Įdomiausi vasaros renginiai Latvijoje

Autorius: Kelionių manija , 2013, Gegužės 09d.

Dauguma lietuvaičių jau žino, kad pakeliauti po kaimyninę Latviją smagu. Dar smagiau – neapsiriboti vien gulinėjimu auksinio smėlio paplūdimiuose ar latviško kulinarinio paveldo (suprask – alaus) ragavimu. Štai keletas įdomesnių kaimynų suplanuotų renginių. 

 

Latvijos lankytinos vietos žemėlapyje 

Muziejų naktis
2013.05.18
Muziejų naktis – gana populiarus tarptautinis renginys, kurio metu įvairių šalių muziejai nemokamai atveria savo duris lankytojams. Visoje Latvijoje vyksiančios Muziejų nakties metu dauguma muziejų organizuos renginius ar atvers neįprastas ekspozicijas. Šiemet Latvijoje tęsiamas pernai pradėtas Muziejų nakties ciklas, kurį sudaro trys Latvijos simboliai – mėlyna jūra, žalias miškas ir raudonas gintaras. 2013-ųjų metų tema yra „Žalia spalva – miškas“. Tad Muziejų naktis bus nuspalvinta žalia spalva ir susijusi miškais, jų išsaugojimu bei ekologija. Deja, informacija apie renginį – tik latviškai: www.muzeju-nakts.lv

 

Tradicinio taikomojo meno mugė

2013.06.01 – 2013-06-02
Rygos pakrašty įsikūrusiame Latvijos etnografiniame muziejuje po atviru dangumi, kuris tam tikra prasme primena mūsų Rumšiškių liaudies buities muziejų, birželio pirmosiomis dienomis šurmuliuos Tradicinio taikomojo meno mugė. Organizatoriai žada, jog savo meno dirbinius čia pristatys per 2000 amatininkų – audėjų, krepšių pynėjų, kalvių, drožėjų ir kt. Mugės metu ne tik bus galima įsigyti minėtų dirbinių, bet ir patiems pamėginti pasigaminti. 

Tarptautinis riterių turnyras „Lilium Wyndaviensis 2013“

2013.06.08 – 2013.06.09

Ventspilio Livonijos ordino pilies kiemas antrąjį birželio savaitgalį sukvies visus viduramžių ir riterių gerbėjus į tarptautinį riterių turnyrą. Čia kausis tikrais šarvais apsirėdę viduramžių riteriai! Ventos upės pakrantėje Livonijos ordino pilis iškilo 13 a. Dabar šioje pilyje įsikūręs Ventspilio muziejus, kurio pasididžiavimas – skaitmeninė ekspozicija „Gyvoji istorija“, pasakojanti ne tik miesto ir pilies, bet ir viso krašto istoriją. Livonijos ordino pilis taip pat kviečia paklaidžioti po Vaiduoklių rūsį, užsukti į buvusį pilies kalėjimą. Viduramžių šventės numatytos ir Jaunpilio pilyje (rugpjūčio 10 d.) bei Cėsių pilyje (rugpjūčio 10-11 d.). 

Ankstyvosios muzikos festivalis Rundalėje
2013.07.10 – 2013.07.13

Tarptautinis ankstyvosios muzikos festivalis jau 18-ą kartą bus rengiamas „Baltijos Versaliu“ tituluojamuose baroko-rokoko stiliaus Rundalės rūmuose. Čia šiuolaikinis skubantis žmogus turi galimybę pabėgti nuo miesto triukšmo ir paklausyti, kuo gyveno žmonės Viduramžių, Renesanso ar Baroko epochose. Festivalio koncertai numatyti ne tik Rundalės rūmuose, bet ir Rygos koncertų salėse, Mežotnės pilyje bei Kuoknesės pilies griuvėsiuose. 

Jūros ir žvejų šventė
2013.07.13

Jūros šventė Latvijoje yra bene didžiausia po vasaros šventė po Joninių. Jūros šventė švenčiama kone visuose Latvijos pajūrio (kuris yra 530 km ilgio) miestuose ir miesteliuose. Na, o likę šalies gyventojai miniomis plaukia į pajūrį. Pavyzdžiui, Jūros šventė Ventspilyje šurmuliuos net tris dienas (liepos 12-14 d.).

Burinių laivų regata
2013.07.25 – 2013.07.28

Tarptautinė burinių laivų regata Tall Ships Races 2013 šiemet praplauks ir pro Rygą. Organizacijos Sail Training International organizuojamas renginys apims keturis miestus – Orhus Danijoje, Helsinkį Suomijoje, Rygą Latvijoje ir Ščeciną Lenkijoje. Kasmet Tall Ships Races regatoje dalyvauja apie 100 burinių laivų ir jachtų.

Ventspilio miesto festivalis
2013.08.02 – 2013.08.14

Pirmąjį rugpjūčio savaitgalį Ventspilyje šurmuliuos miesto šventė su daugybe koncertų, parodų, eisenų, sporto, kultūrinių ir kitų renginių. 

Žolinės Agluonos bazilikoje
2013.08.13 – 2031.08.15

Mergelės Marijos vardu pavadinta Agluonos bazilika kasmet per Žolines, Mergelės Marijos ėmimo į dangų šventę, vyksta atlaidai, pritraukiantis tūkstančius katalikų. Latgalos krašte esanti Agluonos bazilika – tai šventa vieta, kurioje saugomas stebuklingas Šiaurės Madonos paveikslas. Tikima, jog greta trykštančio šaltinio vanduo taip pat turi stebuklingų galių. XVIII a. vienuoliai dominikonai čia įkūrė vienuolyną.

Rygos miesto festivalis 
2013.08.16 – 2013.08.18
Rygos miesto šventė yra pagrindinis kasmet vykstantis renginys Latvijos sostinėje. Festivalis, rengiamas rugpjūtį, siūlo  puokštę muzikinių, meninių, teatro ir šokių pasirodymų bei sporto rungčių. Rygos miesto gatvėse ir aikštėse, ant vandens ir ore, muziejuose, koncertų salėse ir kultūros centruose – miesto šventės renginiai pasieks visas erdves. Šventė trunka tris dienas, per kurias Ryga prisipildo džiaugsmo. Daugybė koncertų, šokių ir atletų rungčių, oro šou ir regata kanalu, mugės, maisto ragavimas ir nuostabūs fejerverkai papuoš visą miestą.
© Nuotr. kelioniumanija.lt

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama. 

Lankytinos vietos
Kelionių idėjos