Hanami – sakurų žiedų stebėjimo šventė Japonijoje

Autorius: Kelionių manija , 2015, Kovo 14d.

Sakurų žydėjimas japonams simbolizuoja trumpą žmogaus gyvenimą ir naują pradžią, o sakuros žiedas – vienas iš svarbiausių Japonijos simbolių. Gal dėl to šioje šalyje sakurų žydėjimui skiriamas didžiulis dėmesys, o nauji fiskaliniai ir mokslo metai prasideda balandžio 1 dieną, kuomet daug kur pražysta sakuros.

Tiesa, sakuros, arba japoninės vyšnios, skirtinguose šios šalies regionuose žydi skirtingu metu. Kasmet jau nuo vasario mėnesio per šalį ima ristis sakurų žydėjimo šventės banga – iš pietų į šiaurę, kur šie dekoratyviniai medžiai švelniai rausvais ar baltais žiedais pasipuošia vėliausiai.

Pagrindinis sakurų žydėjimo metas – nuo kovo pabaigos iki balandžio vidurio. Pavyzdžiui, Japonijos sostinėje Tokijuje sakuros paprastai (remiantis pastarųjų 10-ies metų statistika) žydi kovo 23-31 dienomis, senojoje sostinėje Kijote – kovo 25-balandžio 4 dienomis, tuo tarpu Hokaido saloje sakuros pražįsta tik gegužės pirmąją savaitę.

 

sakura-japonija.jpg 

 

Kasmet šioje šalyje skelbiamos sakurų žydėjimo prognozės. Pagal šias prognozes net skaičiuojamos dienos iki pavasario pradžios. Tad nenuostabu, kad meteorologai netgi varžosi tarpusavyje, kas tiksliau nuspės žiedų išsiskleidimo datą, o tūkstančiai japonų kasdien stebi besiruošiančius skleistis sakurų pumpurus. 

Grožėjimosi sakurų žiedais šventė vadinama hanami. Šimtus metų gyvuoja tradicija žydint sakuroms rinktis į parkus ir… tiesiog grožėtis trapiais žiedais pasidabinusiais medžiais. Manoma, kad šios šventės tradicijos atsirado 11-12 a.  

 

sakuru-zydejimas.jpg 

 

Japonijoje yra šimtai sakurų parkų. Kiekvienas jų savitas ir turintis savo istoriją. Štai keletas žymiausių:

 

Hirosaki parkas

Hirosaki parke auga apie 2600 sakurų, iš viso per 50 rūšių. Hirosaki parkas žymus tuo, jog jame sakuros yra formuojamos karpant. Kasmet žydint sakuroms Hirosaki parką aplanko apie 2 mln. lankytojų. 

 

Himeji pilis

Tai viena labiausiai turistų pamėgtų pilių Japonijoje. Aplink pilį įrengtame sode kasmet pražysta apie 1000 sakurų. „Baltojo garnio“ vardu pavadinta pilis įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Ši pilis iškilo dar 14 amžiuje, nors vėliau ne kartą buvo perstatyta. 

 

Yoshinoyama parkas

Ant Yoshino kalno įkurtas Yoshinoyama sakurų parkas žavi tūkstančiais žydinčių medžių. Iš viso  čia priskaičiuojama apie 200 šių medžių rūšių. Kadangi sakuros Yoshinoyama parke auga skirtingame aukštyje – tiek ant kalno, tiek jo šlaituose, jų žydėjimo laikas yra žymiai ilgesnis. Jei paprastai sakuros nužydi per savaitę, tai šiame parke jų žiedais galima grožėtis apie mėnesį. 

 

Arašijamos parkas Kijote

Arašijamos sakurų parkas taip pat įkurtas ant kalvos. Turistai į senąją Japonijos sostinę, Kijotą, atvyksta ne tik pavasarį stebėti sakurų žiedų, bet ir rudenį, kuomet visas kalnas nusispalvina rausvomis spalvomis, kadangi nuraudonuoja japoninių klevų lapai. 

    

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.