Įdomiausi gegužės mėnesio renginiai Lietuvoje

Autorius: Kelionių manija , 2013, Balandžio 26d.

Gegužė – ypatingas metas. Ypač šiemet, kai pirmieji pavasario mėnesiai anaiptol nelepino šiltėjančiais pavasariškais orais. Tad dabar, kai medžiai jau ruošiasi pasidabinti švelniai žalsva spalva, kai kur ne kur švyti pavasariniai krokų žiedai, žvalgomės, kokiais renginiais mus šiemet apdovanos gegužė Lietuvoje.


Gegužės 6-12 d., Šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis“


Tai didžiausias šiuolaikinio šokio renginys Baltijos šalyse, rengiamas Vilniuje jau daugiau nei dešimtmetį. Festivalyje dalyvauja ne tik šokėjų trupės iš Baltijos jūros regiono šalių, tačiau ir garsūs šokėjai iš tolimesnių kraštų, tarp kurių net Kanada bei Izraelis. Taigi „Naujasis Baltijos šokis“ – tai puiki proga susipažinti su naujausiomis šiuolaikinio šokio tendencijomis bei pasigrožėti unikaliais profesionalių šokėjų pasirodymais. Bilietai jau parduodami Lietuvos nacionalinio dramos teatro ir „Tiketos“ kasose.


Gegužės 11-12 d. Sportinių šokių varžybos „Gintarinė pora“


Jei labiau linkstate prie tradicijų ir šiuolaikinis šokis ne jums, puiki alternatyva yra sportinių šokių varžybos. Nesvarbu, ar esate šokio profesionalas, ar tik mėgėjas, pasižiūrėti į ant parketo skriejančius šokėjus ir išmokti naujų šokio judesių smagu kiekvienam! Varžybose dalyvaus apie 600 šokėjų porų iš 11 pasaulio šalių, o teisėjauti kviečiami 35 įvairių šalių teisėjai. Šių, jau 48-ųjų, varžybų iniciatoriai yra žymūs Lietuvos sportinių šokių treneriai ir teisėjai Jūratė ir Česlovas Norvaišos. Ritmingi sportiniai šokiai kilnos Kauno sporto halės stogą.


Gegužės 11 d. Tulpių žydėjimo šventė Burbiškio dvare


Ir visai nereikia Olandijos plantacijų, nes Burbiškio dvare, Radviliškio rajone, auga per 200 skirtingų rūšių tulpių. Ir gegužės mėnesį, kai visos jos išskleidžia savo žiedus, vaizdas bei kvapas tampa nepakartojami. Dvaras paskęsta tarp tulpių gausos, o šventinę nuotaiką garantuoja čia rengiami koncertai, leidžiami įspūdingi šventiniai fejerverkai. Programa prasideda dar prieš vidurdienį – 11 val., o su švente atsisveikint teks tik 20 val., tad laukia visa puiki diena pramogų ir koncertų.

tulpess.jpg


Gegužės 17-19 d. Palangos kurorto šventė


Gegužės vidurys – pats laikas oficialiai atidaryti vasaros sezoną! Jei dar dvejojate, ar Palanga tam tinkama vieta, skubame pranešti, kad šis miestas – Lietuvos kultūros sostinė 2013. Tad renginių ir linksmybių čia tikrai netrūks: tradicinis kermošius „Palangos Juzė“, parodų pristatymai, šventės atidarymo ceremonija, Palangos meno kolektyvų koncertai, teatralizuotas šviesos muzikos reginys „Kurhauzo istorija“. O įspūdingiausias savaitgalio akcentas – pajūryje vyksiantis muzikos ir pirotechnikos reginys. Taip pat šiomis dienomis „Palangos orkestras“ švęs  60-ąjį jubiliejų ir linksmins lankytojus pučiamųjų garsais bei orkestro paradais. Taigi skubėkime pasitikti vasarą Palangoje!

 

Gegužės 17 d. „Naktis muziejuje“ Trakų salos pilyje


Trakų salos pilis – viena gražiausių ir unikaliausių Lietuvos vietų, gausiai lankoma turistų. Kadaise čia gyveno kunigaikščiai, lankėsi kaimyninių šalių pasiuntiniai bei valdovai, žvangėjo karių ginklai, šurmuliavo pirkliai ir amatininkai bei sukiojosi nuolankūs tarnai. Tačiau ar kada pagalvojote, kad visai tai gali atgimti? Gegužės 17-ąją, 19 val., Trakų salos pilis visus kvies nusikelti į viduramžių pasaką ir vieną naktį pagyventi tų laikų žmonių gyvenimą, pamatyti riterių kovas, sudalyvauti ekskursijose su istoriniais personažais ir ne tik. Beje, muziejui teks paaukoti 20 lietuviškų pinigų, o jei esi moksleivis – perpus mažiau.


Gegužės 17 -19 d. Europos muziejų naktis


Tai renginys, kurio metu ne vienas Europos muziejus nemokamai atveria savo ekspozicijas ir kviečia juos aplankyti nakties metu, taip pat dalyvauti įvairiose nakties programose. Vilnius – ne išimtis. Gegužės 17-ąją duris atvers Lietuvos banko Pinigų muziejus (Totorių g. 2/8), kuriame nuo 18 iki 22 val. bus vedamos nemokamos ekskursijos, rodomi dokumentiniai  ir edukaciniai filmai. Taip pat Lietuvos aklųjų istorijos muziejuje (Skroblų g. 10) nuo 16 val. vyks interaktyvus susipažinimas su neregių pasauliu bei kitos pamokėlės. Kitą dieną atvirų durų diena bus vykdoma Genocido aukų muziejuje ir Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse. O gegužės 19 d. Energetikos ir technikos muziejus kviečia į kasmetinį orientacinį žaidimą ELEKTRINĖ: Encounter II. Tad muziejų naktį Vilniuje užteks ir edukacinės, ir aktyvios veiklos.

 

Gegužės 17-19 d. Muzikos festivalis „GaDi“


Pavasaris – puikus metas savaitgalį praleisti gamtoje, geroje draugų kompanijoje. O dar smagiau, kai čia pat skamba gyva muzika, šurmuliuoja dar daugybė kitų gerai nusiteikusių žmonių bei vyksta įvairios varžybos. Visa tai rasite GaDi – pirmajame muzikos festivalyje po atviru dangumi, šiais metais rengiamu Kaišiadoryse, Vasaros estradoje. Tai nekomercinis renginys, organizuojamas studentų ir alsuojantis paprastumu, laisve bei meile gamtai.


Gegužės 18 d. Gatvės muzikos diena


Muzikantus į Vilniaus gatves pirmą kartą 2007 metais sukvietė atlikėjas ir autorius Andrius Mamontovas. Nuo to karto kasmet vieną gegužės mėnesio savaitgalį šimtai muzikantų, apsiginklavusių įvairiausiais muzikos instrumentais, suplūsta į gatves. Prie šios šventės ilgainiui prisijungė ne tik kiti Lietuvos miestai, tačiau ir kitos šalys – Gruzijos muzikantai taip pat išėjo muzikuoti į gatves Tbilisyje. Argi ne smagu vaikštinėti po pavasario išdabintas miesto gatves skambant daugybei skirtingų garsų?


Gegužės 23-26 d. Folkloro festivalis „Skamba skamba kankliai“


Festivalis šiais metais vyks jau 41-ąjį kartą ir yra skirtas visiems, norintiems dainuoti, šokti, šėlti bendrame besilinksminančiųjų sūkuryje. Tai išskirtinis Lietuvoje ir visoje Europoje etnomuzikos renginys, kurio metu skamba ne tik lietuvių, bet ir užsienio šalių folkloras. Festivalio koncertų pasiklausyti bei pasilinksminti galima tiek Vilniaus senamiesčio kiemuose, tiek koncertų salėse.Gegužės 24-25 d. „Vyno dienos“


Šiomis dienomis Šiuolaikinio meno centras užsipildo įvairiausių vynų aromatais, prancūzišku, itališku bei ispanišku klegesiu bei gera nuotaika. Pirmos parodos dienos pusdienis bus skirtas profesionalams: restoranų, vyninių, viešbučių, specializuotų vyno parduotuvių, vyno importo įmonių savininkams ir darbuotojams. Tačiau vėliau čia užsukti galės kiekvienas, ne tik paragauti gurmaniškų vynų, bet ir susitikti su vyndariais ir sužinoti vyno gaminimo subtilybes.


Gegužės 24-26 d. Vasaros sezono pradžios šventė Nidoje


Nidoje vasaros sezonas atidaromas šiek tiek vėliau nei Palangoje, tačiau tikrai ne prasčiau! Šventės metu visose Neringos gyvenvietėse vyksta įvairūs renginiai, sukviečiantys daugybę lankytojų. Vakare scenoje šalia Kuršių marių pasirodys žymiausi Lietuvos balsai, kasmet paruošiantys vis įdomesnę programą.


Gegužės 27 – rugsėjo 30 d. (kas antrą pirmadienį) „Burbuliatorius“


Muilo burbulai mums dažniausiai primena vaikystę ir nerūpestingumą. Norintiems prisiminti šią pramogą ar dar nespėjusiems jos užmiršti skirtas renginys „Burbuliatorius“. Jo metu skirtingose viešosiose miestų erdvėse susirenka daugybė žmonių ir kartu leidžia muilo burbulus. Niekas nesivaržo ir visai nesvarbu, kokio dydžio burbulą paleisi, svarbiausia gera nuotaika ir šypseną išvydus nesuskaičiuojamą gausybę muilo burbulų vienoje vietoje. Vilniečiai tikriausiai jau žino, kad tradicinė „Burbuliatoriaus“ vieta šiame mieste – Lukiškių aikštė.

muilo-burbulas.jpg 

Nuotr. Sxc.hu

Kelionių idėjos