Airija verčia pasaulį „žaliuoti“

Autorius: Kelionių manija , 2013, Vasario 18d.

Airijoje neretai juokaujama: „Kodėl dievas sugalvojo viskį? – Tam, kad airiai niekada neužvaldytų pasaulio“. Panašu, kad airiai tikrai pasirengę užvaldyti pasaulį. Bent vienai dienai. Bet apie viskį – vėliau. Ta diena yra kovo 17-ioji, pasaulyje dar žinoma kaip Šventojo Patriko diena.


Ši diena Airijoje oficialiai minima nuo XVII amžiaus, o švenčiama buvo jau IX amžiuje ir kasmet jos populiarumas vis didėja. Tikrai ne per drąsu būtų teigti, jog Šv. Patriko diena jau tapo airių kultūros dalimi, išskirtiniu tautos bruožu. Nors šios šventės tikrąją prigimtį – krikščionybės atėjimą į Airiją – užgožia miestus ir miestelius užliejanti žalia spalva, tačiau simbolika taip pat reikalinga. Ypatingai, kai Šv. Patriko dieną norima pažymėti visame pasaulyje.


Airių emigrantų dėka „žalioji“ šventė paplito Jungtinėje Karalystėje, JAV, Kanadoje, Australijoje ir kitose šalyse. Šv. Patrikas, kuris yra laikomas Airijos globėju, gyveno IV-V a. ir išgarsėjo kaip uolus katalikų vyskupas, krikštijęs vietinius pagonis ir atvertęs juos į katalikybę.


Šv. Patriko dienos simbolis – trilapis dobilas, simbolizuojantis krikščioniškąją Trejybę. Be to, šventės metu vyraujanti žalia spalva laikoma ir pavasario pradžios ženklu.

 

 airija-sventojo-patriko-paradas-1.jpg


Airijos turizmo organizacija šių metų kovo 17 d., jau trečius metus iš eilės, vykdys iniciatyvą, kurios metu žymūs pasaulyje objektai bei populiarios vietos nuspalvinamos žalia spalva (angl. global greening). Šiais metais pirmą kartą istorijoje pasaulis išvys ne tik žalią Gizos piramidę bei žaliai nudažytą žymiąją Kristaus Atpirkėjo statulą Rio de Žaneire, bet ir daugelį kitų objektų. Sidnėjaus Opera, Niagaros kriokliai, Pizos bokštas, Princo rūmai Monake, Empire State Building Niujorke, TV bokštas Berlyne, Miesto aikštė Vienoje žalią spalvą įgaus jau nebe pirmą kartą. Tokiu būdu siekiama populiarinti atvykstamąjį turizmą Airijoje.


Teigiama, kad daugiau nei 70 mln. žmonių visame pasaulyje pripažįsta savo airišką prigimtį, tad Šventojo Patriko diena – išskirtinė proga prisiminti apie Airiją ir jos kultūrinį paveldą.


Jei norite pasinerti į šventės sūkurį, vykite į Dubliną – šiame mieste Šv. Patriko diena išties spalvinga (neskaitant vyraujančios žalios spalvos!). Dublino gatvėmis žygiuoja paradai, o barai, galima sakyti, ūžia visą savaitę, čia kibirais liejasi tamsus „Guiness“ alus ir airiškas viskis.

 

Nuotraukų šaltinis: www.stpatricksfestival.ie

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.