Advento kalendorius gimė Vokietijoje

Autorius: Kelionių manija , 2012, Gruodžio 03d.

Adventas – tai laukimo ir susikaupimo metas krikščionims. Advento laikotarpis prasideda likus 4 sekmadieniams iki Kalėdų. Įvairiose pasaulio šalyse Advento laikotarpiu puoselėjamos skirtingos tradicijos, išlikusios nuo senų laikų. Viena iš labiausiai prigijusių šiandieniniame pasaulyje – tai Advento kalendorius, atrakcija, itin pamėgta vaikų.

Pati Advento idėja reiškia Kūdikėlio Jėzaus gimimo laukimą. Na, o Advento kalendorius visais laikais padėdavo skaičiuoti dienas, likusias iki šios bene svarbiausios krikščionių šventės.

Manoma, jog pirmieji iki Kalėdų likusias dienas pradėjo skaičiuoti Vokietijos liuteronai XIX a. pradžioje. Pirmieji Advento kalendoriai buvo gana primityvūs – tai buvo tiesiog kreida nubrėžti brūkšniai ant durų. Taip pat vienas iš Advento kalendoriaus pirmtakų – kasdien uždegama papildoma žvakė. 

Tik XX a. pradžioje atsirado kažkas panašaus į šiuolaikinius Advento kalendorius: tam buvo naudojami paveikslėliai, kuriuos galima buvo tvirtinti prie sienos, o vėliau buvo sukurtas kalendorius, turintis 24 dureles.

Dabar kalendoriaus su durelėmis ar stalčiukais idėja bene labiausiai paplitusi, juk mažiesiems kalendoriaus stebėtojams, laukiantiems Kalėdų, labai patinka kas rytą atverti vis naujas dureles ir rasti kažką naujo, pavyzdžiui, saldainiuką, žaisliuką ar eilėraštuką.

Pirmosios Advento kalendoriaus durelės praveriamos gruodžio 1 dieną, o paskutinis ir didžiausias siurprizas smalsučių laukia tik Kūčių vakarą. Vis dėlto, tikroji Advento pradžios data ne visuomet yra gruodžio pirmoji – ji kasmet kinta ir gali būti lapkričio paskutiniosiomis dienomis ar gruodžio pirmosiomis dienomis.

Advento kalendorių galima ir nusipirkti, ir pasidaryti patiems – kūrybai ir idėjoms čia erdvės apstu.

Advento metu yra priimta nesilinksminti, susikaupti. Lietuvoje nuo seno tikėta, jog šiuo metu slampinėja dvasios, tad galiodavo įvairūs draudimai, pavyzdžiui, dirbti triukšmingus darbus, kirsti mišką, kirpti avis.

 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.