Berlyne – 60 Kalėdų mugių

Autorius: Kelionių manija , 2014, Lapkričio 27d.

Turbūt nerastume žmogaus, kuris nebūtų girdėjęs apie Kalėdų muges. Tokie tik kartą metuose miestų aikštėse susiburiantys šventiniai miesteliai ne naujiena ir Lietuvoje. Gruodžio mėnesį kone visų didžiųjų Europos miestų aikštėse pakvimpa kepintais kaštainiais, migdolais ir karštu vynu. Vis dėlto, norint pajusti tikrąją Kalėdinių mugių, arba Weihnachtsmark, nuotaiką reiktų keliauti į Vokietiją ar kitus vokiškai kalbančius kraštus – ten, kur ši idėja gimė dar viduramžiais.

Visoje Vokietijoje Kalėdų laikotarpiu klega šimtai tokių mugių. O šios šalies sostinė Berlynas – ne išimtis. Greičiau, Berlyną galima vadinti Vokietijos Kalėdų mugių sostine, mat čia Kalėdomis pakvimpa anaiptol ne vienoje vietoje: šiemet mieste klega apie 60 didesnių ir mažesnių Kalėdų mugių.

Kai kurios jų išsiskiria pompastiškais, nors ir laikinai sukonstruotais, mediniais statiniais, gausiomis dekoracijomis, įspūdingais atrakcionais. Tačiau jas visas vienija bendra Kalėdinė nuotaika: čia prekiaujama kalėdinėmis smulkmenomis ir dekoracijomis, rankdarbiais, galima pasisemti dovanų idėjų. O kokios Kalėdų mugės be spalvingų konditerijos gaminių, naminių sausainių, saldainių, meduolių ir, žinoma, tradicinių vokiškų dešrelių, Currywurst, kurias mugės lankytojai kerta čia pat, gatvėje.

 

1kaledu-muge-berlyne1.jpg

 

Žymiausios Berlyno Kalėdinės mugės buriasi pagrindinėse miesto aikštėse – Potsdamer Platz, Alexanderplatz, Gendarmenmarkt. Kalėdiniais kvapais vilioja ir mugės-miesteliai, sutūpę greta žymių miesto pastatų – Šarlotenburgo rūmų, Kaizerio Vilhelmo atminimo bažnyčios, Berlyno rotušės ar Operos rūmų.

Šiemet Berlyno mugės Kalėdų pasiilgusius lankytojus pakvietė lapkričio 24 d. ir šurmuliuos iki pat sausio 6-osios. Berlyne laukia ne tik mugės, bet ir kitos žiemos atrakcijos, pavyzdžiui, Potsdamer Plaz aikštėje galima išbandyti ir nusileidimą nuo kalniuko su tikru sniegu, o Alexanderplaz aikštėje klegančioje mugėje veikia čiuožykla.

Kalėdų muges rasite visuose didžiuosiuose Vokietijos miestuose, tačiau kalėdiniais meduoliais labiausiai kvepia Brėmeno kalėdinė mugė, o Frankfurto kalėdinė mugė laikoma viena gražiausių ir seniausių Vokietijoje. Niurnberge ne tik pakvimpa meduoliais ir migdolais, bet ir nusidriekia vaikų žibintų eisena, o Miuncheno kalėdinė mugė garsėja giliomis tradicijomis.

 

1kaledu-muge-berlyne5.jpg

 

Taip pat skaitykite:
© Nuotraukos kelioniumanija.lt
Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.