėjo pakeisti aplinką, pakeliauti, susipažinti su naujais žmonėmis. Ji mokysis „Autonomous university of Barcelona“. Danijoje mergina studijuoja laisvalaikio vadybą, o Ispanijoje gilins su turizmu susijusias žinias. 

„Universtetas tikrai didžiulis! Turi daugybę skirtingų fakultetų, todėl dominuojančių specialybių išvardinti negalėčiau. Universitetas yra užmiestyje, tačiau pats universiteto miestelis turi savo viešojo transporto sistemą, nemokamą studentams. Kartu ir visus patogumus, kaip kad vaistinė, sporto klubai, aikštės, parduotuvės, kinas, didžiulė ir, berods, net ne viena biblioteka“, – su džiaugsmu pasakojo Aringa ir patarė visiems išbandyti studijas užsienyje.

 

4ispanija1.jpg 

Nuotraukos iš asmeninio Aringos archyvo 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Kelionių idėjos