Įdomiausi birželio mėnesio renginiai Lietuvoje

Autorius: Kelionių manija , 2014, Gegužės 20d.

Vasara ateina, o kartu ir linksmybės. Tikime, kad jau sugalvojote, kokias pramogas rinksitės pirmąjį vasaros mėnesį. Tačiau pramogų niekada nebus per daug, tad pateiksime keletą birželio mėnesio renginių, apie kuriuos galbūt dar negirdėjote.

 

Birželio 7 d. „Vilnius Challenge“ 

Šiame renginyje gali dalyvauti visi, ištroškę nuotykių, komandinių rungčių, tiek fizinių, tiek protinių užduočių. Dviračiai, alpinizmas, irklavimas, orientavimasis, riedučiai, galvosūkiai ir dar daugybė kitų išbandymų, kurie skirti ne tik profesionalams, bet ir sporto mėgėjams. Šeštus metus organizuojamo multisporto renginio centras -prekybos ir pramogų centras „Ozas“.  

 

Birželio 6-8 d. Trakų miesto šventė „Trakų vasara 2014”

Tikriausiai didžioji dalis Vilniaus gyventojų neįsivaizduoja savo vasaros be ežerų apsuptyje įsikūrusių Trakų. Tad jau antrąjį birželio savaitgalį Trakai kviečia sutikti vasaros sezoną ir pasilinksminti miesto šventėje. O linksmybių čia netrūks: birželio 6-ąją vyks Galvės ežero karnavalas – plaukimas bet kokiomis saugiomis plaukimo priemonėmis, taip pat Galvės taurė 2014 buriavimo regata, sporto varžybos, šurmuliuos Rotušės turgus, naktinis lazerių šou ir dar daugybė pramogų. Trakų pusiasalio pilyje birželio 7-8 dienomis vyks Viduramžių šventė, atgaivinsianti viduramžių dvasią, riterių kovas ir amatininkų dirbtuvėles. Taigi laukiame vasaros ir susitiksime Trakuose!

 

Birželio 6-8 d. Birštono kurorto šventė „Žydinčio miesto ritmu“ 

Birštonas – kurortinis miestelis, garsėjantis išgaunamu mineraliniu vandeniu, ramia atmosfera ir gydomosiomis procedūromis. Tačiau čia atvykus vasaros pradžioje galėsite ne tik pailsėti sanatorijoje, bet ir pasilinksminti kurortinio sezono atidarymo šventėje. Renginio organizatoriai žada pramogas vandenyje, žemėje ir danguje, taip pat vyks miesto stadiono atidarymas, G.Paškevičiaus koncertas, amatininkų mugė, menininkų pasirodymai ir kt. Tad antrąjį birželio savaitgalį neteks galvoti, ar norite ramių pramogų, ar linksmybių – Birštone rasite ir viena, ir kita.

 

Birželio 6-8 d. Klaipėdos pilies džiazo festivalis

Šiemet kruizinių laivų terminale Klaipėdos pilies džiazo festivalis rengiamas jau 20-ąjį kartą. Tarptautinio džiazo muzikos festivalio devizas – gera muzika geriems žmonėms. Renginiai yra nemokami.  

 

Birželio 14 d. „Bike show millenium“ Kaune

Jei esate motociklų gerbėjas ir jus žavi dūzgiantis variklio garsas, juodi odiniai švarkai bei plaukuose švilpiantis vėjas skriejant ant motociklo, šios šventės tiesiog negalima praleisti. Renginio metu šimtai minėtų transporto priemonių užplūsta Kauno miesto gatves. Startas 15 val. prie Kauno pilies, nuo kurios įspūdingas motociklų paradas drieksis iki S.Dariaus ir S.Girėno oro uosto, kur ir vyks iškilminga baikerių šventė. 

 

Birželio 20 d. Kultūros naktis Vilniuje

Vienos nakties kultūros ir meno festivalis „Kultūros naktis“ šią vasarą įvyks naktį iš birželio 20 į 21 d. Tradicine tapusios šventės metu sostinės gatvėse, parkuose bei aikštėse vyksta įvairūs meno projektai ir pasirodymai.  

 

Birželio 21 d. Žolynų turgus Vilniuje

Prieš sutinkant paslaptingąją Joninių naktį, žolininkės, raganos ir būrėjos pasirūpins, kad šią dieną burtų ir paslapčių netrūktų. Turguje galėsite ne tik įsigyti įvairiausių žolelių, vaiskrūmių ar vaismedžių, medaus, natūralios kosmetikos, bet taip pat pasiklausyti Joninių koncerto, pamatyti teatralizuotą pirtį bei susipažinti su turgaus valiuta – „jonpinigiu“. Šiuo renginiu prikeliama senoji Joninių kermošiaus tradicija, o jis vyks Gedimino prospekte, atkarpoje nuo V.Kudirkos aikštės iki Katedros.

 

Birželio 20-24 d. Joninės

Tikriausiai kiekvienas lietuvis, mėgstantis gamtą pripažins, kad Joninės – linksmiausia vasaros šventė. Ir ne vien dėl to, jog ta naktis – trumpiausia metuose. Tądien vyksta daugybė smagių renginių pagal seniausias etnokultūrines tradicijas. Joninių naktis apipinta įvairiausiais papročiais, burtais, paslaptimis ne vieną šimtmetį puoselėtomis mūsų protėvių. O šventė vyks ne vienoje Lietuvos vietoje ir net ne vieną dieną, o praktiškai visą savaitgalį: Vingio parke Vilniuje, Verkių regioniniame parke, Valstybiniame Kernavės kultūriniame rezervate, Jonavos Joninių slėnyje ir kituose miestuose. Belieka pasipuošti vainiku ir keliauti ieškoti paparčio žiedo!

 

Birželio 18-21 d. Mugė „ArtVilnius'14“

Tarptautinė šiuolaikinio meno mugė – tai didžiausias vizualiųjų menų renginys, per pastaruosius 20 metų vykęs Baltijos šalyse: kasmet meno mugę aplanko daugiau nei 18 000 žmonių iš viso pasaulio. Tad jei domiesi menu, kultūra ar tiesiog nori pasigrožėti bei susipažinti su moderniaisiais meno darbais, atvyk į Litexpo parodų rūmus ir apsilankyk didžiulio masto „ArtVilnius“ parodoje.  

 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama. 

Kelionių idėjos